Shoot The Birds: hon na ptáky v roli dýňového strašáka s kuší

Ptáci dokáží být pěkně otravní, zvlášť pokud máte pole plné dýní. Ovšem pole v této hře má svého ochránce, dýňového strašáka, který se ptáků nebojí a je vybaven kuší. Pomůžete mu zbavit se otravných ptáků?

Ptáci dokáží být pěkně otravní, zvlášť pokud máte pole plné dýní. Ovšem pole v této hře má svého ochránce, dýňového strašáka, který se ptáků nebojí a je vybaven kuší. Pomůžete mu zbavit se otravných ptáků?

Jestli si chcete užít chvíle zábavy, určitě mu pomůžete. A bude vám na to stačit, kromě iOS zařízení, jen jeden prst! Shoot the Birds je zábavná hra od studia Infinite Dreams.

Vžijete se do role strašáka s hlavou dýně, kterého už otravní ptáci na jeho poli přestali bavit a tak neváhal vytáhnout na ně kuš. Hra má opravdu jednoduché a minimalistické prostředí. V menu naleznete tři základní položky, hru, skóre a manuál, jak hrát. No a samotné hraní nemůže být jednodušší. V dolní části obrazovky v landscape módu máte vašeho dýňového strašáka, který je vybaven kuší. Kdekoliv na obrazovce stačí prstem táhnout shora směrem dolů, jako když natahujete opravdovou kuši. Podle velikosti natažení se objevuje u strašáka šipka, podle které poznáte sílu natažení. Nyní už je stačí zamířit na letícího ptáka a vystřelit (pustit prst).

Ptáci létají z obou stran obrazovky a je jich více druhů. Za každý druh dostanete odlišný počet bodů. Za největší ptáky dostanete 5 bodů, za ty nejmenší je maximum 100 bodů. Ve hře objevíte celkem 6 různých druhů těchto ptáků. Pokud trefíte více ptáků najednou, body se vám budou násobit, lze sestřelit klidně i 3 ptáky jedním šípem.

Ptáky nemůžete střílet neomezenou dobu. Máte přibližně minutu na sestřelení co nejvíce z nich. Samotný čas nikde nevidíte, hra je totiž stavěná na stejném principu, jako známé Tiny Wings. Máte tedy jeden den (cca minuta) a než zapadne slunce, musíte zlikvidovat co nejvíce ptačích škůdců. Pokud šípem nějakého minete, čas se vám o trochu zkrátí, pokud se trefíte, trochu času se přičte.

Ve hře není stanoven žádný příběh. Tvůrci pouze přidali určité úkoly, které můžete postupně plnit a jít tak ve hře “dále” – hra je však pořád stejná. Není to ale až tak stereotypní, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ony úkoly jsou naplnění určitého skóre, sestřelení několika prátků v řadě či sestřelení určitého počtu ptáků padajícím šípem. A při každém splněném úkolu se vám začne násobit skóre 1x, 2x, 4x atd. Po splnění na vás budou čekat úkoly další a vše je těžší, než se může zdát. Navíc Game Center skóre mě vždy nutí si hru zapnout a zkusit si vylepšit skóre.

Vzhledem ke kombinaci krátkého hracího času jednoho “dne” ve hře a naplění úkolů, vás hra dobře pobaví na jednu minutu, ale klidně i na hodinu. Hra stojí na App Store pouze 0,79€ a je iOS univerzální. K tomu všemu si připočtěte opravdu úchvatnou grafiku a vcelku povedené ovládání.

Shoot the Birds – App Store Link (iPhone/iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Soutěž: vyhrajte ochranné folie ScreenShield v hodnotě 3.500 Kč

Následující článek

Steve Jobs: Grammy 2012 za přínos do hudebního průmyslu

Související články

Bird Strike: jedna z najlepších a najzábavnejších hier

Túto hru som si stiahol, tak ako väčšinu free hier, bez nejakých väčších očakávaní, no takmer ihneď po spustení ma oslovila naozaj veľmi pekná a vtipná grafika. Po pár minútach (neskôr hodinách) hrania som sa od tejto zábavnej hry doslova nevedel odlepiť. Teraz už môžem s pokojným svedomím povedať, že sa jedná o jednu z najlepších a najzábavnejších hier, aké som doteraz na svojom iPhone hral. A čo naviac, je úplne zadarmo...