The Deep Pinball: konečně povedený pinball

Recenze hry The Deep Pinball, klonu typického winwosáckého vestavěného pinballu umístěného do podmořského prostředí.

Mohlo by se zdát, že displej iPhonu nebo iPodu Touch je pro hru typu pinball moc malý – ale opak je pravdou. Vývojáři série pinballů, mezi něž patří i The Deep Pinball, totiž přišli se zajímavou vychytávkou – a to pohyblivou kamerou. Dělá to hru mnohem akčnější, jde však ale v podstatě zase jen o typický pinball. Ale to je spíše dobře!

Sympatická slečna
Celou hrou, která je laděna do podmořsky tmavě modré barvy, vás bude provázet slečna se sympatickým hlasem, která vás bude nejen poučovat o tom, co máte dělat, ale také vám bude oznamovat všechny důležité události, které se během vaší hry stanou – a to je skvělé, protože alespoň nemusíte spouštět oči z kuličky, aby vám nespadla.

Kdo někdy hrál vestavěný pinball na Windows XP, má pravděpodobně docela dobrou představu, o čem hra je – a jak jsem zmiňoval v úvodu, The Deep Pinball se od toho windowsáckého liší snad jen vzhledem a pár drobnostmi. Pro ty, kteří slovo “pinball” slyší poprvé, všechno vysvětlím.

Je to velice jednoduché – máte hrací pole (v neelektronických dobách to byl automat), na kterém jsou umístěny různé akční “věci”, které něco dělají. Jsou tam různé díry, tunely, tlačítka a nárazníky, za jejichž dotknutí nebo projetí dostanete určitý obnos bodů. A ano, samozřejmě tam je kulička, která běhá po hracím poli a do všeho naráží. Otázkou tedy může být, co vlastně děláte vy. Vy se v podstatě staráte o jediné – aby kulička nespadla. A pokud jste dobrý, můžete se také snažit pomocí pák, které ovládáte, nasměrovat kuličku do požadovaného směru. Chce to ale trošku cviku.

Úkoly a mise
Kdyby to bylo jen o tomto a vašim jediným úkolem bylo starat se, aby kulička nespadla, byla by to trošku nuda. Do hry jsou ale zahrnuty různé úkoly, jejichž plněním se jaksi posouváte dále – a také inkasujete značný obnos bodů. Tyto “úkoly” nebo, chcete-li, mise můžete získat tak, když kuličkou narazíte do toho podivného telefonu v levém horním rohu. Poté vám začne někde na hracím poli blikat šipečka, která indikuje, kam se máte strefit, abyste misi splnili. Mise jsou ještě rozděleny podle barev a jakmile se vám podaří splnit všechny mise stejné barvy, nejenom že dostanete život, ale také vám na hracím poli přibyde jedna kulička – a stíhat dvě naráz, to už je docela fuška.

A tak to jde pořád dokola – snažíte se co nejdéle udržet kuličku tam nahoře, aby po cestě nasbírala co nejvíce bodů, pomocí kterých byste se umístili co nejvýše v žebříčku. Sem tam narazíte na truhlu s pokladem nebo se vám podaří dostat do starého korábu či víru, který vás může zanést bůhvíkam. A to je všechno, nic víc v této hře nehledejte – určitě jde o nenáročnou oddychovku. Zato ale povedenou.

The Deep Pinball (0,79€) je velice povedeným pinballem pro iPhone, hlavně díky “akční kameře”, která vás vtáhne do děje. Z modré barvy se vám sice může po chvíli udělat zle, ale jinak je atmosféra hry perfektní – vše do sebe sedí a když k tomu připočteme sympatickou slečnu, o níž byla také řeč, nechybí nám snad už vůbec nic. Je to ale stále jenom pinball. Moje hodnocení: 75%

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Stinger Table Hockey: vraťte Finům porážku na iPhone

Následující článek

iPad: dopyt pri spustení predaja väčší ako v prípade iPhonu

Související články