Perfect Cell: skvělá plošinovka s lákavým příběhem

Hra využívající plného potenciálu dotykových zařízení se zajímavým příběhem a hlavně hratelností, která vás chytne a nepustí.

Hra využívající plného potenciálu dotykových zařízení se zajímavým příběhem a hlavně hratelností, která vás chytne a nepustí.

Perfect Cell je v překladu “dokonalé vězení”, ze kterého jen tak někdo neunikne. Ovšem v této hře se stanete nejvyspělejším stvořením objeveným na Zemi, které se z tohoto vězení chce dostat. Ono vězení je základna v ponorce s vysokým stupněm zabezpečení. No není to výzva?

Stvoření uteče z laboratoře a snaží se dostat pryč ze základny. V tuto chvíli nastupujete vy. Pomocí tažení prstu se stvoření začne pohybovat. Pokud poletíte kupředu, prakticky vždy dorazíte do konce každého levelu. Ale úplně jednoduché to nebude. V cestě vám budou stát pohyblivé dveře, výtahy, nebezpečné výpary, kontejnery a další překážky. Většina lze aktivovat terminály, ale musíte dávat pozor, protože za dveřmi hlídají vojáci. Jakmile spatří stvoření na útěku, začnou střílet a po vyčerpání života logicky zemřete. Normální vojáky (a neútočící vědce) však lze zabít švihnutím prstu – stvoření udělá rychlý pohyb a z vojáka jsou jen kousky těla a hodně krve. Ještě jsou tu elitní vojáci, se kterými je to horší, zabijete je pouze zezadu.

Takto se prokousáváte jednotlivými levely, které jsou opravdu rozmanité, a i když obsahují stejné prvky, stereotypní rozhodně nejsou. Je jich celkem 32 a jsou rozděleny do 5 úrovní. V některých levelech jsou ukryté takzvané “Prisms”, za jejichž nalezení se potom můžete v menu pokochat skicami z výroby hry. Aby stvoření nebylo pořád jen to samé dokola, dostane se mu během hry vylepšeních. Po několika levelech najdete malého “brášku”, se kterým se spojíte do jednoho a když to bude potřeba, roztažením dvou prstů budete opět dva. Další vylepšení je ještě lepší, o to déle si na něj počkáte. Budete moci přidržením prstu na stvoření aktivovat “kreslící mód”, kde nakreslíte dráhu a stvoření ji ve zlomku vteřiny následuje a zabije vše, co mu bude stát v cestě.

Grafika je na snesitelné úrovni (vojáci by mohli být lepší) a jen pomáhá skvělé hratelnosti. Herní doba je dobrý nadprůměr a také trochu záleží, jak moc se do hry ponoříte. Prvních 14 levelů mi trvalo necelou hodinu. Po dohrání levelu jsem vždy začal ten další a hrál, dokud to šlo – až tak mě hra chytla.

Podpora Game Centeru naštestí nechybí, zapnout/vypnout lze v nastavení. Sledovat můžete herní průběh, žebříčky a achievementy. Trochu mi chybí “real time” achievementy – po splnění úkolu se zobrazí notifikace. Hlášku “splněný achievement” uvidíte až po dohrání levelu a který jste vlastně splnili, to zjistíte až v Game Centeru. Umělá inteligence vojáků je až kupodivu dobrá. Pokud třeba najdou kousek těla z vámi zabitého vojáka, okamžitě jsou v pozoru a s připravenou zbraní proheldávají prostor.

Hra je iOS universal a dobře se hraje na iPhonu i iPadu, iCloud synchronizaci však budete hledat marně. Za 60 Kč dostanete hodně krve a zábavnou hru pro dlouhé večery, ale i krátké chvíle v MHD.

Cover Art

Perfect Cell

Mobigame

Category: Games

Updated: 16 Aug 2012

60 Kč

Game Center

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Griffin Slap: iPod Nano jako sportovní hodinky

Následující článek

Angry Birds Star Wars: nový díl už 8.11., podívejte se na video

Související články