Nahoru

Jailbreak iOS 4.1: Jak na iPhone 3G a iPod Touch 2. gen (Mac+Win)

Od vydání iOS 4.1 uběhly zhruba 2 týdny a už je tu Jailbreak pro iPhone 3G a iPod Touch 2. generace. Prozradíme vám jak jailbreakovat iPhone 3G a iPod Touch 2G pomocí RedSn0w 0.9.6.b1.

V první řadě vás chci upozornit, že tento Jailbreak nefunguje na zařízeních odemčených pomocí UltraSn0w. Pokud používáte UltraSn0w (třeba kvůli blokovanému operátorovi), počkejte na PwnageTool, které váš iPhone odemknou a zároveň Jailbreakují.

Postup:

Pokud používáte Mac a iPhone 3G, nebo iPod Touch 2. generace s iOS 4.1, můžete se pustit do následujících kroků. Majitelé Windows se samozřejmě také dočkají, ale RedSn0w 0.9.6 ve verzi Beta 1 momentálně pracuje pouze s Macem.

1. Stáhněte si RedSn0w 0.9.6b1 pro Mac ZDE (10,4 MB), pro Windows ZDE (11,9 MB)

2. Stáhněte si firmware pro vaše zařízení s iOS 4.1 ZDE (308 MB)

3. Spusťte aplikaci RedSn0w. Následně klikněte na tlačítko Browse a vyberte stažený IPSW soubor (ten 308 MB). V RedSn0w by se měla objevit věta „IPSW successfully identified“ viz. obrázek:

Jailbreak 14. Po kliknutí na Next bude RedSn0w chvíli připravovat Jailbreak. Nejde o samotné nahrávání do přístroje, ale pouze přípravu.

5. Následně vás přivítá obrazovka se zaškrtávacími políčky. Zaškrtněte „Install Cydia“¨a případně další vámi požadované možnosti. Doporučuji zaškrtnou pouze dvě možnosti viz. obrázek, ostatní by mohli značně zpomalit vás iPhone/iPod. Po zaškrtnutí políček klikněte na Next.

RedSn0w jailbreak

6. Ujistěte se, že je vaše zařízení vypnuté a připojené datovým kabelem k vašemu Macu. Následně klikněte na Next.

RedSn0w jailbreak 37. Nyní musíte své zařízení dostat do DFU módu. Postupujte podle instrukcí nebo našeho návodu:

a) Stiskněte na 2 sekundy tlačítko Power (nahoře) a nepouštějte ho (zatím).

b) Nepouštějte tlačítko Power a stiskněte zároveň na 10 sekund Home tlačítko (přední tlačítko).

c) Nyní pusťte Power tlačítko a 30 sekund držte stisknuté Home tlačítko (přední tlačítko).

DFU Mode RedSn0w8. Pokud se vám povedlo správně dostat do DFU módu, vaše zařízení se restartuje. Následně RedSn0w začne nahrávat do vašeho zařízení Jailbreak.

RedSn0w jailbreak9. V posledním kroku klikněte na Finish, címž aplikaci zavřete. Vaš iPhone 3G, nebo iPod Touch 2. generace, bude jailbreakovaný a na springboardu (česky „ploše“) najdete ikonku Cydia.

zdroj: iClarified

iPhone JailbreakNa závěr vás musím upozornit, že Jailbreak není oficiální modifikace od Apple a redakce iPhoneTips.cz Jailbreak nedoporučuje! Pokud se přesto rozhodnete k Jailbreaku, děláte tak na vlastní nebezpečí a iPhoneTips.cz nezodpovídá za případné problémy!