Apple Pay expanduje do dalších zemí.

Funkce Apple Pay, díky níž můžete platit pouze přiložením vašeho iPhonu k terminálu je na světě už skoro rok. Za tu dobu se přesto nestihla dostat do všech zemí. Ani zdaleka. Tento týden by ale možnost takovéto platby měli okusit v Číně a následně v průběhu měsíce i ve Francii, kde doteď tuto službu k dispozici neměli. Konkrétně se možnosti “odemknou” za dva dny, tudíž 18. února přesně v 5 hodin ráno čínského času. U Francie konkrétní údaje zatím nemáme.

Uživatelé budou muset mít nainstalovaný iOS 9.2 na svém iPhonu, popřípadě WatchOS 2.1 na hodinkách Apple Watch. Povinnosti ohledně tohoto způsobu platby se dotknou i prodejců, kteří si budou muset zřídit a nechat certifikovat speciální Apple Pay terminál, díky němuž stačí iPhony pouze přiložit, říct na shledanou a odejít z obchodu.

To, že Apple Pay přichází do Číny neznamená jen změna v kamenných obchodech ale i v různých e-shopech, kde lze tuto službu využívat také.

Předchozí článek

Internet za poslední týden 2/2016

Následující článek

Nové reklamy na iPhone 6S.

Související články

Tetris: legenda pro iPhone v 80% slevě pouze dnes!

Legendární Tetris určitě všichni znáte. Pokud si chcete tuto "digi-hru" pořídit také na iPhone, vřele vám doporučuji koupit právě Tetris na AppStore pokud možno ještě dnes, 23.5.2010. Electronic Arts slaví neuvěřitelných 100 mil. stažení, což samo o sobě dokazuje kvalitu této hry. Jako dárek na nás čeká exkluzivní sleva o 80% na 1,59€!