Apple Pay expanduje do dalších zemí.

Funkce Apple Pay, díky níž můžete platit pouze přiložením vašeho iPhonu k terminálu je na světě už skoro rok. Za tu dobu se přesto nestihla dostat do všech zemí. Ani zdaleka. Tento týden by ale možnost takovéto platby měli okusit v Číně a následně v průběhu měsíce i ve Francii, kde doteď tuto službu k dispozici neměli. Konkrétně se možnosti “odemknou” za dva dny, tudíž 18. února přesně v 5 hodin ráno čínského času. U Francie konkrétní údaje zatím nemáme.

Uživatelé budou muset mít nainstalovaný iOS 9.2 na svém iPhonu, popřípadě WatchOS 2.1 na hodinkách Apple Watch. Povinnosti ohledně tohoto způsobu platby se dotknou i prodejců, kteří si budou muset zřídit a nechat certifikovat speciální Apple Pay terminál, díky němuž stačí iPhony pouze přiložit, říct na shledanou a odejít z obchodu.

To, že Apple Pay přichází do Číny neznamená jen změna v kamenných obchodech ale i v různých e-shopech, kde lze tuto službu využívat také.

Předchozí článek

Internet za poslední týden 2/2016

Následující článek

Nové reklamy na iPhone 6S.

Související články

Nový iPhone HD: už dnes oficiálně na konferenci WWDC 2010

Dnes večer proběhne v San Franciscu ostře sledovaná vývojářská konference Worldwide Developers Conference 2010, na které Apple uvede novinky, které nás čekají v blízké budoucnosti. Spekulace o barevných verzích iPhone HD se potvrdily a tak se dočkáme provedení iPhone černá, bílá, růžová, zelená a modrá. Tento fakt potvrdil uniklý obrázek ze stránek Apple, který se objevil na socální síti Twitter.