BMX Cunning Stunts: BMX na vašem iPhone

BMX Cunning Stunts je arkádová hra o adrenalinovém skákání na BMX. V USA poměrně oblíbený sport (hlavně díky každoročně pořádaným X-Games) se dostal také na AppStore, kde vás chce oslnit saltama a otočkama na kole. Stojí za to hru vyzkoušet?

BMX Cunning Stunts
BMX Cunning Stunts

Jak jsem již psal, hra je spíše arkáda, než propracovaná simulace. Ovládání, resp. zatáčení cyklisty, se neprovádí nakláněním iPhonu (jak jsem očekával), ale dotykem na pravou či levou část displaye. Ikdyž obvykle naklánění ve hrách nepoužívám, tak zrovna v této chybí. Myslím, že by se prstům poměrně ulevilo a dalo by se více soustředit na triky. Bohužel, ovládání je takové jaké je…

BMX Cunning Stunts
BMX Cunning Stunts

Skoky a triky probíhají následovně. Pokud cyklista vjede na překážku, tak musíte ve správný okamžik stisknout střed displaye (cyklistu). Tím dáte povel k tomu, že chcete udělat trik. Po stisknutí středu obrazovky se po stranách zobrazí triky, které můžete provést. Pokud se vám ten popis zdá složitý, tak je to v pořádku. 🙂 Osobně mi tento způsob příliš nevyhovuje a myslím, že by samotné skoky šli zvládnout lépe.

Hru nezachrání ani 3 módy hry: Free jízda, Challenge, což je jakási kariéra a Pass mód, v kterém se můžete střídat s kamarádem. V Challenge můžete po určité době hraní získávat nové charaktery a úrovně.

Abych pravdu řekl, tak hra na mě nepůsobila příliš dobře. Poměrně malý výběr triků a praktický pořád stejný způsob hraní (vyskočit, stisknout, dopadnout a to pořád dokola) na mě po chvíli působil monotóně a také celkem nudně. Pokud nejste velký fanoušek BMX, tak tuto, hru za poměrně vysokou cenu 2,39 €, nekupujte.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lDTCsBO4pLQ[/youtube]

4 comments
  1. ” I když obvYkle naklánění ve hrách nepoužívám” prosim, alespon jednou si precist rezenzi pred odeslanim jinak dekuji za skvely web o iPhonu 😉

    1. šotci prostě občas zlobí. omlouvám se za ně, snad vás budeme bavit i nadále a hezky-česky 🙂

  2. ” I když obvYkle naklánění ve hrách nepoužívám” prosim, alespon jednou si precist rezenzi pred odeslanim jinak dekuji za skvely web o iPhonu 😉

    1. šotci prostě občas zlobí. omlouvám se za ně, snad vás budeme bavit i nadále a hezky-česky 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhoneTips: 100 členů oficiální stránky Facebook

Následující článek

Apple: konference bude 9.září

Související články

Dark Nebula – Episode Two: jaké je pokračování veleúspěšné hry?

Troufám si tvrdit, že Dark Nebula - Episode One, kterou jsme zde na iPhoneTips recenzovali, je jednou z nejlepších adventur a her na App Store obecně. Tato hra snad jako jedna z prvních naplno využila vestavěný akcelerometr a stala se legendou. Trvalo velice dlouho, než autoři vydali druhý díl, a o to větší očekávání u fanoušků toto pokračování mělo. Je druhá epizoda důstojným nástupcem jedničky nebo jde jen o způsob, jak z natěšených hráčů vytáhnout peníze?

Hry na iPhone: Prečo sú úspešné?

Pred pár dňami som s mojim kamarátom (uživateľom iPadu) viedol rozhovor, v ktorom sme rozoberali, prečo sú hry na iPhone/iPod/iPad také úspešné. To, že úspešné naozaj sú, myslím nemá cenu ani rozoberať, veľmi jasne o tom hovorí reč čísel: obrovský počet hier v AppStore, ktorých sa predali desiatky milióny kusov a ktoré svojim developerom (a samozrejme aj Applu) zarobili desiatky miliónov dolárov. Čo sa teda skrýva za úspechom týchto hier?