Podle analytika je Apple Car otázkou “kdy” a ne “jestli”

Analytik společnosti Wedbush, Daniel Ives, tvrdí, že Apple Car přichází, a předpovídá, že to bude do roku 2026. Apple ještě ani neuznal zvěsti, že vyvíjí Apple Car. Přesto je to veřejné tajemství, protože společnost požádala o nejméně stovky souvisejících patentů, až po nedávný patent týkající se bezpečnostních pásů. Společnost byla také nedávno napojena na samořídící testovací zařízení v Arizoně. Navíc se pravidelně objevovaly zprávy o velkých personálních změnách v projektu, jako je ztráta manažerů, inženýrů nebo dokonce otřesy celého týmu.

Kdy se Apple Car dočkáme?

V rozhovoru pro CNBC v pátek ráno analytik Wedbush Daniel Ives říká, že jedinou otázkou ohledně Apple Car je „kdy, ne jestli“.

Ives skutečně řekl přesně tuto frázi dříve. V roce 2021 napsal v poznámce investorům, že jde o to, „kdy ne, jestli“ Apple vstoupí na trh s elektrickými vozidly. Ives reagoval na zprávy v době různých diskusí Applu s potenciálními automobilovými partnery, jako je Hyundai nebo samostatně Nissan.

Analytik popsal tyto diskuse jako „seznamovací hru“. Poté – únor 2021 – řekl, že existuje minimálně 85% šance, že Apple formálně oznámí strategické partnerství s automobilkou během následujících tří až šesti měsíců.

To se očividně nestalo, ale nyní Ives předpovídá uvedení Apple Car do roku 2026. To podporuje některé předchozí zprávy Ming-Chi Kua, které uváděly, že předpokládané datum uvedení na rok 2025 zaostalo.

I v roce 2021 však Apple údajně pracoval na autě mnoho let. Je možné, že to začalo v roce 2014, což by znamenalo dříve, než byly vydány první Apple Watch, i když na dosud neoznámeném Apple Car by nyní mohlo být klidně i deset let práce.

Předchozí článek

Apple iPhone vyšel před 16 lety a změnil svět

Následující článek

Všechny fotoaparáty iPhone 15 by mohly mít 48 megapixelů

Související články