Podívejte se na první Apple iPhone z roku 1983

Apple vždy myslel několik let dopředu. Dokonce i původní iPhone vypadal úplně jinak. Podívejte se na koncept prvního telefonu, který měl na sobě logo Apple.

Apple vždy myslel několik let dopředu. Dokonce i původní iPhone vypadal úplně jinak. Podívejte se na koncept prvního telefonu, který měl na sobě logo Apple.

Apple přemýšlel o budoucnosti už před 29 lety, dlouho předtím, než byl uveden iPhone. Žádné dotykové displeje, žádné mobilní telefony a dokonce ani žádné bezdrátové telefony. Jak ukazuje tento koncept z roku 1983, firma si představila Apple telefon s operačním systémem ve stylu Mac OS, s dotykovou obrazovkou a klávesnicí, a dokonce i se stylusem pro navigaci na obrazovce. Apple tento koncept nikdy nezačal vyrábět a na svět se tak nedostal. Ale nejzajímavější na tom je, že už v roce 1983 měl Apple velké plány, velké sny a byl několik let napřed oproti ostatním konkurentům.

Tyto konkrétní koncepty telefonu byly vytvořeny jedním ze slavných Apple designérů, Hartmutem Esslingerem z frogdesign. Tento jeho koncept je zřejmě nejznámějším a také nejvíce užitečným. Ne jako hloupý Apple koncept telefonu, který se skrýval uvnitř hranatého jablka.

zdroj: osxdaily.com

172 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

AppTips #10: aktuální tipy na iOS aplikace a hry zdarma

Následující článek

Bartending: vzpomínky jednoho Apple Génia

Související články

TuneUp: už známe výherce soutěže

A je to tady, po týdnu čekání tu máme vylosování naší soutěže o program TuneUp, který vám udělá pořádek v iTunes. Z celkem 57 soutěžících vyhrál 25. tweet. Záznam losování můžete samozřejmě shlédnout na videu.

Nový MacBook Air: vydání se znovu posouvá, čeká se na Lion

Pokud patříte mezi lidi, kteří netrpělivě čekají na nový MacBook Air, pak pro Vás mám špatnou zprávu. Původně se nový MacBook Air měl objevit již na konci tohoto měsíce, čehož se chytla většina zahraničních serverů. Nestalo se ale tak a vypadá to, že vydání nového MacBooku Air je "natáhováno" ne kvůli nějakým problémům ve výrobě, ale spíše z důvodu vydání nového operačního systému od Apple - OS X Lion.