Celkové specifikace Galaxy S7. Mohou se rovnat iPhonu?

Na veletrhu Mobile World Congress v Barceloně se tento týden představují (nejen) nové telefony, které mohou zaujmout svým designem, cenovkou nebo výbavou. Dnes se podíváme na to, jak si v pondělí vedla jihokorejská firma Samsung, největší konkurent Applu, když představovala nový vlajkový model Samsung Galaxy S7. Dokáže se rovnat iPhonu? Obrázek o novém telefonu si ale musíte udělat sami. My vám přinášíme základní specifikace telefonu.

Celková konstrukce

Rozměry mobilu jsou 142 × 70 × 7,9 mm při váze 152 gramů. Zajímavostí je taky odolnost vůči vodě a prachu IP68, která vám dovolí mít mobil namočený po dobu až 30 minut. Kvůli této odolnosti musel Samsung také udělat kompromis a nasadit pouze microUSB tyb B.

Displej

Ze předu telefonu disponuje velmi povedený 5,1 palcový display funkce AMOLED. “Es Sedmička” je dokonce označován, jako mobil s nejlepším displejem vůbec. Rozlišení je 440 × 2 560 a zobrazovací schopnosti 576 pixelů/palec. Celý dojem doplňuje také funkce “Always On”, která nechá rozsvícené pouze nějaké pixely pro zobrazení času a základních notifikací, když je mobil uzamčený. Díky AMOLED technologii tak nespotřebuje tolik energie, jako kdyby měl být rozsvícený celý displej.

Fotoaparát

Na zádech se nachází fotoaparát, u kterého se Samsung na tiskovce chlubil, že už tak moc nevystupuje nad povrch, jako u předchozího modelu. Rozlišení foťáku je 14MPx a jeho světelnost je f/1,7. Vedle čočky se nachází i dvoutónový blesk. Přední fotoaparát pak má rozlišení rovných 5MPx. Samsung se taky vytahoval, že foťák obsahuje 100% zaostřovacích pixelů oproti Applovským 5%.

Výkon a baterie

Co se týče výkonu, tak Galaxy S7 se řadí do těch nejlepších mobilů už jen díky tomu, že se uvnitř nachází Qualcomm Snapdragon 820 a jader je celkem 8. Paměť RAM se letos vyšplhala na 4GB a jeko grafický akcelerátor  byl zvolen Adreno 530. Baterie má kapacitu 3.000 mAh, což je slušná hodnota.

Odpověď na mou základní otázku tedy zní ano. Samsung Galaxy S7 se dokáže rovnat iPhonu 6S, možná jej dokáže i předčit. Přesvědčení dodává ještě cenovka, která v základní verzi činí něco pod 20.000 Korun.

Předchozí článek

Nové reklamy na iPhone 6S.

Následující článek

Starý známý "Like" je od dnešního dne obohacen o nové interakce.

Související články

iPad: v ČR se ho dočkáme nejspíše již 29. listopadu!

Vždy se počítalo s tím, že jakmile se v iPadu objeví lokalizace do českého jazyka, objeví se i samotný iPad na českém trhu. iOS 4.2 s podporou české lokalizace bylo vydáno a tak už se jen čekalo na potvrzení data vydání samotného iPadu v České republice. Tím dnem má být 29. listopadu, což je již příští pondělí.