Apple Pay expanduje do dalších zemí.

Funkce Apple Pay, díky níž můžete platit pouze přiložením vašeho iPhonu k terminálu je na světě už skoro rok. Za tu dobu se přesto nestihla dostat do všech zemí. Ani zdaleka. Tento týden by ale možnost takovéto platby měli okusit v Číně a následně v průběhu měsíce i ve Francii, kde doteď tuto službu k dispozici neměli. Konkrétně se možnosti “odemknou” za dva dny, tudíž 18. února přesně v 5 hodin ráno čínského času. U Francie konkrétní údaje zatím nemáme.

Uživatelé budou muset mít nainstalovaný iOS 9.2 na svém iPhonu, popřípadě WatchOS 2.1 na hodinkách Apple Watch. Povinnosti ohledně tohoto způsobu platby se dotknou i prodejců, kteří si budou muset zřídit a nechat certifikovat speciální Apple Pay terminál, díky němuž stačí iPhony pouze přiložit, říct na shledanou a odejít z obchodu.

To, že Apple Pay přichází do Číny neznamená jen změna v kamenných obchodech ale i v různých e-shopech, kde lze tuto službu využívat také.

Předchozí článek

Internet za poslední týden 2/2016

Následující článek

Nové reklamy na iPhone 6S.

Související články

Reportáž: Jak vypadalo zahájení prodeje iPhone 4 v ČR!

Už je to tady. 26.8.10 a iPhone 4 se začíná prodávat v České republice, a já chci být mezi prvními šťastnými majiteli. Dlouho jsem na tenhle den čekal, a mnoho si protrpěl (více na konci článku), příjemné ceny, které tuzemští operátoři nasadili, mě však jen utvrdili, že koupit iPhone 4 v Česku a ne v cizině bude nakonec asi nejlepší.