VLC Media Player: iPad už umí přehrávat AVI a MKV filmy!

Majitelé iPadů mají důvod k oslavě, protože byla vydána aplikace VLC Media Player. Jak jistě víte, doposud se filmy pro iPad musely konvertovat přes iTunes, což je dost nepohodlné. VLC ale bez potíží přehraje vaše avi a mkv soubory, takže už nebude problém do iPadu dostat jakékoliv filmy, seriály apod. Podívejte se na první video VLC Media Playeru na iPadu!

Majitelé iPadů mají důvod k oslavě, protože byla vydána aplikace VLC Media Player. Jak jistě víte, doposud se filmy pro iPad musely konvertovat přes iTunes, což je dost nepohodlné. VLC ale bez potíží přehraje vaše avi a mkv soubory, takže už nebude problém do iPadu dostat jakékoliv filmy, seriály apod. Podívejte se na první video VLC Media Playeru na iPadu!

Jak si můžete všimnout ve videu nahoře, VLC na iPadu vypadá opravdu dobře a rychlost je výborná. Vzhledem k tomu, že iPad není širokoúhlý, tak obrazovka není využitá na 100%, na druhou stranu si nemyslím, že by to někoho mělo mrzet. Pokud jste si už na iPadu pouštěli nějaký film, tak jistě víte, že i s “ne-širokoúhlou” obrazovkou se na filmy kouká výborně.

VLC Media Player - iPad

VLC Media Player se záhy stává prakticky nejlepší aplikací na pouštění filmů v iPadu, protože podpora formátů je opravdu široká. Pokud si majitelé iPadu navíc nainstalují aplikaci AirVideo, získají možnost své filmy streamovat ze svého PC/Mac přímo do iPadu bez nutnosti kopírovat filmy a ubírat na volné paměti. Abych to shrnul, kombinace VLC Media Player + AirVideo je opravdu dokonalá a nedovedu si představit lepší softwarové vybavení pro sledování filmů na vašem iPadu!

VLC Media Player – Zdarma – AppStore link

456 comments
  1. Vývojáři pracují na verzi pro iPhone. Budeme vás samozřejmě informovat, až bude aplikace na AppStore. Sledujte nás. 🙂

 1. Fungujou tam teda .srt (nebo jine) titulky ?? Někde sem čelt, že když přidám .srt titulky se stejným názvem jako film, tak to přehraje..

  1. no titulky sice fungují, ale zobrazují se ve videu přestože pod videem je 2 cm černý pruh nezobrazují se české znaky a jsou skoro nečitelné. Navíc xvid videa fungují jenom některé takže vlc pro Ipad obrovské zklamání.

 2. VLC je určitě také fajn, ale VLC není prvním programem pro avi filmy. Už nějakou dobu mám na iPadu XPlayer a OPlayer, které uměji avi i s titulkama, download managerem a WiFi transferem. To jen tak pro upřesnění, ale jen houšť a větší kapky!

 3. Na VLC jsem se těšil a po prvotním nadšení se těším na aktualizaci. Některá videa se mi kousli tak, že jsem pak nemohl spustit ani VLC a pokud mi při puštěném videu vyskočí notifikace s IM+ tak přestane hrát zvuk a VLC za dalších par sekund spadne. Až toto vyřeší bude to super přehrávač

 4. Mam na svém domácim počitači windows xp avi filmy a chci si je nahrád do ipadu2 mužete mi prosím poradit co mam udělat.

 5. Mam na svém domácim počitači windows xp avi filmy a chci si je nahrád do ipadu2 mužete mi prosím poradit co mam udělat.

 6. VŽDYŤ ŽÁDNÝ VLC MEDIA PLAYER V NOVÉ VERZI ITUNES NENÍ,TAK JAK TO MÁM STÁHNOUT JE TAM JEN REMOTE,VLC STREAMER FREE,ALE NE MEDIA PLAYER

 7. napiše mi někdo jak přimo stahnout film abych ho nemusel stahovat pes i tunis.jednoduchej postup dík všem.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

HN reader: noviny v iPhone každý den zdarma

Následující článek

Jailbreak iOS 4.1: Jak na iPhone 3G a iPod Touch 2. gen (Mac+Win)

Související články

Ice Tycoon: zahrajte si na zmrzlináře zdarma

Chcete si vyzkoušet prodávat zmrzlinu? Na iPhone si to můžete zkusit rovnou v hektickém tempu, protože Ice Tycoon není o ničem jiném, než o prodávání zmrzliny co nejrychleji to dokážete. Jednoduchá hra s pěknou grafikou a nejlepší možnou cenou, to je Icy Tycoon.

Opera mini: nový update, který přináší podporu pro iPad

Opera mini byl kdysi jedním z prvních alternativních prohlížečů operujícím na App Store. Je ovšem prvním a stále jediným, které nevyužívá jádro WebKit a místo toho využívá vykreslování stránek pomocí úplně jiné teorie, což přináší mnohem větší rychlost načítání či kompresi přenesených dat (zejména pro uživatele s FUP připojením). Problém Opery mini byl ovšem ve vzhledu stránek, které se několikrát úplně "rozpadly" a samotné pohyby na stránce byly "zasekané" a nebyly plynulé.