iPhony 13 mají větší kapacitu baterie než předchůdci

Co dokáže každého uživatele iPhonu rozhodit? Když hraje hru, surfuje na internetu nebo třeba chatuje a najednou mu dojde šťáva. S novými modely telefonů se obvykle počítá i s větší kapacitou baterie a u iPhonu 13 na to bylo myšleno. Bezpečnostní list výrobku odhalil oficiální kapacity baterií řady iPhone 13, která nabízí větší baterie a lepší výdrž baterie u každého modelu.

Užijete si delší výdrž baterie

Na své hlavní události 14. září Apple nabídl prodlouženou výdrž baterie u svých modelů iPhone 13. Společnost uvedla, že například iPhone 13 Pro Max může při streamování videa vydržet až 28 hodin – což je dosud nejdelší výdrž baterie v iPhonu.

V oblasti bezpečnosti výrobků Apple oficiálně odhalil kapacity baterie svých modelů iPhone 13 a iPhone 13 Pro. A přestože zvýšenou výdrž baterie lze také přičíst účinnosti čipů, společnost skutečně zvýšila kapacitu baterií na všech čtyřech iPhonech pro letošní rok.

iPhone 13 mini má baterii 9,57 W, zatímco iPhone 13 má baterii 12,41 W. To představuje nárůst o 11,6% a 15% oproti předchozím modelům iPhone 12 mini a iPhone 12.

Podobné výhody jsou i u řady iPhone 13 Pro. 6,1-palcový iPhone 13 Pro má baterii 11,97 W, což je o 11% více než u iPhonu 12 Pro. iPhone 13 Pro Max má baterii 16,75 W, což je o 18% více než u iPhonu 12 Pro Max.

Kromě větších baterií je pravděpodobné, že část zvýšené životnosti baterie pochází také ze zvýšení účinnosti procesoru na A15 Bionic.

K těžším zařízením samozřejmě přispívají i větší baterie. Celá řada iPhone 13 je o něco těžší než řada iPhone 12. iPhone 13 Pro Max váží například o více než 10 gramů více, než iPhone 12 Pro Max.

Předchozí článek

Zvukové palety od Rolandu

Následující článek
iPad Mini 2021

První zahraniční recenze na nový iPad Mini právě vyšly.

Související články

iPhone 4S: prodej v ČR nabírá na obrátkách, cena začíná na 14 499

Nový iPhone 4S, který Apple představil tento týden, se v ČR a na Slovensku začne prodávat 28.10.2011, proto už nyní chtějí obchodníci na předprodeji "ulovit" co nejvíce zákazníků. Většinu potencionálních zájemců určitě zajímá cena, která asi nejvíce ovlivní rozhodování zda koupit "čtyřku", nebo nový model. Podívejte se na aktuální předprodejní ceny v českých obchodech.

Nový iPhone HD: už dnes oficiálně na konferenci WWDC 2010

Dnes večer proběhne v San Franciscu ostře sledovaná vývojářská konference Worldwide Developers Conference 2010, na které Apple uvede novinky, které nás čekají v blízké budoucnosti. Spekulace o barevných verzích iPhone HD se potvrdily a tak se dočkáme provedení iPhone černá, bílá, růžová, zelená a modrá. Tento fakt potvrdil uniklý obrázek ze stránek Apple, který se objevil na socální síti Twitter.