Nahoru

Apple: Rekordní finanční výsledky za třetí kvartál roku 2010

Apple zveřejnil finanční výsledky třetího fiskálního čtvrtletí roku 2010 a opět trhá rekordy. Tržby činily neuvěřitelných 15,7 miliard $, z toho zisk 3,25 miliard $. Vysoká čísla padají i ve statistikách prodejů produktů od Apple.

Apple prodal neuvěřitelných 3,47 milionu počítačů Macintosh, což je nejvíce v historii a znamená to meziroční nárust o 33%. Za stejnou dobu se také prodalo 8,4 milionů kusů iPhonů, je ale dobré připomenout, že kvartál končil 26.června, což bylo pouhé dva dny po uvedení nového iPhone 4.
Multimediálních přehrávačů iPod se prodalo 9,41 milionů kusů. Novinky v sortimentu Apple, povedeného tabletu iPad, se vyexpedovalo na 3,27 milionů kusů.
Náš milovaný AppStore má nyní k dispozici kolem 225 000 aplikací, z toho 11 000 aplikací speciálně pro iPad.  Uživatelé AppStore stáhli již více než 5 miliard aplikací. Příjem z iTunes Store činí 1 miliarda $, což je meziroční nárust o 25%.

„Bylo to fenomenální čtvrtletí, které předčilo všechna naše očekávání, včetně nejúspěšnějšhoí uvedení produktu na trh v historii společnosti Apple s iPhone 4,“ řekl Steve Jobs.
„iPad má za sebou skvělý start, Macy si pořizuje více lidí než kdy předtím, a stále ještě máme nové úžasné produkty k uvedení na trh pro tento rok.“ dodal.

Zdroj: Macworld, Macrumors