Podle analytika bude přední kamera iPhonu 17 upgradovaná na 24MP

Analytik Ming-Chi Kuo tvrdí, že Apple pro rok 2025 upgraduje přední selfie kameru iPhonu 17 z 12MP/5P na 24M/6P a také plánuje vylepšení pro fotoaparáty iPhone 16. Předchozí zvěsti týkající se řady iPhone 17 se týkaly toho, že modely Pro mohou být prvními Apple, které používají 2 nanometrové procesory, a stále nemusí získat vlastní 5G modem společnosti Apple. Stejně jako u každé nové generace iPhonu však nepochybně dojde k vylepšení fotoaparátu a Ming-Chi Kuo věří, že ví, co bude první z nich.

Výrazný upgrade

„Přední fotoaparát iPhonu 17 bude upgradován na 24MP/6P objektiv (oproti 12MP/5P objektivu iPhonu 15 a 16), což výrazně zlepší kvalitu obrazu,“ píše v příspěvku na blogu zaměřeném na výrobce objektivů Genius. “Genius je hlavním dodavatelem objektivů pro přední fotoaparáty iPhone.”

Kuo také uvádí, že „pokrok na periskopické čočce iPhonu 16 Pro je na dobré cestě“. Zdá se, že to podporuje předchozí zvěsti, že iPhone 16 Pro bude větší než jeho předchůdci, konkrétně proto, aby mohl obsahovat nový objektiv.

Za předpokladu, že Apple pravděpodobně nezvětší iPhone přidáním širších rámečků, Kuo očekává, že modely 2024 Pro budou mít větší obrazovky. „Poptávka po výměně za dva modely iPhone 16 Pro bude těžit z větší obrazovky, což zvýší dodávky o 5–10 % ve srovnání s řadou iPhone 15 Pro ,“ odhaduje.

„Ultraširokoúhlý fotoaparát řady iPhone 16 Pro bude upgradován na 48MP/0,7um/(1/2,6″) (oproti 12MP/1,0um/(1/3,6″) iPhonu 15 Pro)“, pokračuje. “Očekávaná výstupní specifikace je 12MP, což výrazně zlepší kvalitu obrazu.” Analytik Ming-Chi Kuo se ukázal jako spolehlivý zdroj informací o dodavatelském řetězci. V posledních letech měl tendenci rozmazávat hranici mezi obdrženými informacemi a svými vlastními předpověďmi založenými na zkušenostech, ale říká, že tento detail objektivu pochází z jeho průzkumu dodavatelského řetězce. Samostatně se hovořilo o tom, že všechny modely v řadě iPhone 17 dostanou technologii vždy zapnutého displeje, která je v současnosti vyhrazena pro modely Pro.

Předchozí článek

iPhone má na trhu smartphonů dominantní postavení a za rok 2023 vygeneroval rekordní prodeje

Následující článek
Apple Vision

Youtuber otestoval odolnost Apple Vision Pro a vydrží překvapivě mnoho

Související články

Tipy a triky pro váš iPhone: část druhá

Před pár dny jste mohli vidět první část seriálu o různých funkcích pro iPhone, které nejsou zcela běžně známé, což je způsobeno tím, že Apple neudělal jejich seznam, jelikož je považoval za natolik intuitivní, že žádný nebude třeba.