Task Eater: pěkný úkolovník pro nenáročné

Metodě GTD jste nepropadli, ale své úkoly si zaznamenávat chcete? Pro pouhé zapisování úkolů je většina GTD aplikací zbytečně složitá, ovšem Task Eater by vás mohl zaujmout i díky skvělému zpracování.

Task Eater snad totiž ani není GTD aplikace, spíše velice jednoduchý pomocník pro zaznamenávání úkolů. Rychlé a snadné zaznamenání úkolu je zkrátka priorita.

K úkolu můžete připsat poznámku, nastavit termín splnění, kategorii a, klidně i opakovaný, alarm. Více toho již ale nečekejte.

Trochu se ovšem ztrácím v nastavení upozornění. To sice může být opakované, po splnění se ovšem úkol znovu do seznamu nepřidá a další upozornění tak čekat nemůžete. Task Eater vás tedy zvládne upozorňovat každý den na opakující se úkol, avšak nejlehčí řešení je paradoxně neodškrtávat ho jako splněný, takže sice bude stále označen jako nestihnutý, upozornění se ale bude každý den opakovat.

Škoda také je, že nejde automaticky řadit úkoly podle nastaveného data splnění a musíte to dělat manuálně. Každý nový úkol se zkrátka zařadí na začátek a chcete-li, můžete si ho přesunout jinam.

Na dolní liště, která je mimochodem podobná té z RSS aplikace Reeder, si samozřejmě můžete přepínat mezi různými seznamy. Hlavní (Úkoly) zobrazuje všechny nesplněné úkoly s nastaveným datem či bez, druhý (Dokončené) již splněné úkoly a třetí (Přehled) pouze ty budoucí.

Pro větší přehlednost lze úkoly třídit do kategorií, které zde opět fungují jinak, než u konkurence. Úkoly podle nich není možné třídit, ale pouze graficky odlišovat v seznamu. Každá kategorie má zkrátka svou ikonu, případně (pokud ji přiřadíte) i jinou barvu, jejíž nastavení se promítne v seznamu, nic víc však od kategorií nečekejte.

Task Eater také samozřejmě umožňuje zobrazení počtu úkolů na badge ikoně a to buď počet všech nesplněných úkolů nebo pouze nesplněných s datem, opožděných úkolů a případně lze tato informace zcela vypnout.

Našince pak pravděpodobně potěší i překlad, který aplikace díky betatesterům obsahuje již od první verze na App Store.

Někoho by mohl odradit font známý z poznámek, který je použit při zapisování nového úkolu. Naštěstí ale lze změnit, a tak ani tento neoblíbený font aplikaci neshazuje.

Jelikož Task Eater nemá žádnou možnost synchronizace, nabízí alespoň možnost zálohování. Záloha se však vytvoří pouze v aplikaci a není možno ji jakkoliv vytáhnout. V podstatě to ale ani není třeba, jelikož si z ní Task Eater v případě potřeby dokáže data dostat sám.

Hledáte-li pěkný, svižný a jednoduchý úkolovník bez přehršle funkcí, Task Eater by mohl zaujmout. Pokud s ním ale chcete nahradit GTD aplikaci, ve které rádi využíváte priority, kontexty nebo třeba štítky, raději zůstaňte u stávajícího řešení, Task Eater míří na jinou skupinu. Možná toho aplikace tolik nenabízí, ovšem za pouhých 0,79€ je zbytečné delší dobu nad nákupem váhat, chcete-li si zkrátka “jen” zapisovat úkoly.

Task Eater – App Store – 0,79€

2 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone nano a MobileMe zdarma: překvapivé letní novinky?

Následující článek

Rozhovor s Romanem Maštalířem z vývojářského studia Touch Art

Související články

Everlands: natřete to mimozemšťanům v logické hře

Už opravdu dlouho mě žádná hra na mých iOS hračkách nedržela tak, jako tato. Řeč je o hře Everlands od tuzemského studia Hexage. O tom, že českých her je na AppStore jako šafránu myslím nemusím moc mluvit. Pokud ale máte rádi logické hry s líbivou grafikou a parádním zvukem, určitě zkuste právě Everlands.