Aktualizace pro iPhone umožní najít jakékoliv předměty, které hledáte

Chystaná aktualizace pro iPhonu od Applu přidává možnost vyhledávat „předměty“, jako jsou tašky nebo klíče.

Tato funkce rozšiřuje funkce aplikace „Find My“ – v současné době se používá pouze k vyhledání vlastních zařízení společnosti Apple, jako jsou jiné iPady nebo AirPods, takže ji lze použít k vyhledání „produktů jiných než Apple“. Jiné společnosti, jako je společnost Beats vlastněná společností Apple nebo dokonce Belkin, umožnily aplikaci najít jejich produkty, což znamená, že lidé by měli snadněji najít chybějící sluchátka.

AirTags

Tato funkce je ale pravděpodobně také ukázkou dlouho zmiňovaných „AirTags“ společnosti Apple, o nichž se říká, že jsou to malé nálepky, které lze připevnit k jakékoli položce, aby ji mohl iPhone sledovat.

Tato funkce odkazuje na řadu jiných než chytrých předmětů – říká, že ji lze použít k vyhledání „batohu, zavazadel nebo jiných předmětů“ a obsahuje obrázky klíčů a kola. Tato funkce je povolena v beta verzi iOS 14.5, která byla nedávno vydána vývojářům.

Otevření této funkce může být výsledkem skutečnosti, že Apple umožňuje vývojářům třetích stran používat integrovanou aplikaci Find My – ale může také naznačovat, že vlastní sledovací značky Apple už se blíží trhu. O společnosti Apple se již dlouho říká, že pracuje na svých značkách AirTags, přičemž řada náhodných zvěstí zjevně odhaluje, že přicházejí, ale společnost je ještě musí oficiálně vůbec uznat.

Zdá se pravděpodobné, že budou spárovány s telefonem a poté sledovány tímto zařízením, které se k němu bude moci vzdáleně připojit. Funkce Find My umožňují zařízením připojit se k síti telefonů jiných lidí, což znamená, že AirTgs by mohly teoreticky hlásit svou polohu, i když jsou daleko od svého vlastníka.

Společnost Tile již nabízí podobnou funkci s malými značkami, které komunikují přes Bluetooth a lze je dohledat nebo jim říci, aby vydaly hluk, když jejich majitel hledá vše, k čemu jsou připojeni.

Apple začal přidávat čip U1 nebo ultraširokopásmový čip do svých telefonů iPhone v roce 2019, s iPhone 11. To mu umožňuje velmi přesně najít další zařízení – Apple to označuje jako „GPS v měřítku vašeho obývacího pokoje“ – ale to dosud byla použita pouze k vylepšení funkce sdílení souborů AirDrop, spekulace naznačují, že byla integrována za účelem jejího širšího využití v budoucnu, včetně AirTags.

Předchozí článek
logo

Jetpack Joyride se dočká druhého dílu.

Následující článek

"Unibody" čočky dostane iPhone v roce 2022, periskopové v roce 2023

Související články

iPad: překročení dalšího milníku, nyní v prohlížení internetu

iPad je neskutečně žádané zařízení. To dokazuje jak i jistá nedostupnost po několika měsících od vydání, tak počet aplikací pro iPad vyvinutý, který v nedávné době překročil magických 100 000 (o kterém jsme Vám nedávno psali). iPadu se ale nedávno podařilo překročit ještě jednu metu, která patří také do důležitých milníků - a to více než 1% ze všech platform prohlížejících internet.