Apple varuje před náhradními bateriemi pro AirTag obsahujícími bitteranty

I když může nějakou dobu trvat, než budou uživatelé muset vyměnit knoflíkovou baterii ve svém AirTagu, Apple vydal varování před nákupem produktů s hořkým povlakem (bitterantem), protože se zařízením nemusí fungovat.

Co je to bitterant?

Bitterant je chemická látka, která se přidává do produktu, aby způsobil hořkost nebo nepříjemnou chuť. Bitteranty se běžně používají jako averzivní látky k odrazení od vdechování nebo požití toxických látek. Na baterie se dávají bitteranty proto, aby při ochutnání způsobily nepříjemnou chuť a děti tak odradily od jejich spolknutí nebo cucání.

Podle dokumentu podpory Apple týkajícího se výměny baterií AirTag by se uživatelé měli vyvarovat nákupu baterií s hořkými povlaky.

„CR2032 baterie s bitterantovými povlaky nemusí fungovat u AirTag nebo jiných bateriově napájených výrobků, v závislosti na vyrovnání nátěru ve vztahu ke kontaktu baterie,“ říká Apple v dokumentu, jak si všiml od The Loop.

Bitteranty jsou běžně používané

Někteří výrobci baterií používají speciální zacházení, aby zabránili spolknutí malých zdrojů energie dětmi. Bitteranty jsou netoxické chemikálie, které páchnou nebo chutnají hořce a běžně se používají k zabránění požití nebo vdechování potenciálně nebezpečných produktů. Chemikálie používané výrobci baterií reagují se slinami a vytvářejí nepříjemnou chuť.

Společnost Apple zveřejnila stránku podpory několik dní poté, co Austrálie vydala doporučení pro spotřebitele, které naléhavě žádá rodiče, aby drželi AirTag mimo dosah dětí, protože jeho snadno přístupná baterie představuje nebezpečí udušení.

Australská komise pro hospodářskou soutěž a spotřebitele ve varování citovala snadnost otevírání AirTagu a odhalila malou baterii CR2032. Chcete-li AirTag otevřít, uživatelé jednoduše zatlačí na kryt baterie z nerezové oceli, otočí se proti směru hodinových ručiček, dokud se nepřestane otáčet, a zvednou jej.

ACCC také řekl, že zavření šasi AirTagu nemusí vždy zajistit, aby byl prostor pro baterie bezpečný. Sledovací zařízení Apple hraje tón, když se jeho kryt dotýká baterie, ale to nutně neznamená, že je zařízení zamčené..

Nejméně jeden australský maloobchodník stáhl výrobek ze svých regálů s odvoláním na stejné obavy nastíněné ACCC.

Předchozí článek

TSMC získává vládní souhlas s výrobou 2-nanometrových čipů

Následující článek

Nové video "Today at Apple" vám ukáže, jak v noci pořizovat krásné fotky

Související články

iPad hry: výběr těch nejlepších her pro iPad

V uplynulých dnech je o iPadu hodně slyšet. Nevím, zda je to dokonalým marketingem, parádním designem, fascinujícím interfacem, přijatelnou cenou, nebo třeba skvělým uměním Steva Jobse prezentovat nové výrobky, ale Applu se opět povedlo jejich nový produkt dokonale prodat (více o prodeji iPadu zde). Abych řekl pravdu, já osobně iPadu až tolik nevěřil a jeho koupi jsem neplánoval, ale po shlédnutí videí z hraní her měním názor - tuto dokonalou herní konzoly prostě musím mít!

iOS 4.2: obrázky novinek v budoucím iOS pro iPhone a iPad

V listopadu se majitelé iPhone a iPad dočkají výrazného vylepšení jejich iOS. Podívejte se na první obrázky iOS4.2, které přinese integraci FaceTime do zpráv, možnost nastavit zvonění při přijetí SMS u každého kontaktu zvlášť, vyhledávání na stránce v Safari, nebo třeba hodnocení YouTube videí.