HN reader: noviny v iPhone každý den zdarma

Již je to naštěstí dlouho, kdy zpravodajské portály neměly ani vlastní mobilní verzi, která je přeci jen na cestách lepší, než jejich desktopová verze. Stále je tu ale ještě něco lepšího, než mobilní verze webu a tou je nativní aplikace. Hospodářské noviny jednu takovou pro iPhone mají a není vůbec špatná!

Již je to naštěstí dlouho, kdy zpravodajské portály neměly ani vlastní mobilní verzi, která je přeci jen na cestách lepší, než jejich desktopová verze. Stále je tu ale ještě něco lepšího, než mobilní verze webu a tou je nativní aplikace. Hospodářské noviny jednu takovou pro iPhone mají a není vůbec špatná! Aplikace je vyvinuta na zakázku firmou Apps Dev Team, která mimo jiné vytvořila také povedenou aplikaci Slovník.

Mobilní verze se totiž většinou snaží přizpůsobit malým displejům natolik, že se na iPhonu stanou nepoužitelnými, a tak bývá mnohdy lepší na iPhonu použít desktopovou verzi webu, která se ovšem bude déle načítat. Pro Hospodářské noviny je zde však výborné řešení v podobě zdarma dostupné aplikace HN reader od českých vývojářů z Apps Dev Team.

Celá aplikace je velice přehledná a nabízí opravdu nespočet možností. Články jsou tříděny do rubrik (Titulní strana, Česko, Svět, Komentáře, Podniky a trhy/Ekonomika, Kultura, Sport, Blogy), je možné je jednoduše prohledávat a pokud vás některý zaujme, můžete si ho uložit na později (neuložené články se po určité době přemazávají aktuálními) nebo sdílet mailem, na Twitteru, či Facebooku a nebudete ochuzeni ani o diskuze u článků. Aplikace si pak také pamatuje přečtené články a od ostatních je odliší barvou titulku.

Pokud vám nebude vyhovovat písmo, tak můžete změnit font nebo jeho velikost, aby se vám v aplikaci četlo ještě lépe. HN reader je navíc obohacen i o pár efektů, jako je například přetáčení stránek. Aplikace také umožňuje stažení článků do cache, takže není problém si je před odchodem z domu během chvíle stáhnout a po cestě pročíst co je nového i bez přístupu k internetu. HN reader vám tak díky tomu může nahradit noviny.

Součástí aplikace je také registrace s dotazníkem, která je paradoxně ne zrovna populární mezi čtenáři. Tento dotazník však funguje jako cesta k lepší aplikaci. Vývojáři navíc velmi pečlivě naslouchají uživatelům aplikace a nejvíce žádané funkce či změny v aplikaci provádí, ať už se o nich doslechnou z dotazníku nebo žádost dostanou jinou cestou. Náměty a připomínky je nejvhodnější zasílat prostřednictvím kontaktního formuláře. Po schválení změn Hospodářskými novinami pak updatu s novými funkcemi nic nebrání.

Chcete-li HN reader (odkaz na App Store) zkusit, pak vám zdarma nabídne čerstvé informace každý den a možná s ní i nahradíte noviny, velkou výhodou je také možnost okamžitého sdílení článků.

Předchozí článek

Flight Control: dosud nepřekonaná klasika s letadly

Následující článek

VLC Media Player: iPad už umí přehrávat AVI a MKV filmy!

Související články