Bílý iPhone 4: prodej opět odložen, tentokrát až do jara

Článek shrnující spekulace o tom, proč byl bílý model iPhone 4 již potřetí odložen, tentokrát až do jara 2011.

iPhone 4 byl jako první model jablečného telefonu představen hned ve dvou barvách, v typické černé a nově také v bílé, která vypadala tak pěkně, že si na ni mnoho lidí, kteří si chtěli iPhone koupit, dělalo velký zálusk. Proto pro ně bylo opravdu velkým zklamáním, když Apple při začátku prodeje nového telefonu oznámil, že bílá verze bude mít menší zpoždění, konkrétně do července. Tvrdili, že výroba bílé verze je o něco složitější, než čekali. Bílý telefon byl poté odložen znovu a v posledních dnech se objevila zpráva, že byl odložen ještě jednou. Co vlastně nedostupnost bílé verze iPhonu způsobuje?

Jak už bývá v Apple zvykem, zákazníkům se kromě nic neříkající věty zmíněné v úvodu nedostalo žádného vysvětlení. Bílý iPhone 4 je zkrátka odložen a tečka. Když byl ale v červenci prodej telefonu odložen podruhé, tentokrát do konce roku 2010, což je poměrně dlouhá doba, začaly se rojit spekulace o důvodech tohoto rozhodnutí. Jsou snad na bílém povrchu příliš vidět škrábance? Nebo bílá barva žloutne?

Před pár týdny byl bílý iPhone v New Yorku spatřen naživo – nepodařilo se sice zjistit, jak se k němu uživatel, který ho držel v ruce, dostal, ale spekulovalo se o tom, že ho má od někoho “zevnitř” – a někdo dokonce tvrdil, že se v centrále Apple v kalifornském Cupertinu válejí stovky krabic s bílým iPhone 4 jen tak po chodbách. Tomu prvnímu bych ještě věřil, ale to druhé se mi zdá poněkud přitažené za vlasy.

Co je ale důležité, je fakt, že se také spekulovalo o tom, že bílý iPhone se neprodává proto, že se nedaří docílit stejného odstínu bílé na krytu a na home buttonu, a telefon tak prostě není dokonalý. Může vám to přijít k smíchu, ovšem vezmete-li v potaz perfekcionismus Steva Jobse a dvorního designéra Applu Jonatahna Ivea, může na tom něco být. Na pořízené fotce muže držícího bílý telefon bohužel nebyl home button vidět, a tak tyto spekulace nemohl nikdo potvrdit.

Před pár dny se objevila další špatná zpráva pro fanoušky bílé barvy: Apple posouvá datum prodeje bílého modelu na jaro 2011. Opět samozřejmě neuvedl důvod, ovšem nyní se spekuluje o tom, že za problémy může fotoaparát. Světlo totiž bílým obalem proniká dovnitř, a snižuje tak kvalitu fotek.

Zajímavá je ale také myšlenka, že problémy bílé verze už jsou sice vyřešeny, ale Apple se z marketingového hlediska rozhodl prodej odložit až do příštího roku, aby v podstatě neuváděl dva “nové” telefony ročně. Začátek roku je totiž obdobím, kdy bývá obvykle představována nová generace iPhone, a vzhledem k tomu, že tento rok jsme byli svědky nového designu, příští rok se očekává pouze upgrade “zevnitř” – tak, jako tomu bylo u verzí 3G a 3GS. Mohlo by se tedy stát, že bílá verze bude odložena až do nové generace, ovšem Apple to nemůže nyní přiznat, protože by odkryl informace, které by raději měly zůstat v utajení.

8 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple: má veľmi veľa penazí, kam ich Steve Jobs investuje?

Následující článek

Angry Birds Halloween: Jsou zpět a zase naštvaní!

Související články

Prototyp iPhone: policejní zásah u redaktora Gizmodo

Informace o ztraceném prototypu iPhone a historka o opilém pracovníkovi Apple začínají nabírat nečekaný směr. Redaktora Gizmoda, který stojí za objevením prototypu, včerejší večer doma překvapila policie, která mu zabavila veškerý hardware, který by mohl pomoci odhalit pravdu ohledně objevení prototypu.