iPhone přežil měsíc ve zmrzlém jezeře

iPhone je skutečně kvalitní přístroj, který toho vydrží mnoho, svědčí o tom i událost, kdy žena získala svůj ztracený iPhone poté, co byl 30 dní ponořený v zamrzlém jezeře. Co myslíte, fungoval? Ano, fungoval bez problémů a pro iPhone je to více než dobrá reklama.

Jak se událost přihodila?

Angie Carriere oslavovala své padesáté narozeniny trochou rybaření na ledu v jezeře Waskesiu v Saskatchewanu. Náhle začal foukat silný vítr a poryv větru vyhodil stan do vzduchu. To ji přinutilo rychle reagovat na tuto nečekanou událost, během které odhodila svůj iPhone, který ke vší smůle spadl do jezera a ponořil se až na dno.

Zpočátku se Angie vzdala naděje, že telefon znovu uvidí. Později byla rozhodnuta telefon zachránit, aby mohla získat své fotografie z cesty zpět. S pomocí několika přátel a vyhledávače ryb lokalizovala ponořený iPhone. Silným magnetem jej vytáhla zpět. K jejímu překvapení se iPhone po zapnutí spustil a byl plně funkční.

iPhone viděný hledačem ryb byl vytažen silným magnetem

I když to není ve zprávě uvedeno, zdá se, že jde o iPhone 11 Pro. Tento model má krytí IP68, které chrání zařízení až na čtyři metry hloubky po dobu 30 minut. Apple nedoporučuje uživatelům potápět svůj iPhone z jakéhokoli důvodu. Existuje mnoho případů, kdy iPhone přežil pod vodou delší ponor, ale Apple tyto situace z důvodu odpovědnosti oficiálně nepodporuje. Po celém světě přibývají příběhy a videa, kdy byl iPhone vytažen po delší době z vody a po zapnutí fungoval. To svědčí o vysoké odolnosti tohoto zařízení, které se může zdát jako nejlepší parťák i do extrémních podmínek.

Předchozí článek

Náhlavní souprava Applu pro AR bude obsahovat technologii sledování očí a rozpoznávání duhovky

Následující článek

Nový systém Applu dokáže zjistit, zda jste si přečetli zprávu

Související články

iPhone: odemknuté přístroje se v USA stávají realitou

Je to skoro až k neuvěření, že až do dnešní doby nebylo možné zakoupit v USA neblokovaný iPhone. Dá se říci, že jsou tomu neskutečné 4 roky, co Američané byli odkázáni prakticky jen na operátora AT&T a nově od začátku tohoto roku také na Verizon. Dneškem ale prodej iPhone 4 začíná i jako odblokovaný přístroj a stává se tak zajímavou volbou i pro zahraniční zájemce (včetně Čechů), co chtějí ušetřit a mají naplánovanou cestu do USA.