Apple varuje před náhradními bateriemi pro AirTag obsahujícími bitteranty

I když může nějakou dobu trvat, než budou uživatelé muset vyměnit knoflíkovou baterii ve svém AirTagu, Apple vydal varování před nákupem produktů s hořkým povlakem (bitterantem), protože se zařízením nemusí fungovat.

Co je to bitterant?

Bitterant je chemická látka, která se přidává do produktu, aby způsobil hořkost nebo nepříjemnou chuť. Bitteranty se běžně používají jako averzivní látky k odrazení od vdechování nebo požití toxických látek. Na baterie se dávají bitteranty proto, aby při ochutnání způsobily nepříjemnou chuť a děti tak odradily od jejich spolknutí nebo cucání.

Podle dokumentu podpory Apple týkajícího se výměny baterií AirTag by se uživatelé měli vyvarovat nákupu baterií s hořkými povlaky.

„CR2032 baterie s bitterantovými povlaky nemusí fungovat u AirTag nebo jiných bateriově napájených výrobků, v závislosti na vyrovnání nátěru ve vztahu ke kontaktu baterie,“ říká Apple v dokumentu, jak si všiml od The Loop.

Bitteranty jsou běžně používané

Někteří výrobci baterií používají speciální zacházení, aby zabránili spolknutí malých zdrojů energie dětmi. Bitteranty jsou netoxické chemikálie, které páchnou nebo chutnají hořce a běžně se používají k zabránění požití nebo vdechování potenciálně nebezpečných produktů. Chemikálie používané výrobci baterií reagují se slinami a vytvářejí nepříjemnou chuť.

Společnost Apple zveřejnila stránku podpory několik dní poté, co Austrálie vydala doporučení pro spotřebitele, které naléhavě žádá rodiče, aby drželi AirTag mimo dosah dětí, protože jeho snadno přístupná baterie představuje nebezpečí udušení.

Australská komise pro hospodářskou soutěž a spotřebitele ve varování citovala snadnost otevírání AirTagu a odhalila malou baterii CR2032. Chcete-li AirTag otevřít, uživatelé jednoduše zatlačí na kryt baterie z nerezové oceli, otočí se proti směru hodinových ručiček, dokud se nepřestane otáčet, a zvednou jej.

ACCC také řekl, že zavření šasi AirTagu nemusí vždy zajistit, aby byl prostor pro baterie bezpečný. Sledovací zařízení Apple hraje tón, když se jeho kryt dotýká baterie, ale to nutně neznamená, že je zařízení zamčené..

Nejméně jeden australský maloobchodník stáhl výrobek ze svých regálů s odvoláním na stejné obavy nastíněné ACCC.

Předchozí článek

TSMC získává vládní souhlas s výrobou 2-nanometrových čipů

Následující článek

Nové video "Today at Apple" vám ukáže, jak v noci pořizovat krásné fotky

Související články

Penultimate: oblíbený a podařený zápisník pro iPad

Penultimate je synonymem sešitu na iPadu. Nebo aspoň nějak tak by se dala tato aplikace charakterizovat. Když Penultimate poprvé zapnete, objeví se vám tutoriálový sešit, který vás provede ovládáním samotného programu. Pokud již máte zakoupenou nějakou aplikaci z iWork od Applu, tak tento tutoriálový postup nejspíš znáte. A podobností s iWork (zejména s Pages), je tu více. Například zobrazení sešitu v Penultimate je dost podobné těm, jako to mají Pages.