Nový systém Applu dokáže zjistit, zda jste si přečetli zprávu

Apple zkoumá nové typy metod interakce uživatelů, včetně systému, který by mohl spustit určité funkce, pokud zjistí přítomnost uživatele – včetně označení oznámení jako přečtených.

V patentové přihlášce zveřejněné ve čtvrtek americkým úřadem pro patenty a ochranné známky společnost Apple popisuje systém, který dokáže zjistit, zda se uživatel nachází v jeho bezprostřední blízkosti. Zahrnuje také detekci pohledu uživatele na podrobnější možnosti UX, což otevírá řadu možností ovládání pro zařízení jako iPhone, Apple TV , Mac nebo HomePod.

„Interakci s takovými zařízeními lze provádět pomocí různých vstupních zařízení, jako jsou dotykové obrazovky, dotykové povrchy, dálková ovládání, myši a další vstupní zařízení. Existují však případy, kdy by interakce uživatele s výpočetními zařízeními byla vylepšena, pokud by uživatel nebyl povinen fyzicky poskytovat vstup do výpočetních zařízení, ale spíše pokud by výpočetní zařízení měla provádět určité akce autonomně na základě detekce uživatele, “uvádí se v patentové přihlášce.

Systém by například mohl detekovat obličej konkrétní osoby a provést akci na základě identifikace. To je v zásadě funkčnost Apple Face ID, ale patent naznačuje použití mimo autentizaci.

Zařízení budou sledovat reakce uživatelů

Apple uvádí další příklady, například zařízení určující, kam se uživatel dívá nebo přehrává konkrétní zvuk, když je přítomna určitá osoba. Jedno provedení se navíc zaměřuje na spuštění akce na základě toho, jak blízko nebo daleko je uživatel od zařízení.

Některé z praktických aplikací systému detekce uživatelů se liší podle schopností zařízení. Jedním z příkladů je čtecí zařízení, které dokáže sledovat, které části textu si uživatel skutečně přečetl na základě jeho pohledu.

Mezi další funkce může patřit stanovení vzdálenosti zobrazovacích zařízení. V takovém případě by zařízení mohlo samostatně změnit velikost obsahu nebo obrázků zobrazených na zařízení v závislosti na tom, jak blízko nebo daleko od něj je uživatel.

Specifická patentová přihláška ve čtvrtek je souhrnným pokračováním předchozí práce na detekci uživatelů a zdá se, že se zaměřuje konkrétně na sledování čtení textu. Apple tvrdí, že systém detekce pohledu by mohl být použit ke sledování, kolik zprávy si uživatel přečetl.

V některých textech pokračování patentu však existují aplikace pro konkrétní použití. Jedno provedení naznačuje, že by systém mohl automaticky označit oznámení jako přečtené, pokud je uživatel před displejem.

Na zařízeních, která mají používat více lidí, mohl systém přidružit určitý zvukový obsah k profilům uživatelů na základě detekce. Jinými slovy, systém by se mohl naučit vkus uživatele a poskytnout doporučení na míru pouze na základě toho, zda jsou přítomny při přehrávání obsahu.

Patentová přihláška uvádí jako vynálezce: Avi E. Cieplinski; Jeffrey Traer Bernstein; Julian Missig; May-Li Hoe; Bianca Cheng Costanzo; Myra Mary Haggerty; Duncan Robert Kerr; Bas Ording a Elbert D. Chen. Mnoho z vynálezců bylo uvedeno na předchozích patentech společnosti Apple, od Siri na počítačích Mac až po ovládací mechanismy iPadu, které zahrnují multifunkční klávesy a „dotykové pásky“.

Apple každý týden ukládá četné aplikace patentů. Mnoho technologií popsaných v patentových přihláškách nikdy nebude použito v uživatelském zařízení a samotné aplikace neposkytují žádnou časovou osu pro potenciální vydání.

Předchozí článek

iPhone přežil měsíc ve zmrzlém jezeře

Následující článek

Apple hodlá použít do iPhonů 13 120Hz displeje ProMotion

Související články