iPhone 13

iPhone 13 by měl mít výrazně vylepšené fotky i videa

Podle nové zprávy bude nadcházející iPhone obsahovat řadu vylepšení fotoaparátu. Aktualizovaný telefon Apple se očekává příští měsíc a bude označován jako iPhone 13, ačkoli nic nenasvědčuje tomu, že to bude jeho konečný název. Pověsti již naznačily, že jeho vnější design zůstane do značné míry podobný stávajícímu iPhonu 12, ale že bude mít v horní části menší zářez, stejně jako vylepšení uvnitř, jako je lepší displej a procesor.

Na co se můžeme těšit?

Nyní nová zpráva od Bloombergu naznačuje, že hlavní aktualizace nového telefonu by mohla přijít na jeho fotoaparát. Aktualizace zahrnují video verzi režimu Portrét, který již existuje pro statické fotografie, možnost nahrávat video ve vyšší kvalitě ve vlastním formátu ProRest společnosti Apple a systém, který uživatelům umožňuje použít filtry pro změnu vzhledu fotografií, uvedla agentura Bloomberg, citující osobu obeznámenou s touto záležitostí.

Bloomberg také uvedl, že další změny budou pravděpodobně minimální, a tak je fotoaparát pravděpodobně jedním z největších změn nového telefonu. Zachová si stejné čtyři velikosti jako stávající iPhony i jejich designy, v souladu s předchozími pověstmi. Přidání režimu Portrét pro videa – o kterém se ve zprávě uvádí, že je uvnitř Apple známé jako Cinematic Video – bude pravděpodobně hlavním proudem nových přírůstků. Ve zprávě to umožní rozmazané pozadí ve videích způsobem, který lze po faktu přidat a upravit.

Filtry budou také stavět na stávajících nástrojích pro úpravu obrázků v iPhonu, s komplexnějšími doplňky, uvádí zpráva. Budou pracovat s využitím umělé inteligence, aby aplikovaly změny přesněji a na konkrétní části obrazu, místo aby jednoduše měnily detaily celého obrázku, uvádí zpráva.

Apple obvykle vydává své nové iPhony v září, ačkoli loňská událost byla zpožděna v důsledku potíží s výrobou telefonu, který vznikl v důsledku vypuknutí koronaviru. Stále není jasné, v jakém rozvrhu bude telefon letos vydán, ale zdá se pravděpodobné, že akce Applu bude opět virtuální, jako tomu bylo od začátku pandemie.

Stejně jako nový iPhone, Apple se říká, že pracuje na nových počítačích Mac, včetně Mac Pro, aktualizovaného iPadu Mini, nových AirPods a nového iPadu. Je také pravděpodobné, že vedle iPhonu 13 představí novou verzi Apple Watch.

Předchozí článek

Jsou produkty Apple bezpečné?

Následující článek

„Když jsme my byli děti, mobily a ani tyhlety internety nebyly a taky jsme žili…“

Související články