U budoucích klávesnic Applu by jedna klávesa mohla sloužit jako myš

Apple zkoumá, jak lze jednu klávesu na klávesnici MacBooku Pro vyjmout a použít jako myš. Apple zkoumá každý myslitelný pohled na klávesnice, ale nově odhalená patentová přihláška podrobně popisuje takový, který je prostě zvláštní. Plodný vynálezce Applu Paul X. Wang, jehož předchozí práce zahrnují plány na skleněnou klávesnici, navrhuje použití odnímatelné myši.

Jak by odnímatelná myš fungovala

„Deployable Key Mouse“ zní méně jako typické futuristické plány Applu, ale spíše jako návrat do dob před trackpadem v 80. letech. Tehdy mohli uživatelé PC připojit myš k boční straně svých notebooků a mít potíže s používáním těchto hluboce neergonomických zařízení.

Tato patentová přihláška navrhuje, že běžná klávesnice, jako je ta na MacBooku Pro, může obsahovat jednu speciální klávesu, která je odnímatelná. Vezměte klávesu Shift, nebo možná novější „Globální“ klávesu z klávesnice iPad Magic Keyboard, a máte myš.

Tady je vaše velmi, velmi malá myš. „Vyjímatelný klíč může mít polohový senzor,“ uvádí patentová přihláška, „takže je ovladatelný jako počítačové ukazovací zařízení… Struktura odnímatelného klíče proto umožňuje pohodlné, přenosné a přesné zadání ukazatele pro počítačový vstup.”

Je pravda, že byste mohli pohybovat klávesou/myší po stole a získat tak přesnější kontrolu nad kurzorem. Ale podle nákresů patentové přihlášky by to bylo ještě menší a těžkopádnější než nechvalně známá myš s hokejovým pukem od Applu. Patentová přihláška Applu hovoří o tom, jak společnost zpopularizovala myš v 80. letech.

„V následujících letech prošla počítačová myš řadou inovací, včetně přidání pravého a levého tlačítka, rolovacího kolečka, optického snímače, snímače dráhy, laserového snímače a bezdrátové komunikace s hostitelským počítačem,“ pokračuje.

“V některých případech přenosná počítačová zařízení, jako jsou notebooky a tablety, těží z použití periferního vstupního zařízení pro myš,” říká Apple. “Uživatel je však zatížen nošením samostatné myši s počítačem a samostatné zařízení může být nadbytečné, když má počítač již vestavěná polohovací zařízení.”

Cílem není nahradit trackpad

Cílem zde tedy není nahradit trackpad, ale spíše poskytnout volitelnou myš, když je potřeba jemnější ovládání více než ovládání prsty. I když se aplikace nezabývá podrobněji o použití a výhodách, můžete si představit, že uživatel Photoshopu občas potřebuje skutečnou přesnost při úpravách obrázků.

Patent se zabývá tím, jak by fyzická klávesa mohla fungovat v klávesnici i mimo ni. V něm musí klávesa reagovat a reagovat jako každá jiná na klávesnici. A pak, když byla odstraněna, musí mít tuto schopnost snímání polohy. Navíc, když je MacBook Pro nebo jiné zařízení vyjmuto, musí mít vlastní obvody a baterii.

„Myš má obvykle ergonomický tvar, aby pohodlně padla do ruky,“ uvádí aplikace, když popisuje, jak se ukazovací zařízení v průběhu let vyvíjela. “Což je jeden z faktorů, který udržel jeho velikost relativně stabilní.” Apple získal tento patent 15. března 2022.

Předchozí článek

Některé modely iPhone 14 by mohly mít vyšší displej

Následující článek

Dočkáme se od Applu chytrých prstenů?

Související články