V iPhonech 15 a 16 nenajdeme pod obrazovkou Touch ID

Podle analytika Ming-Chi Kuo Apple nevydá nový model iPhone s dotykovým ID pod displejem nejdříve v roce 2025. Analytik provedl aktualizovanou předpověď ve středu ve svém tweetu a poznamenal, že již dříve předpovídal, že technologie snímání otisků prstů s displejem by mohla přijít na iPhone nejdříve v roce 2023.

Co ukazuje poslední průzkum?

Podle výsledků posledního průzkumu Kuo ohledně informací o dodavatelském řetězci Apple nevydá nový iPhone s Touch ID. Kuo poznamenává, že “Face ID s maskou na iPhone je již skvělé biometrické řešení.”

Dotykové ID pod displejem se traduje už léta. V roce 2020 například únikáři tvrdili, že Apple pokračuje ve své práci na snímačích otisků prstů zabudovaných do displeje . Zvěsti o testování této funkce společností Apple pokračovaly i v roce 2021 .

Kuo již v září předpověděl, že „iPhone 15“ získá dotykové ID na obrazovce. V té době to představovalo jednoroční skluz oproti předchozí prognóze, což bylo podle Kua způsobeno „nižším než očekávaným pokrokem ve vývoji“.

Analytik ve své aktualizované předpovědi neuvedl důvod, proč Touch ID nedorazí do telefonu Apple v roce 2023 nebo 2024. Vzhledem k předchozím informacím by to však mohlo být kvůli problémům ve vývoji nebo výrobě.

Předchozí článek

Uniklé diagramy „iPhone 14 Pro“ a „iPhone 14 Pro Max“ jasně ukazují náraz fotoaparátu

Následující článek

Jaké funkce iPadu chybí, aby se více přiblížil počítači?

Související články

Steve Jobs – Billion Dollar Hippy: hodinový dokument od BBC

Tuto středu britská televize BBC odvysílala hodinový dokument nazvaný vtipně Steve Jobs - Billion Dollar Hippy. Ikona firmy Apple měla poměrně dost zajímavý soukromý život, v kterém hrálo svou roli také Hippies, což ostatně napovídá také název dokumentu. Pokud vás zajímají informace spíše o produktech a samotné společnosti, přijdete si také na své!