Joining Hands: svěží a originální logická hra pro váš iPhone i iPad

Recenze hry Joining Hands, ve které budete pomáhat příšerkám vymyslet, jak se co nejlépe chytit za ruce, aby se v lese nebály.

Hluboko v temném lese žijí různorodé příšerky, které věří, že pokud se budou mít s kým držet za ruce, nebudou je moci okolo se potulující strašidla vyděsit. Proto hledají někoho, kdo jim pomůže vymyslet, jak se mají držet za ruce tak, aby nikdo nezůstal sám a nikdo se nebál. Troufnete si na tento úkol i přesto, že některé příšerek mají rukou více, než by bylo zdrávo?

Najít pěkně zpracovanou logickou hru, která je do jisté míry originální a zároveň vám dlouho vydrží, nebývá vždycky úplně snadné – namátkou můžu zmínit třeba All-in-1 Logic GameBox, o kterém jsme již psali. Joining Hands hravě splňuje všechna tato kritéria a ještě k nim přidává fakt, že je bohatě aktualizovaná – jen v posledním updatu přibylo hned 72 nových levelů, což už je slušná porce. Nebál bych se tedy, že by vám někdy došly.

Hrací plocha v Joining Hands je rozdělena na šestiúhelníky, z nichž některé obývají již zmíněné příšerky, které můžete podle libosti po hrací ploše přesouvat. Vaším cílem bude najít právě takovou kombinaci, kdy se budou všechny příšerky držet za všechny ruce, které mají, a nikdo nezůstane sám. Taková příšerka by se totiž stále bála, a vy byste tak nemohli postoupit do dalšího levelu. Aby to nebylo tak jednoduché, v cestě vám může stát zeď či “díra” v hrací ploše.

Kdybyste mohli kombinovat pouze jednu příšerku, byla by to samozřejmě nuda, a tak se dočkáte hned několika druhů. Některé z nich mají pohyblivé ruce, to znamená, že se přizpůsobí okolním příšerkám, jiné mají ruce přirostlé napevno, a tak je budete muset příhodně natočit. Některé jsou tak těžké, že s nimi nemůžete hnout, a některé jsou zase šťastné samy. No a některé jsou dokonce tak zákeřné, že děsí všechny kolem sebe!

Levely jsou jako ve všech podobných hrách rozděleny do “packů”, které se postupně odemčou vždy až poté, co dosáhnete potřebného úspěchu v oddílu předešlém. Postupně se také zvyšuje obtížnost, ovšem ne tak, aby se level nedal za žádnou cenu dohrát. Na každý level máte naštěstí prakticky neomezeně času – jediné, čeho byste si měli všímat, je, zda jste ve hře sebrali všechny hvězdy (tím, že jejich pole někým obsadíte).

Pokud jsem vás ke koupi této hry ještě dostatečně nenavnadil, tak ještě dodám, že hra má oravdu nádhernou grafiku se snad ještě lepší hudbou – a také se jedná o universal app, takže si ji můžete za jednu cenu zahrát jak na iPhonu, tak i na iPadu. A pokud svůj přístroj občas někomu půjčujete, není problém vytvořit ve hře nový profil.

Joning Hands je hrou, která zabaví i ty, kteří normálně logické hry nemají moc v oblibě. Pěkná grafika, příjemná hudba, štědrá aktualizovanost a obtížnost nastavená tak, že nad každým levelem sice trošku popřemýšlíte, ale nezaseknete se na něm hodinu, musí jednoduše učarovat každému. Hře dávám 85%. Recenzoval jsem ji ve verzi 1.1.0.

Joining Hands – 2,39€ – App Store link (iPhone/iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Skype pro iPad: konkurence pro FaceTime přichází i na iPad

Následující článek

Narozeniny: jablečný iPhone slaví 4 roky od začátku prodeje

Související články