Podívejte se na první Apple iPhone z roku 1983

Apple vždy myslel několik let dopředu. Dokonce i původní iPhone vypadal úplně jinak. Podívejte se na koncept prvního telefonu, který měl na sobě logo Apple.

Apple vždy myslel několik let dopředu. Dokonce i původní iPhone vypadal úplně jinak. Podívejte se na koncept prvního telefonu, který měl na sobě logo Apple.

Apple přemýšlel o budoucnosti už před 29 lety, dlouho předtím, než byl uveden iPhone. Žádné dotykové displeje, žádné mobilní telefony a dokonce ani žádné bezdrátové telefony. Jak ukazuje tento koncept z roku 1983, firma si představila Apple telefon s operačním systémem ve stylu Mac OS, s dotykovou obrazovkou a klávesnicí, a dokonce i se stylusem pro navigaci na obrazovce. Apple tento koncept nikdy nezačal vyrábět a na svět se tak nedostal. Ale nejzajímavější na tom je, že už v roce 1983 měl Apple velké plány, velké sny a byl několik let napřed oproti ostatním konkurentům.

Tyto konkrétní koncepty telefonu byly vytvořeny jedním ze slavných Apple designérů, Hartmutem Esslingerem z frogdesign. Tento jeho koncept je zřejmě nejznámějším a také nejvíce užitečným. Ne jako hloupý Apple koncept telefonu, který se skrýval uvnitř hranatého jablka.

zdroj: osxdaily.com

172 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

AppTips #10: aktuální tipy na iOS aplikace a hry zdarma

Následující článek

Bartending: vzpomínky jednoho Apple Génia

Související články

T-Mobile: nabízí jen iPhone 4 16GB, ale za cenu už od 7990 Kč

Poslední český operátor, který po O2 a Vodafone oznámil ceny iPhone 4, se stal T-Mobile. Ten se rozhodl nabídnout svým zákazníkům pouze 16GB model. Jak se čekalo, žádná výraznější cenová bomba se nestala, přesto T-Mobile nás jednou věcí překvapil. Stávajícím zákazníkům s minimálním měsíčním plněním 2.300 Kč nabídne iPhone 4 16GB za nízkých 7.990 Kč.

Carcassonne: slavná desková hra nyní i pro iPhone

Hru Carcassonne již pravděpodobně znáte a pokud ne, tak věřte, že je velmi oblíbená a sesbírala spoustu ocenění jako například „Hra roku“, které získala hned několikrát. Nyní přichází tato fenomenální hra v oficiálním portu na iPhone a později můžeme očekávat také iPad verzi.