Action Hero: komiksový Canabalt na chvíli zdarma

Znáte hru Canabalt, která je tvořena docela jednoduchou grafikou a trochu deprimující atmosféru dokresluje dokonalá hudba? Pokud vás Canabalt bavil, ale chtěli byste trochu „akčnější“ variantu, tak zkuste Action Hero, což je Canabalt v komiksovém hávu.

Znáte hru Canabalt, která je tvořena docela jednoduchou grafikou a trochu deprimující atmosféru dokresluje dokonalá hudba? Pokud vás Canabalt bavil, ale chtěli byste trochu “akčnější” variantu, tak zkuste Action Hero, což je Canabalt v komiksovém hávu.

V Action Hero neběžíte po střechách domů jako v Canabaltu, ale po vagonech jedoucího vlaku a v cestě vám stojí několik překážek. Na zemi se povalují krabice, které musíte přeskočit, nad hlavou se vám občas prožene sloup, pod kterým se musíte sklouznout a často také narazíte na nepřátele, kteří se vás budou snažit zastavit buď klasicky pěstmi nebo házením různých lahviček s … nevím čím přesně, každopádně vás to zabije.

Možná by bylo také dobré v nápovědě zmínit, že není třeba přeskakovat z vagonu na vagon. Spousta lidí totiž zcela logicky přeskakuje díry mezi nimi, a tak si hru o něco ztěžuje. Pokud vám ale Action Hero přijde až moc jednoduchý, tak můžete přeskakovat i mezi vagony, abyste se nenudili. 🙂

Další fígl, který je poměrně dost užitečný, je možnost odrážet lahvičky, které po vás hází někteří nepřátelé. Nemusíte se tedy před nimi krčit nebo je přeskakovat. Celkem mě ale překvapilo, že odražené lahvičky nezabijí vaše nepřátele, a to i přes to, že se rozprsknou přímo před nimi.

Ačkoliv jsem z minulé hry od Donut Games nebyl zrovna dvakrát nadšen, tak nyní to již není zase tak strašné. Tento mix mezi hrou Run! a Canabalt mě na rozdíl od Titanic Rescue alespoň bavil delší dobu.

Existuje také globální statistika nejlepších výsledků, která je ovšem zcela nelogicky umístěna mimo aplikaci, pokud tedy budete chtít zjistit nejvyšší skóre, tak vás hra přesměruje do Safari. Škoda, opět jako u minulé hry lituji, že zde není OpenFeint, který by umožnil nejen prohlížení tabulek s výsledky v aplikaci, ale také do hry přidal spoustu dalších vylepšujících prvků.

Action Hero doporučuji alespoň vyzkoušet, čeká vás zajímavá alternativa ke hře Canabalt v komiksovém provedení a navíc je nyní na App Store zdarma.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

EA Mobile: nepremeškajte veľký výpredaj hier!

Následující článek

iPhone OS 4.0: Apple uvede nový systém už 8.dubna!

Související články

Instagram: originální fotky z iPhone rychle a jednoduše

Předpokládám, že řada z vás používá k focení výhradně telefon a fotí především momentky či dokumentaci z cestování. Pravděpodobně vám ale v iPhone chybí aplikace, která fotky jednoduše upraví a dá jim o fous lepší nádech. Ačkoli si můžete stáhnout řadu k tomu určených aplikací, většina z nich je určená pro manuální (unavující) editaci vašich snímků - Instagram funguje přesně naopak.