Pix’n Love Rush: skákačka pro milovníky retro her

V dnešní době graficky nadupaných her, kterých máme plné telefony, se něco jako retro hra zdá poněkud k smíchu – bylo to čtverečkované, pomalé, často to nejelo a vůbec – proč bychom se měli dnes k nějakým takovým hrám vracet? Najít důvod může být složité, ale já mám hned jeden – protože retro hra v moderním provedení je něco více než zajímavého.

V dnešní době graficky nadupaných her, kterých máme plné telefony, se něco jako retro hra zdá poněkud k smíchu – bylo to čtverečkované, pomalé, často to nejelo a vůbec – proč bychom se měli dnes k nějakým takovým hrám vracet? Najít důvod může být složité, ale já mám hned jeden – protože retro hra v moderním provedení je něco více než zajímavého.

Staré hry byly charakteristické svou jednoduchostí, a tak když vytváříte jejich předělávku, měli byste se tímto faktem řídit – což je přesně to, co udělali ve studiu Bulkypix, které má na svědomí hru Pix’n Love Rush. V graficky ne příliš náročném, ale velice pěkném prostředí ovládáte jakousi blíže neidentifikovatelnou příšerku složenou (ostatně jako všechno) z čtverečků, která má za úkol přibližně pět věcí: skákat všude, kam to jde, požírat žlutá pluska v kroužku, vyhýbat se fialovým mínusům v čtverečku, sestřelovat fialové nepřátele a bránit žluté přátele, aby je ti fialoví nesežrali. A abych nezapomněl, musí samozřejmě získat co nejvíce bodů, protože o to tady přece jde.

Hra obsahuje pouze dva módy – nekonečný a pětiminutový, z nichž jako první je odemčený ten pětiminutový a jakmile dokážete těchto pět minut vydržet, aniž byste zemřeli, odemče se vám i mód druhý. Vězte, že vydržet pět minut není tak jednoduché, jak to vypadá – hru netvoří žádné levely, ale v rychlém sledu se měnící “scény”, které musíte co nejrychleji proskákat. Ale pozor – jakmile zůstanete moc pozadu nebo se naopak pohrnete příliš vpřed, ztratíte život, kterých máte sice poměrně hodně, ale zdání klame.

Sbíráním plusek a sestřelováním nepřátel si pomalu nabíjíte kombo, které můžete vylepšit až čtyřikrát – opravdu se to vyplatí, neboť při nejvyšším stupni se bude vaše skóre násobit rovnou desetkrát. Zajímavé je, že při každé změně komba se změní také vzhled hry, takže jamile nějaké kombo získáte, změní se vše do duhových, červených nebo i zelených barev. Jakmile taky získáte i to nejmenší kombo, přestane hra barevně rozlišovat mezi dobrými a špatnými bonusy, a tak bude o to těžší nesebrat nějaké to mínus, které vám kombo ihned zruší.

Hra je doplněna stylovou “dobovou 8bitovou” retro hudbou, která do ní opravdu sedí. Občas se dokonce stane, že hra doplňuje atmosféru zhoršováním a “vypadáváním” obrazu, což považuji jako plus. Chcete-li soutěžit s celým světem, můžete využít služeb notoricky známého OpenFeint a jeho bohužel v tomto případě poměrně chaotických achievementů. Hra ale obsahuje i lokální skóre, a tak nebude problém soutěžit například s kamarádem nebo bratrem. Jediným, ale bohužel poměrně velkým mínusem této hry je její krátkost – jakmile si zahrajete oba módy a zjistíte, že to je vlastně všechno, co hra nabízí, nebudete rádi. Škoda, že autoři nedoplňují do hry nový obsah – mám hru už poměrně dlouho a zatím žádný update neproběhl. Jistý náznak světla na konci tunelu tu ale je, takže můžeme jedině doufat, že autoři se rozhodnou využít potenciál této roztomilé retro skákačky naplno.

Pix’n Love Rush je skvěle zpracovanou hrou, která se může stát vaší závislostí, takže si dávejte pozor – nemusíte mít nejvyšší skóre opravu za každou cenu. Pro ty, kteří rádi neustále objevují něco nového ale tato hra asi nebude, protože obsahu kromě dvou módů nabízí poměrně málo – jedinou nadějí pro tyto hráče jsou budoucí updaty, které ale bohužel nejsou jisté. Moje hodnocení: 75%. Hra byla recenzována ve verzi 1.1.

Pix’n Love Rush0,79€App Store link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Samsung Galaxy Tab: Tablet, který solidně konkuruje Apple iPad!

Následující článek

Jelly Invaders: zachraňte planetu před invazí želé

Související články