Titanium iPhone 15 Pro má nové akční tlačítko a rychlejší procesor

Na své akci „Wonderlust“ Apple představil iPhone 15 Pro s rychlejším procesorem, lehčím titanovým rámem, lepšími fotoaparáty, novými barvami a dalšími vymoženostmi. Jak předpovídaly fámy, přichází s více než hrstkou nových funkcí. Celkový design zůstává známý, ale Apple přijal titanový rám s řadou Pro, díky čemuž je zařízení celkově lehčí než nerezová ocel. Rámečky jsou menší a zakřivené, takže kolem displeje je menší rámeček.

Dosud nejlepší iPhone

Titanium dělá z nového iPhone 15 Pro dosud nejlehčí Pro iPhone. Celkové rozměry iPhonu 15 Pro jsou zmenšeny bez dopadu na velikost obrazovky. iPhone 15 Pro je vybaven 6,1palcovým Super Retina XDR displejem, který se může pochlubit Ceramic Shield pro zvýšenou odolnost. Známý stále zapnutý OLED displej s ProMotion využívá adaptivní obnovovací frekvence až 120 Hz.

Displej má rozlišení 2556 x 1179 s počtem pixelů na palec 460. Podporuje True Tone, široké barvy (P3), Haptic Touch a může se pochlubit kontrastním poměrem 2 000 000:1. Má maximální jas 1 000 nitů při běžném použití, ale maximální jas může zvýšit až na 2 000. Akční tlačítko je zcela přizpůsobitelné s různou úrovní haptické odezvy. Ve výchozím nastavení je to přepínač, stačí stisknout a podržet tlačítko. Pouhým stisknutím však mohou uživatelé nahrát hlasovou poznámku nebo spustit aplikaci Fotoaparát. Můžete dokonce spustit funkce usnadnění nebo zkratky a otevřít tak ještě širší možnosti.

Apple využívá pod kapotou procesor A17 Pro, který nabízí lepší výkon než A16 Bionic. Vyrábí se 3nm procesem a využívá dvě výkonná jádra a čtyři efektivní jádra. Čip A17 Pro v iPhone 15 Pro je zcela nová generace čipu pro Apple. Má 19 miliard tranzistorů s novým 6jádrovým CPU vybaveným dvěma výkonnými a čtyřmi výkonnými jádry.

Nový procesor zvyšuje výkon a efektivitu jader, přičemž výkonná jádra jsou o 10 % rychlejší. Výkon zvyšují i efektivní jádra. Nový 16jádrový Neural Engine nyní zpracovává 35 bilionů operací za sekundu. Osobní údaje jsou stále uchovávány v zařízení a zároveň se zvyšuje výkon automatických oprav a další prvky.

iPhone 15 Pro je vybaven třemi fotoaparáty na zadní straně. Hlavní fotoaparát s rozlišením 48 megapixelů se světelností f/1,78, včetně nové povrchové úpravy v nanoměřítku, která snižuje odlesky objektivu a zlepšuje snímky portrétů a nočního režimu. iPhone 15 Pro je také vybaven 12MP ultra širokoúhlým fotoaparátem se světelností f/2.2, 120stupňovým zorným polem a 100% zaostřením pixelů. 12MP teleobjektiv má světelnost f/1,78, 100% zaostřené pixely a může se pochlubit celkovým 6x optickým zoomem.

Majitelé mohou natáčet v 48megapixelovém HEIF se zvýšeným rozlišením. Hlavní fotoaparát bude spoléhat na nový Photonic Engine s ohniskovou vzdáleností 24 mm, 28 mm nebo 35 mm. Uživatelé si také mohou vybrat standardní možnost pro každý nový záběr. Hlavní fotoaparát má celkově 2x vyšší výkon při fotografování při slabém osvětlení. Mezitím je výkon nočního režimu posílen pomocí skeneru LIDAR a fotonického motoru.

Apple umožňuje natáčet 3D prostorová videa s iPhone 15 Pro díky ultra širokoúhlému a hlavnímu fotoaparátu. Tato prostorová videa lze poté sledovat na Apple Vision Pro, přičemž tato funkce bude spuštěna později v roce 2023. Kamera TrueDepth je vybavena 12megapixelovým objektivem se světelností f/1,9 a automatickým ostřením s ostřenými pixely. Dokáže natáčet v Apple ProRAW, nahrávat 4K videa a filmovou stabilizaci videa.

Díky USB-C podporuje iPhone 15 Pro export fotografií a videí na externí paměťové zařízení přímo z telefonu.

S přijetím USB-C mohou uživatelé také používat jeden kabel k nabíjení různých produktů Apple, včetně MacBooků, iPad Pro, zcela nové verze AirPods Pro (2. generace) a Apple Watch.

Port USB-C podporuje přenosové rychlosti až 10 Gb/s. iPhone 15 Pro je vybaven novým čipem Ultra Wideband 2. Zvyšuje schopnost najít nejen nesprávně umístěné zařízení, ale také další zařízení vybavená novým čipem. S UW2 dokáže iPhone 15 Pro najít přátele a členy rodiny v přeplněných prostorách. Přítel bude stále muset sdílet svou polohu a funguje to prostřednictvím funkce Najít.

iPhone 15 Pro zachovává MagSafe pro magnetické bezdrátové nabíjení, což zajišťuje dokonalé zarovnání pro bezdrátové nabíječky MagSafe a Qi2. iPhone 15 Pro podporuje Wi-Fi 6E pro lepší bezdrátový výkon, který může zvýšit rychlost až 2x. Je to také smartphone s podporou vláken, díky čemuž je lépe kompatibilní s produkty chytré domácnosti. Na bezpečnostní frontě Apple rozšiřuje přístup k tísňovým službám. Nový iPhone podporuje Roadside Assistance přes satelit.

iPhone 15 Pro je k dispozici ve čtyřech barvách: černý titan, bílý titan, přírodní titan a modrý titan.

Předchozí článek

Apple do konce roku 2024 zruší plastové obaly

Následující článek

Tim Cook potvrdil, že Apple Vision Pro bude vydáno začátkem roku 2024

Související články