Samsung předběhl Apple a stal se předním světovým výrobcem chytrých telefonů

Není to ani tak o popularitě, ale spíše o cyklech vydávání, ale Samsung je opět světovým výrobcem smartphonů číslo jedna. Apple se v září 2023 umístil na světové špičce v prodeji smartphonů a pozdější analýza celého roku jeho pozici potvrdila. Apple měl podobný úspěch ve specifických regionech, jako je Evropa.

Role se obrátily

Podle Korea Times se však role nyní obrátily. Na základě údajů za únor 2024 publikace uvádí, že Samsung získal 20% podíl na trhu. V tomto měsíci si Apple odnesl 18 %. To znamená, že Apple prodal 17,41 milionu iPhonů , zatímco Samsung prodal 19,69 milionu kusů v celém svém sortimentu s maloobchodními cenami až 80 USD.

Ani Samsung, ani Apple se opravdu nemohou pochlubit jedničkou. I když to není úplně tak, jako by si ti dva vyměnili místa v rozvrhu, je to velmi blízko tomu. Takže Apple, který se v září 2023 dostal na první místo, bylo způsobeno uvedením řady iPhone 15. A únorové vítězství Samsungu je proto, že právě tehdy se začaly prodávat jeho nejnovější modely Galaxy S24.

Korea Times uvádí, že Samsung zatím prodal 6,53 milionu Galaxy S24. Poté na základě dat z ledna 2024 Samsung údajně vzrostl z 20 % na 36 % amerického trhu. Ve stejné době Apple ve fázi po svátcích, po spuštění cyklu, klesl z 64 % na 48 %. Významnější může být převzetí koruny společností Apple na celý rok 2023. Po celý rok má Samsung obvykle výhodu oproti Apple, protože prodává mnohem více různých modelů smartphonů, aby dosáhl různých cenových hladin.

Celkově však prodeje smartphonů celosvětově spíše klesají, zejména v Číně. Apple v posledních číslech z března 2024 stále vedl japonský žebříček, ale tento trh se zmenšil. Jelikož se čísla neustále mění, je možné, že se situace může v průběhu roku opět změnit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Apple nabízí nahléd do nového vývojářského kanálu s upoutávkou na YouTube

Následující článek
investiční zlato

Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Související články

Gangstar: Miami Vindication je pro fandy GTA povinnost!

Na AppStore se dnes objevilo nové pokračování úspěšné hry á la GTA od Gameloft. Gangstar: West Coast Hustle, jak se jmenoval první díl, se díky menším chybám nestal králem virtuálního zločinu ve městech, ten především díky své volnosti získal titul GTA: Chinatown Wars. Nové pokračování Gangstar: Miami Vindication je však poměrně dost vylepšené, pojďme se podívat na hlavní novinky.