Logic Gamebox: 1000 hádanek v jedné hře

Recenze hry Logic Gamebox, která obsahuje celkem 8 miniher a bezmála 1000 levelů, jež potrápí vaše mozkové závity.

Já vím, myšlení bolí. Věřte mi, znám to z vlastní zkušenosti. Jednou za čas je ale přeci jenom dobré zapnout mozek a zahrát si nějakou logickou hru, která nám snad obnoví některé nervové spoje, jež si během svého života neustále a cílevědomě ničíme. Je jasné, že takovýchto her je na App Store v porovnání těmi ostatními přeci jenom menší množství, a tak je někdy těžké nějakou kvalitnější najít. Logic Gamebox je příkladem jedné takové, která vám navíc vydrží opravdu dlouho. Zaprvé proto, že hra obsahuje hned 8 druhů hádanek a zadruhé proto, že číslovka 1000 v nadpisu článku opravdu nelže.

Protože je hra Logic Gamebox takto rozdělena do několika “miniher”, řekl jsem si, že bude nejlepší vzít pěkně všechny popořadě a podívat se na každou zvlášť. Mou asi nejoblíbenější hrou je Labyrinth – nebojte se, nebudete muset hledat cestu ven z bludiště. Ve hře vám půjde o to, abyste tažením čtverce vybarvili všechny čtverce na mapě a žádný vám pokdu možno nezbyl. Ale pozor – se svým barvícím čtvercem nemůžete vejít na již zabarvenou plochu. První levely vám budou pravděpodobně připadat “jak pro mimina”, ale za chvíli budete mít co dělat, abyste na to přišli. Postupně dokonce přibyde více “barvících” čtverců, a tak budete muset dále kombinovat. Labyrinth má celkem 112 levelů, a tak se opravdu pořádně zapotíte, než hru dohrajete do konce.

Druhou a velice originální hrou je “Liquid Measure”. Hra spočívá v tom, že máte několik nádob o určité kapacitě, které musíte naplnit vodou tak, aby vám žádná nepřetekla a zároveň žádná nebyla poloprázdná. Trubky jsou rozmístěné v horní části a také mají různou kapacitu – a je tak jen na vás, jak vaše nádoby a další předměty rozmístíte, abyste dosáhli kýženého výsledku. V Liquid Measure na vás čeká levelů 84.

Hříčku Parking Lot pravděpodobně znáte úplně všichni. Řidič červeného sporťáku zaparkoval tak blbě, že se nyní nemůže dostat z parkoviště (a ostatní řidiči mu se svými auty práci příliš neusnadňují). Pomocí techniky “škatule, škatule, hejbejte se” se budete snažit přeskupit auta tak, aby mohlo to červené vyjet ven. Sám se musím přiznat, že tato hra není úplně moje parketa – pořádně jsem se zapotil už u třetího levelu, takže ten poslední 112. je pro mě naprostá utopie.

Hra “Flip It” je velice specifickou hrou, které jsem přicházel na kloub opravdu hodně dlouho. Máte zde hrací plochu složenou ze světlých a tmavých kamenů a jejich otáčením musíte dosáhnout toho, aby byly všechny bílé. Potíž je ovšem v tom, že je nemůžete otáčet po jednom, ale vždy v křížovém tvaru – tedy prostřední kámen a pak ony čtyři, které se ho bezprostředně dotýkají. Pokud máte rádi originální hry, které jsou zároveň výzvou, Flip It se svými 112 levely je přesně pro vás.

Nyní tu mám něco pro matematiky a obecně lidi s kvantitativním myšlením. Hra “Arithmetic” vás vyzkouší, zda dokážete udělat jednoduchou věc – totiž doplnit do matematického příkladu znaménko. Vypadá to jednodušeji, než jaké to doopravdy je – vše totiž děláte na čas a snažíte se překonat svůj rekord. Když znaménko netrefíte, přičítají se vám trestné sekundy. Easy mód jsem ještě zvládl, ale u Medium už jsem si říkal, jestli se nemám vrátit do páté třídy. Každopádně pro všechny geeky a matematické mozky je hra jako dělaná!

Stickies je další originální hrou v pořadí. Opět zde máte barevné pole, tentokrát modro-červené, a vaším úkolem bude prstem označovat čtverce a obdélníky, které mají ve svých rozích čtverce stejné barvy. Jakmile takový čtverec označíte, čtverce vevnitř náhodně změní svou barvu a “zaškrtnou se”. Jakmile jsou všechny čtverce na hrací ploše zaškrtnuté, vyhráváte a postupujete do další kola – a takhle to činíte tak dlouho, dokud neprohrajete. Teprve poté je zaznamenáno vaše nahrané skóre.

Poslední hra, na kterou se podíváme, se jmenuje “Paratroopers” a je spíše o postřehu než o logickém myšlení. Jak již název napovídá, hra bude mít co do činění s parašutisty, kterým budete muset pomoci otevřít jejich padáky, jinak se rozplácnou na zemi a vy budete muset level opakovat. Počet parašutistů se neustále mění (většinou přibývají) a stejně tak výška, ze které skáčou. Upřímně – tuto hru jsem příliš nepochopil, ovšem pokud se vám to povede, čeká na vás zábavných 84 levelů.

Ta úplně poslední hra se jmenuje “Round Round”, bohužel vám o ní však nic bližšího nepovím, protože si za ni musíte připlatit dalších 79 centů prostřednictvím in-app purchase, což je škoda. Kdybych to měl ale shrnout, je Logic Gamebox opravdu povedeným packem logických her, u kterého je originálnost doplněna skvělou hudbou a velice pěknou grafikou. Délka hry je také na jedničku, protože si opravdu nedokážu představit, že by někdo dohrál všechny levely ve hře obsažené. A pokud by se mu (nebo jí) povedlo, může se těšit na další update, které přibývají poměrně často a vždy s sebou přinesou nové levely a další vychytávky. Moje hodnocení: 85%. Hra byla recenzována ve verzi 1.5.

All-in-1 Logic Gamebox0,79€App Store link

1 comment
  1. Hra stickies je tam až od verze 1.5, ve starších NENÍ! Takže aktualizujte.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple: "Dva jsou lepší než jeden", říká nová reklama na iPhone 4

Následující článek

Paranmanjang: první opravdový iPhone film

Související články

Paper: nápady začínají na papíře

Není moc aplikací, které by vás odrovnaly předváděcím videem a tento pocit se ještě mnohonásobně prohloubil s používáním aplikace. Naposledy to dokázala aplikace Clear. Nyní přichází Paper, dokonalé kreslení a malé poznámky pro váš iPad.