Očekává se, že požadavek na certifikovaný kabel pro iPhone 15 vytvoří vysokou poptávku po nabíječce USB-C

Apple již ke svému iPhonu nedodává nabíječku a očekává se, že iPhone 15 přechod na USB-C s požadavky MFi vytvoří vysokou poptávku po kompatibilních nabíječkách. Od iPhonu 12 v roce 2020 Apple do balení produktu nezahrnul USB nabíječky. Tento kontroverzní krok způsobil, že mnoho uživatelů se raději vrátilo ke starým nabíječkám, než aby upgradovali na nové kabely USB-C, které jsou součástí balení.

Co uvádí nová zpráva?

Uživatelé však nemusí mít možnost upgradovat svou nabíječku při nákupu iPhone 15. Podle zprávy od Ming-Chi Kua zvýšil Apple objednávky své 20W USB-C nabíječky o 120 % do druhého a třetího čtvrtletí roku 2023. To údajně pochází z optimismu společnosti ohledně silné poptávky po náhradních 20W nabíječkách USB-C. Zákazníci se nebudou moci spolehnout na své staré Lightning kabely nebo USB-A nabíječky s iPhone 15, takže si spolu se zařízením mohli koupit jednu nebo více nabíječek.

Kuova poznámka pokračuje s očekávaným 30% až 40% meziročním nárůstem dodávek 20W nabíječek USB-C. To by činilo 230 až 240 milionů kusů. Na trhu existuje celá řada USB-C nabíječek třetích stran a mnoho zákazníků jich již může mít několik. Proces certifikace MFi společnosti Apple však může snížit funkčnost jakéhokoli necertifikovaného produktu.

Podle Kua by tento program MFi přiměl zákazníky, aby si při nákupu iPhonu 15 vybrali 20W nabíječku Apple – i když existuje mnoho lepších možností od výrobců příslušenství třetích stran. Není jasné, jaký bude certifikační proces pro nový program Apple USB-C MFi. V závislosti na tom, jak je implementována, mohou být stávající nabíječky třetích stran omezeny na nižší rychlosti nabíjení a pro maximální kompatibilitu vyžadují nový nákup. Očekává se, že iPhone 15 bude uveden na trh v září 2023 s podobnou řadou jako iPhone 14. iPhone 15 Pro Max může mít zaoblené titanové hrany a periskopickou zoomovou čočku.

Předchozí článek

Objednávky displejů pro iPhone meziročně poklesly o 39 %

Následující článek

Budoucí řemínky Apple Watch by mohly automaticky spouštět aplikace nebo měnit vzhled

Související články