Space Miner: perfektní vesmírná akce

Recenze hry Space Miner: Space Ore Bust, ve které máte za úkol vytěžit co nejvíce vzácných surovin a zároveň se ubránit množství nepřátel.

Her s vesmírným námětem, ve kterých máte těžit různé suroviny a zároveň se bránit zákeřným nepřátelům, je samozřejmě velké množství. Jeden nenápadný titul mezi nimi ovšem vyčnívá – jedná se o Space Miner: Space Ore Bust, který překvapí nejenom krásnou grafikou a perfektní hratelností, ale také propracovaným příběhem, který vám ani na chvíli nedovolí, abyste se nudili.

Pomatený strýček
Příběh začíná jednoduše tak, že přijdete do strýčkovy skromné těžební firmy a doufáte, že vás zaměstná. Váš strýček je ale tak trošku podivín, což vyvstane na povrch v pokročilejší fázi příběhu, kterou zde ale ve vašem zájmu nebudu prozrazovat. Začátek bude jednoduchý – budete se snažit vytěžit co nejvíce vesmírných surovin, které se skrývají v asteroidech nebo snad kamení různorodých barev jen tak létajících po vesmíru.

Činit tak budete samozřejmě pomocí své lodě, která má obrovské možnosti úprav, od dosahu radaru, výkonu reaktoru až po umístění až čtyř různých zbraní – možnost úprav lodě je ve Space Mineru opravdu propracovaná do posledního detailu. Všechny provedené změny se samozřejmě projeví ve vzhledu lodě ať už v hangáru nebo přímo v akci.

Ovládání je poměrně typické, loď ovládáte pomocí kruhu a “plynu”, který je umístěn na druhé straně obrazovky – ale pozor, pokud máte potřebu si ovládací prvky přehodit, můžete tak učinit v nastavení. Ovládat loď se může stát jednoduché, ovšem hra má docela propracovanou fyziku, a tak se vám ze začátku bude stávat, že budete lodí “drhnout” o asteroidy.

Těžit, těžit, těžit
Vaším hlavním cílem bude neustále vylepšovat svou těžařskou licenci, jejíž úroveň vás opravňuje ke vstupu do vzdálenějších sektorů vesmíru, ve kterých samozřejmě najdete vzácnější a dražší suroviny – ale také dravější a nebezpečnější nepřátele. Licenci vylepšujete ne množstvím, ale cenou surovin, které vytěžíte. Samotné vylepšení licence vám ale ještě nezaručuje postup ve hře – k objevení vzdálenějších sektorů musíte v sousedních sektorech nalézt opuštěné satelity, jejichž útroby vám o umístění sektorů poskytnou patřičnou informaci.

Jakmile se ale přehoupnete přes první level, spadnete do víru událostí, které otřesou celou strýčkovou těžebné společností. Hlavní roli v nich bude hrát váš technologický poradce se zatraceně nízkým sebevědomím Galactus a záporák všech záporáků pan Bancroft, který vlastní obrovský těžební kolos dějalící si nárok na vaše území. Sem tam se ještě potkáte s pomateným vesmírným hrdinou připomínajícím Zappa Brannigana z Futuramy – často mu budete pomáhat z lecjaké vesmírné šlamastyky.

Co se týče nepřátel, máte se opravdu čeho bát – zprvu proti vám budou stát jen “blbé” těžební jednotky, do kterých musíte střelit, aby si vás vůbec všimly, ovšem ke konci vás budou nahánět superchytří smrtelní roboti, kterým jen tak neuniknete. Sem tam také potkáte nějakého toho bosse, u kterého se pořádně zapotíte a možná i uvidíte ono potupné “You died”.

Space Miner: Space Ore Bust (2,39€) je jednoduše hrou, který musí každý fanda vesmírných stříleček ve svém iPhonu povinně mít. Kombinace perfektní grafiky a fyziky, zajímavého hudebního doprovodu, propracovaného příběhu a délky hraní prostě položí na lopatky veškeré konkurenty této skvělé hry, která by si zasloužila mnohem vyšší cenu. Jedinou věcí, která by se dala této hře vytknout, je fakt, že jednou skončí. Moje hodnocení: 95%.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Skate It: detaily a screenshoty

Následující článek

Threads: speciální aplikace pro nákup triček na Threadless

Související články