Jet Car Stunts: TrackMania i na vašem iPhonu

TrackMania je na PC velmi oblíbená hra a to nejen proto, že je zdarma, ale také díky jejímu brilantnímu zpracování. Na App Store se konečně objevila hra založená na podobném principu a vzhledem k její ceně se dá říct, že je také zdarma. Stojí totiž v přepočtu přibližně 40 Kč. Za cenu dvou Cheeseburgerů nabídne Jet Car Stuns spoustu zábavy na dlouhé zimní večery.

Na výběr jsou dva módy – Time Trial a Platforming. Time Trial nabízí tři obtížnosti tratí a s autem jezdíte klasické okruhy. Ty neobsahují moc skoků a jiných překážek, abyste měli šanci dosahovat co nejlepších výsledků.

Jet Car Stunts

Ta pravá zábava však začne až v druhém módu, tedy Platforming. Primárně se zde totiž jede pokud možno s co nejmenším počtem restartů, respektive pro úspěšné dokončení jich můžete mít maximálně deset. Po trati jsou vhodně rozmístěny checkpointy, díky kterým nebudete muset celou trať jet od začátku, pokud spadnete kousek od cíle. Skoky vám ovšem usnadní vaše vozidlo, které jsem schválně nenazval autem, jelikož je to spíše takový hybrid mezi autem a stíhačkou – má tryskový motor ze stíhačky a klapky korigující směr letu, ale také klasický motor a kola. Právě zmíněná tryska vám v mnohých případech pomůže doletět tam kam chcete, ale také kvůli ní můžete místo přeletět a jet tak znovu od posledního checkpointu.Pokud ovšem včas zareagujete, tak není nic ztraceno – můžete použít brzdící klapky, které vozidlo přibrzdí i ve vzduchu, a tak můžete při správném nasměrování plošinu trefit. Náklon vozidla nemusíte složitě odhadovat, jelikož jsou na obrazovce ukazatele.

Za velké plus beru to, že je ve hře jen jedno auto. Odpadá tím vybírání vhodného auta pro danou trať. Neumím si totiž představit, jak by byla odlišena – výkonem, vzhledem, tvarem, nebo něčím úplně jiným? Proto jsem právě za tuto vlastnost vděčný. Hráč se může soustředit čistě na jízdu a ne na výběr ze spousty parametrů. Méně je někdy více.

Jet Car Stunts - obr. 2
I okolí je nádherné.

Zábavný by také mohl být multiplayer, kde by se závodilo s ostatními najednou – včetně vystrkování z trati a podobných vylomenin. Jinak je ovšem tato hra dokonalá a doporučuji ji každému, koho alespoň trochu bavila TrackMania na PC. Věřím ale, že i ti, kteří na tuto hru nenarazili si její iPhone verzi oblíbí. Kupujte na App Store za 1,59€.

6 comments
  1. Hmm, tak som si hru kupil … Bohuzial, na mojom iP 2G JB padne vzdy po uvodnom intre (ked sa pyta, ci sa chcem zaregistrovat do glob. rebricka – to prebehne ok, alebo aj ked kliknem, ze nechcem pouzivat tieto features, rovnaky pad). Aj som skusil reinstalovat aplikaciu, aj som restartol telefon, aj som skusil uvolnit max. mnozstvo pamete … nic nepomohlo, hra stale padne. Upozornujem, ze som ju kupil, ziaden warez a pod.

  2. Hmm, tak som si hru kupil … Bohuzial, na mojom iP 2G JB padne vzdy po uvodnom intre (ked sa pyta, ci sa chcem zaregistrovat do glob. rebricka – to prebehne ok, alebo aj ked kliknem, ze nechcem pouzivat tieto features, rovnaky pad). Aj som skusil reinstalovat aplikaciu, aj som restartol telefon, aj som skusil uvolnit max. mnozstvo pamete … nic nepomohlo, hra stale padne. Upozornujem, ze som ju kupil, ziaden warez a pod.

  3. Hmm, tak som si hru kupil … Bohuzial, na mojom iP 2G JB padne vzdy po uvodnom intre (ked sa pyta, ci sa chcem zaregistrovat do glob. rebricka – to prebehne ok, alebo aj ked kliknem, ze nechcem pouzivat tieto features, rovnaky pad). Aj som skusil reinstalovat aplikaciu, aj som restartol telefon, aj som skusil uvolnit max. mnozstvo pamete … nic nepomohlo, hra stale padne. Upozornujem, ze som ju kupil, ziaden warez a pod.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Anketa: recenze na přání

Následující článek

Hry: nepřehlédněte velký výprodej u EA

Související články
Číst více

10 nejlepších iOS aplikací za rok 2012

Rok 2012 byl plný nových aplikací, her a překvapení. Nyní se pomalu blíží ke konci a je čas na zhodnocení z oblasti aplikací a her na App Store. Přinášíme vám proto žebříček deseti nejlepších aplikací za rok 2012.