Sportovní dvojrecenze: Ice Rage a Slam Dunk King

V dnešním článku se podíváme na dvě sportovní oddychovky – konkrétně půjde o Ice Rage, kde se vyřádíme na ledě, a o Slam Dunk King, kde si naopak pořádně zaházíme na koš.

Dnes se podíváme na dvě jednoduché oddychové hry, které sice mohou někomu připadat na první pohled nudně, ovšem které svou jednoduchost považují spíše za přednost než za mínus. Obě budou navíc sportovní, a tak zatímco v první z nich si zahrajeme hokej se známým Johnem Gorem, v druhé si dosyta užijeme házení na koš.

Ice Rage

Různých hokejových her, ve kterých se dva proti sobě stojící hráči snaží dostat puk do branky toho druhého, byste v App Store našli desítky, možná i stovky. Tato je však přeci jen v něčem jiná – a to v tom, že za ní stojí tvůrci takových hitů jako třeba Bike Baron nebo Minigore, což je do jisté míry zárukou kvality. A opravdu – studio Mountain Sheep si i na této minihříčce dalo opravdu záležet.

Co se týče principu hry, není zde moc co psát, neboť ten už všichni znáte – jednoduše se budete hnát za pukem a snažit se, abyste ho nějak vecpali za nepřátelského brankáře, který naštěstí není příliš chytrý (což však platí o tom vašem). V Ice Rage navíc můžete soupeře faulovat, což hře určitě přidá na atraktivnosti.

Hra obsahuje dva módy – singleplayer a multiplayer, která se však stejně jako singleplayer odehrává na jedné obrazovce, takže si zápas užijete o to více. K tomu si můžete u každého nastavit tři úrovně obtížnosti, přičemž zatímco v těch prvních dvou má gólman svou vlastní vůli, v obtížnosti “hard” ho ovládáte sami – a to dokonce těmi stejnými ovládacími prvky jako svého hráče. Nic víc ve hře však nehledejte, i když je možné a dokonce i pravděpodobné, že se hra časem dočká minimálně nějakých nových postav, ne-li třeba i nového módu.

Tato hra nevyčnívá díky nápadu, ale především díky povedené grafice a dobré hratelnosti. Budete-li se na ni dívat jen jako na oddychovku, pak budete spokojení, ovšem pokud od hry čekát něco více, připravte se na drobné zklamání. Nemám hře prakticky co vytknout až na fakt, že další postavy je nutno dále dokupovat, což je docela škoda. Hře dávám 80%, hrál jsem ji ve verzi 1.01.

Ice Rage – 0,79€ – AppStore link (iPhone/iPad)

Slam Dunk King

Od ledního hokeje se přesuneme k basketbalu, konkrétně k basketbalu pouličnímu. Ve hře Slam Dunk King si totiž ve třech různých módech vyzkoušíte svoje schopnosti v hodu na koš – a to včetně mnoha různých komb, které sestávají jak například z točení míčem, tak třeba v závěsu za koš či třeba ve vyhození míče a následného zavěšení.

Během hry navíc získáváte “expy” a korunky, což je herní měna, za kterou si poté odemykáte nový obsah zahrnující míče, koše či maskoty. Zatímco v prvním z módů se budete snažit o to naházet co nejvíc bodů za určitý stanovený čas, v tom druhém budete mít předem dané tři životy, které ztrácíte, spadne-li vám některý z míčů na zem (tedy mimo obrazovku). Hra končí vždy, když se vám nepovede zachytit letící bombu dříve, než rozbije koš.

Čas od času můžete povolat do boje maskota, který má vždy nějakou speciální schopnost. Ten první, který je odemčený od začátku, odměňuje “zahozenou” bombu sto body, což může být v případě, že se snažíte o high-score, docela důležité.

Hra podporuje Game Center, a to včetně hromady achievemetů, takže stále bude co odemykat. Velkým plusem Slam Dunk King je fakt, že je zdarma, i když je to vykoupeno tím, že než nasbíráte dostatek bodů pro odemčení nového obsahu, pravděpodobně se ze hry zblázníte – pro nedočkavce je všakk samozřejmě k dispozici možnost nákupu herní měny. Celkově hru považuji za docela povedenou oddychovku, kterou stojí za to vyzkoušet. Dávám 70%. Hrál jsem ve verzi 1.2.1.

Slam Dunk King – free – App Store link (iPhone/iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple: izraelský Anobit koupen za půl miliardy dolarů

Následující článek

Miniatures Pro: vytvořte úžasné time-lapse video

Související články