Svátek: aplikace, se kterou už nezapomenete popřát (soutěž)

Nejspíše se vám už několikrát stalo, že jste zapomněli popřát někomu blízkému ke svátku či k narozeninám. A pokud se Vám to stává často, je tu jedno řešení – česká aplikace “Svátek”.

Nejspíše se vám už několikrát stalo, že jste zapomněli popřát někomu blízkému ke svátku či k narozeninám. A pokud se Vám to stává často, je tu jedno řešení – česká aplikace “Svátek“.

I přes to, že na první pohled vypadá aplikace dost těžkopádně, se ovládá dobře a ihned jsem věděl, jak aplikaci používat. Aplikace ihned při startu zkopíruje všechny vaše kontakty do programu a vaše aplikace je (pokud používáte v kontaktech jména a příjmení) připravena ihned k použití. Co Vás určitě potěší, je, že aplikace dokáže přiřadit i zdrobněliny k původnímu jménu (vezměme si příklad – v kontaktech máte osobu se jménem Petřík a aplikace ihned ví, kam jméno přiřadit – ke jménu Petr), což je určitě velmi praktické.

Takto vypadá aplikace po spuštění.

Aplikace samotná je rozdělena do pěti částí – Události, dny, jména, kontakty a další, kde nalezneme možnosti nastavení či různé informace o programu. Začněme první částí – položka “událostí” nám zobrazí vývoj dní a lidí přiřazených k nim. Pro příklad, dnes je 22.2., svátek slaví Petr a Mirka má narozeniny – Svátek tyto obě dvě události k tomuto dni vypíše a u narozenin dokáže okamžitě zobrazit i kolikáté narozeniny člověk slaví. Samozřejmě se zobrazují i předchozí a zejména nadcházející události, aby jste věděli dopředu, co se bude dít a kdo bude brzy slavit (nebo popř. komu jste včera zapomněli popřát). V pravém horním rohu je také možnost nastavit datum pro rychlé přeskakování (např. potřebujete vědět, kdo slaví 27.2. svátek nebo kdo v ten den slaví narozeniny – vložíte tedy datum 27. února a zjistíte, že svátek slaví váš přítel Alexandr a Kamil má narozeniny).

Další části jsou “dny“. Jedná se o jednoduché vyjmenování svátků tak, jak jsme zvyklí, seřazené dle data. Vpravo od slavícího se také zobrazí, kolik lidí z vašeho adresáře svátek nebo narozeniny slaví právě tento den. Po rozkliknutí jména jsme schopni se dozvědět o jménu bližší informace, což zní určitě zajímavě. Svátek umí také vypsat původ jména, popř. jeho alternativy (kterými jsou v drtivé většině právě zdrobněliny).

Informace o jménu Michal - dozvíte se vše, co potřebujete.

Třetí částí jsou “jména“. Nejedná se o nic jiného, než jména seřazená podle abecedy, nalevo ukazující den svátku. Samozřejmě i zde se zobrazuje vpravo notifikace, kolik lidí z vašeho kalendáře slaví.

Mnohem zajímavější jsou ale “kontakty“. Jedná se o jednoduchý výpis, známý ze standartní aplikace Kontakty, doplněný o den svátku, popř. i narozenin. Teď ale k té úžasné možnosti – nejspíše víte, že pokud k jakémukoli kontaktu v iPhonu dodáte den narození, přidá se i do vašeho kalendáře. Svátek to dotahuje ještě dál – umí vygenerovat záznamy svátků lidí a jedním klikem je schopný přidat do vašeho kalendáře stovky svátků.

Nastavení push notifikací. Jednoduché a funkční.

Pátou možností jsou nastavení, kde je možné např. nastavit upozornění pomocí push notifikací o svátcích a hodinu přijmutí notifikace. Dále máte možnost si nastavit předpřipravené podpisy, k jejich využití se záhy dostaneme.

Svátek totiž umí jedním klikem předpřipravit SMS nebo mail, kde prakticky jen vyberete oslovení oslavence z možností (kterých je opravdu požehnaně) a svůj podpis. Samotné šablony zpráv jsou předpřipraveny, a to 3 pro oslavence narozenin a 3 pro oslavence svátku. Samozřejmě je ale možné si vytvořit nové šablony, jejich tvorba je dokonce velmi jednoduchá a intuitivní.

Zde vidíte jednoduché poslání e-mailu oslavenci. U SMS vypadá okno úplně stejně.

Co bohužel nemohu pochválit, je grafické zpracování aplikace. Samotný interface na mě působí dost přeplácaně a těžkopádně. Aplikace se sice používá dobře, ale působí graficky nedodělaně, což je asi má jediná výtka na tento program.

Jinak je Svátek zcelajistě výbornou aplikací. Za směšných 1.59€ dostanete kvalitní aplikaci nabušenou funkcemi, se kterou už (snad nikdy) nezapomenete někomu popřát k svátku nebo narozeninám. Aplikaci hodnotím 8/10 a rozhodně jí doporučuji všem.

App Store – link

Blesková soutěž o 7 promo kódů

Přinášíme vám možnost získat 7 promo kódů aplikace Svátek. Jak tedy vyhrát?

Promo kód získává prvních 7 komentářů pod tímto článkem.

Po odeslání komentáře se nezapomeňte také stát naším fanouškem na Facebooku! (samozřejmě, pokud jím už nejste)

22 comments
  1. Tak ako je to s tými promo kódmi? Zatiaľ mi žiaden nedošiel na mail!

    1. Já jsem tedy zatím nic neobdržel 🙁 (první příspěvek je můj)…

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iOS 4.3 & Safari 5.0.4 & iTunes 10.2.1: stahujte nové verze!

Následující článek

Things pro Mac: recenze oblíbeného GTD manažera (3. část)

Související články

Vyhlášení soutěže: už známe výherce docku od SONY

Jak pravděpodobně víte, v pátek jsme uspořádali soutěž o dock SONY v hodnotě téměř 4.000 Kč. Soutěže se mohl zůčastnit každý, kdo stihl napsat své iniciály do formuláře umístěného na soutěžní stránce pouze do doby, než naše fanouškovská stránka na Facabooku pokoří 10.000 fanoušků. Pro nás absolutně nečekaně získání téměř dvou tisíc nových fanoušků trvalo necelých 6 hodin, tak vaše šance na výhru byla opravdu veliká.