Spirit: návyková oddechovka, při které se zapotíte

Recenze originální hry Spirit, ve které budete mít za úkol zbavit se všech potvůrek za pomocí kroužení a bublin.

Mohlo by se zdát, že “oddychovka, při které se zapotíte” je tak trošku protimluv, ale hra Spirit jasně dokazuje, že jde o kombinaci docela jednoduše realizovatelnou. U této hry si totiž jak oddychnete, protože u ní nemusíte příliš přemýšlet, tak se zároveň také zapotíte, protože abyste dosáhli nějakého toho úctyhodného skóre, budete muset trošku zariskovat. A o co že vlastně půjde? Budeme objíždět potvůrky!

Objíždět potvůrky? Ano, přesně tak. Váš úkol je totiž jediný – za pomocí jakéhosi neidentifikovatelného tvora, kterému budu pro jednoduchost říkat prostě “Spirit”, se snažíte zbavit všeho haraburdí, které se pohybuje po hrací ploše. Aby se vám to povedlo, musíte objekty jaksi obkroužit, aby se vytvořila bublina, která je vcucne. Obkroužit můžete samozřejmě libovolný počet objektů – a podle tohoto počtu se odvíjí také vaše bodová odměna.

V prvních levelech se to zdá jednoduché, protože tvorů je zde málo, ale jak budete postupovat dále, budete mít čím dál tím větší problém se jim vyhnout – a začne se vám tak stávat, že se budete s tvory střetávat, a ztrácet tak životy. Pokud byste rádi nějaký ten život k dobru, musíte si ho “ustřihnout” z nějakého tvora (nejčastěji hada), na kterém život visí. Uděláte to tak, že vcucnete tvora, ale život visící za ním na jakémsi provázku už ne – je to sice “piplačka”, ale za život stojí.

Potvůrek nebo, chcete-li, objektů, je zde velké množství, od těch, které se jen tak líně posouvají náhodným směrem, až po ty, které vás chytře obklíčí a nepustí ven, nebo dokonce ty, které po vás budou střílet! Na své cestě vzhůru narazíte také na bonusové levely, kde se sice nemusíte obávat střetu, ale zase si budete muset chytře vybírat jen ty správné potvůrky – ty špatné vám totiž odečítají body.

Co se týče grafiky, nelze hře snad nic vytknout. Grafika je sice velice jednoduchá, ale na druhou stranu opravdu povedená a více než dobře splňuje požadavky hry. Vše je pěkně plynuléa a propracované. A měl-li bych hodnotit zvukový doprovod, bude moje hodnocení podobné jako u grafiky.

Spirit (0,79€) je hrou, která se vyznačuje především svou originalitou a návykovostí. Jakkoliv se hra může zdát monotónní, rychle si na ní vyvinete příjemnou závislost a budete se snažit překonat své high-score (mimochodem, autoři slibují přidat podporu OpenFeint v příštím updatu). Když se to vezme kolem a kolem, hře nelze skoro nic vytknout. Moje hodnocení: 90%

Spirit – 0,79€ – AppStore link

5 comments
  1. Vypadá to, že se autoři značně inspirovali u mých oblíbených Geometry Wars, což jim na iP přidávám jako plus. Budu muset vyzkoušet 🙂

  2. Vypadá to, že se autoři značně inspirovali u mých oblíbených Geometry Wars, což jim na iP přidávám jako plus. Budu muset vyzkoušet 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iLuv iEP315: Sluchátka s mikrofonem a hlasovým ovládáním

Následující článek

Handwriting Calculator: kalkulačka rozpoznávající ručně psané příklady

Související články

Gameloft: jarní výprodej nejlepších her za 0,79€

Vývojářské studio Gameloft produkuje prakticky nejprodávanější a jedny z nejlepších her, které seženete na AppStore. Mezi největší pecky Gameloftu patří Earthworm Jim, Blades of Fury, Real Soccer 2010, Dungeon Hunter a Skater Nation a právě tuto pětici her nyní seženete na AppStore za hubičku, konkrétně za 0,79€.