Playman Track & Field: hodně zábavná atletika

Pamatujete hry z dob minulých, kdy bylo prakticky jediným úkolem co nejrychleji mačkat tlačítka na gamepadu? Pokud ne, tak věřte, že ikdyž se to nezdá, byla to pekelná zábava. Znovuzrození tohoto modelu hraní přináší hra Track & Field od firmy Playman. A rovnou prozradím, že autorům se hra povedla na jedničku!

1

Ve hře na vás čeká 5 disciplín (běh na 100m, skok do dálky, 110m překážek, skok o tyči a hod oštěpem), které se vždy trochu liší svým ovládáním. Finální 6 úkol je Tournament resp. 5ti boj, ve kterém vyhrává ten, kdo nasbírá nejvíce bodů ze všech 5ti disciplín.

2

Jak už to tak ve sportech většinou býva, vyhrává ten nejrychlejší. Ve hře Track & Field je to podobné. Ovládání spočívá v tom vždy co nejrychle reagovat na pokyny, které vám hra dává.V praxi to znamená, že pokud chcete běžet co nejrychleji, musíte co nejrychleji mačkat tlačítka na displayi.

Na obrázku můžete vidět, jak se běží 110m překážek:

3

Váš výsledný čas se bude odvíjet od rychlosti, jak rychle budete mačkat “tlačítka” 1, 2 a 3. Zní to jednoduše, ale věřte mi, že vás to nejednou potrápí a pro opravdu dobrý čas budete muset být rychlí a hlavně pozorní.

Jiná disciplína, např. hod oštěpem, opět generuje náhodně tlačítka při rozběhu, které samozřejmě musíte co nejrychleji mačkat. Při samotném hodu oštěpem musíte podržet 2 tlačítka zároveň a ve správný čas pustit, aby nebyl přešlap. Podobný princip je například u skoku do dálky.

5

V jednoduchosti je síla a zde Track & Field jednoznačně zabodoval. Ovládání bylo zvoleno bezchybně. Grafika a zvuky jen podtrhují můj názor, že Playman odvedl velice dobrou práci.

p75GetVideo(int $1)

Hra také obsahuje High scores nejlepších hráčů z celého světa. Pokud je budete chtít překonat, budete muset asi opravdu hodně trénovat. Jaké jsou vaše nejlepší výsledky? Pochlubte se v diskuzi!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nUHQQNhYi0o[/youtube]

Kvalitních sportovních her na iPhone je několik, ale hra Track & Field je pracizní a svým způsobem výjmečná, proto vám můžu garantovat, že se budete opravdu bavit – i za cenu 1,59€.

[ad]

24 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Gas Tycoon: nejlepší "hra s trubkama" pro iPhone

Následující článek

GoogleSync: Exchange pro iPhone?

Související články