iPhone OS 3.1: nové funkce kamery a hlasového ovládání

Nečekaně brzo po uvedení iPhone OS 3.0 byla poskytnuta vývojářům beta iPhone OS 3.1. Nová verze softwaru byla uvolněná v úterý večer. Dnes na web prosákly obrázky nových funkcí. Čtěte dál. 🙂

Vylepšení se dočká grafika. Zhruba 12 nových rozšíření bude obsahovat knihovna OpenGL ES. Díky těmto vylepšení pochopitelně mohou vývojáři produkovat lepší grafiku např. ve hrách.

Mnohem zajímavější vylepšení ale čeká video kameru. Nyní bude možné z pořízeného záznamu “vyseknout” část videa a následně ho uložit (Save a Copy). Další příjemná vylepšení je možnost uložit videa z e-mailu přímo do vašeho iPhone.

iPhone-OS-3-1-a

Evoluce se také koná v hlasovém ovládání. Nyní bude možné hlasově ovládat iPhone i při připojeném bluetooth headsetu. Bude k tomu využit zabudovaný mikrofon.

2 comments
  1. Jenom doplněk: aktualizace kamery v iPhone se softwarem 3.1 se s největší pravděpodobností bude týkat pouze 3GS´ka. Třigéčáci si mohou bez Jailbreaku nechat o kameře (doufejme, že zatím) zdát. Pletu se snad? (kéž by!).

  2. Jenom doplněk: aktualizace kamery v iPhone se softwarem 3.1 se s největší pravděpodobností bude týkat pouze 3GS´ka. Třigéčáci si mohou bez Jailbreaku nechat o kameře (doufejme, že zatím) zdát. Pletu se snad? (kéž by!).

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 3GS: bílý model mění barvu, přehřívá se

Následující článek

Hry: nejlepší videa z nových her pro iPhone

Související články

Výprodej: Gameloft zlevnil skvělé hry pro iPhone a iPad na 0,79€

Vánoční výprodeje na AppStore nekončí! Po velkém výprodeji u EA příchází také Gameloft se svou nabídkou her za 0,79€. Zbystřit by měli také majitelé iPadů, kteří si ve slevě mohou pořídit také několik skvělých a především relativně nových her. Podívejte se na seznam všech zlevněných her v akci, která skončí už za 3 dny!