Pohled do vnitřností iPhonu 13 Pro odhaluje masivní baterii a lepší pole kamer

Jak vypadá iPhone 13 zvenku, to vidí každý, ale jak vypadá uvnitř? Specialista na opravy z iFixit provedl své obvyklé rozbití iPhonu 13 Pro od společnosti Apple , přičemž počáteční zpráva zdůraznila masivní baterii telefonu, vylepšenou kameru TrueDepth a drobné vylepšení vnitřního rozložení telefonu.

Stejně jako iPhone 13 a mnoho předchozích modelů, je iPhone 13 Pro utěsněn lepidlem a jeho kabely displeje jsou opět umístěny na levé straně šasi. Tyto kabely se připojují k podsadité logické desce, která byla v pouzdře posunuta nahoru, aby se do ní vešla baterie ve tvaru písmene L, design vypůjčený z iPhonu 12 Pro Max.

Rozdíly oproti iPhone 12 Pro

Podle iFixit má článek baterie 3 095 mAh kapacitu 11,97 watthodin s měřenou kapacitou 12,11 Wh. To je srovnatelné s 10,78 Wh baterií nalezenou v loňském iPhone 12 Pro. Specialista na opravy uvádí, že baterii iPhonu 13 Pro lze vyměnit, ale v takovém případě se spustí výstražné upozornění před použitím ersatz dílů.

Aby se zmenšila velikost „zářezu“ iPhonu, má letošní řada TrueDepth kompaktní design, který kombinuje protipovodňový osvětlovač a bodový projektor do jednoho modulu umístěného mezi barevnými a IR kamerami směřujícími zepředu. Od roku 2020 společnost Apple namísto připevnění součásti k displeji telefonu nainstalovala do pouzdra reproduktor do uší. Tvar reproduktoru se posouvá z obdélníku na čtverec, ačkoli je nepravděpodobné, že by změna ovlivnila kvalitu zvuku.

Na zadní straně je trojitý fotoaparát iPhonu 13 Pro větší než u iPhonu 12 Pro, pravděpodobně bude představovat větší a lepší širokoúhlou střílečku, nový teleobjektiv s 3x optickým zoomem a rychlejší ultraširoký modul s automatickým zaostřováním.

Bližší pohled na logickou desku a blízké interní prvky odhalí kombinovaný digitizér a kabel displeje, který spojuje přepracovaný kabel senzoru. V předchozích iPhonech byly kabely digitizéru a displeje individuálními díly, které vyžadovaly samostatné konektory. Letošní iPhone obsahuje také označení na stínění procesoru A15 Bionic.

Nakonec se Taptic Engine v iPhone 13 Pro jeví menší než iPhone 12 Pro, ale iFixit naměřil zařízení s hmatovou zpětnou vazbou na 6,3 gramů a 869,4 mm3. To je u modelu 12 Pro srovnatelné s 4,8 gramy a 764,27 mm3.

Předchozí článek

Phoetic – Dejte slovům tvar

Následující článek

Kyslíkový senzor v Apple Watch 6 je stejně dobrý jako nemocniční vybavení

Související články

Prodej a cena iPhone 4: e-shopy začínají přijímat objednávky!

Na začátek prodeje iPhone 4 v ČR (i SR) čeká opravdu hodně lidí, proto asi není překvapení, že první vlnu zájemců o iPhone chce "podchytit" co nejvíce e-shopů. Jak si můžete všimnout v tomto článku, předobjednávku iPhone 4 16 i 32GB nabízí už několik e-shopů. Pojďme se podívat na to nejdůležitější - cena iPhone 4!