Svátek: aplikace, se kterou už nezapomenete popřát (soutěž)

Nejspíše se vám už několikrát stalo, že jste zapomněli popřát někomu blízkému ke svátku či k narozeninám. A pokud se Vám to stává často, je tu jedno řešení – česká aplikace “Svátek”.

Nejspíše se vám už několikrát stalo, že jste zapomněli popřát někomu blízkému ke svátku či k narozeninám. A pokud se Vám to stává často, je tu jedno řešení – česká aplikace “Svátek“.

I přes to, že na první pohled vypadá aplikace dost těžkopádně, se ovládá dobře a ihned jsem věděl, jak aplikaci používat. Aplikace ihned při startu zkopíruje všechny vaše kontakty do programu a vaše aplikace je (pokud používáte v kontaktech jména a příjmení) připravena ihned k použití. Co Vás určitě potěší, je, že aplikace dokáže přiřadit i zdrobněliny k původnímu jménu (vezměme si příklad – v kontaktech máte osobu se jménem Petřík a aplikace ihned ví, kam jméno přiřadit – ke jménu Petr), což je určitě velmi praktické.

Takto vypadá aplikace po spuštění.

Aplikace samotná je rozdělena do pěti částí – Události, dny, jména, kontakty a další, kde nalezneme možnosti nastavení či různé informace o programu. Začněme první částí – položka “událostí” nám zobrazí vývoj dní a lidí přiřazených k nim. Pro příklad, dnes je 22.2., svátek slaví Petr a Mirka má narozeniny – Svátek tyto obě dvě události k tomuto dni vypíše a u narozenin dokáže okamžitě zobrazit i kolikáté narozeniny člověk slaví. Samozřejmě se zobrazují i předchozí a zejména nadcházející události, aby jste věděli dopředu, co se bude dít a kdo bude brzy slavit (nebo popř. komu jste včera zapomněli popřát). V pravém horním rohu je také možnost nastavit datum pro rychlé přeskakování (např. potřebujete vědět, kdo slaví 27.2. svátek nebo kdo v ten den slaví narozeniny – vložíte tedy datum 27. února a zjistíte, že svátek slaví váš přítel Alexandr a Kamil má narozeniny).

Další části jsou “dny“. Jedná se o jednoduché vyjmenování svátků tak, jak jsme zvyklí, seřazené dle data. Vpravo od slavícího se také zobrazí, kolik lidí z vašeho adresáře svátek nebo narozeniny slaví právě tento den. Po rozkliknutí jména jsme schopni se dozvědět o jménu bližší informace, což zní určitě zajímavě. Svátek umí také vypsat původ jména, popř. jeho alternativy (kterými jsou v drtivé většině právě zdrobněliny).

Informace o jménu Michal - dozvíte se vše, co potřebujete.

Třetí částí jsou “jména“. Nejedná se o nic jiného, než jména seřazená podle abecedy, nalevo ukazující den svátku. Samozřejmě i zde se zobrazuje vpravo notifikace, kolik lidí z vašeho kalendáře slaví.

Mnohem zajímavější jsou ale “kontakty“. Jedná se o jednoduchý výpis, známý ze standartní aplikace Kontakty, doplněný o den svátku, popř. i narozenin. Teď ale k té úžasné možnosti – nejspíše víte, že pokud k jakémukoli kontaktu v iPhonu dodáte den narození, přidá se i do vašeho kalendáře. Svátek to dotahuje ještě dál – umí vygenerovat záznamy svátků lidí a jedním klikem je schopný přidat do vašeho kalendáře stovky svátků.

Nastavení push notifikací. Jednoduché a funkční.

Pátou možností jsou nastavení, kde je možné např. nastavit upozornění pomocí push notifikací o svátcích a hodinu přijmutí notifikace. Dále máte možnost si nastavit předpřipravené podpisy, k jejich využití se záhy dostaneme.

Svátek totiž umí jedním klikem předpřipravit SMS nebo mail, kde prakticky jen vyberete oslovení oslavence z možností (kterých je opravdu požehnaně) a svůj podpis. Samotné šablony zpráv jsou předpřipraveny, a to 3 pro oslavence narozenin a 3 pro oslavence svátku. Samozřejmě je ale možné si vytvořit nové šablony, jejich tvorba je dokonce velmi jednoduchá a intuitivní.

Zde vidíte jednoduché poslání e-mailu oslavenci. U SMS vypadá okno úplně stejně.

Co bohužel nemohu pochválit, je grafické zpracování aplikace. Samotný interface na mě působí dost přeplácaně a těžkopádně. Aplikace se sice používá dobře, ale působí graficky nedodělaně, což je asi má jediná výtka na tento program.

Jinak je Svátek zcelajistě výbornou aplikací. Za směšných 1.59€ dostanete kvalitní aplikaci nabušenou funkcemi, se kterou už (snad nikdy) nezapomenete někomu popřát k svátku nebo narozeninám. Aplikaci hodnotím 8/10 a rozhodně jí doporučuji všem.

App Store – link

Blesková soutěž o 7 promo kódů

Přinášíme vám možnost získat 7 promo kódů aplikace Svátek. Jak tedy vyhrát?

Promo kód získává prvních 7 komentářů pod tímto článkem.

Po odeslání komentáře se nezapomeňte také stát naším fanouškem na Facebooku! (samozřejmě, pokud jím už nejste)

22 comments
  1. Tak ako je to s tými promo kódmi? Zatiaľ mi žiaden nedošiel na mail!

    1. Já jsem tedy zatím nic neobdržel 🙁 (první příspěvek je můj)…

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iOS 4.3 & Safari 5.0.4 & iTunes 10.2.1: stahujte nové verze!

Následující článek

Things pro Mac: recenze oblíbeného GTD manažera (3. část)

Související články