Jižní Korea hrozí Applu pokutou za dominanci App Store

Jak Applu, tak i Googlu bylo jihokorejským regulátorem sděleno, že mohou čelit pokutám za to, že nutí vývojáře App Store používat jejich platební systémy. V roce 2021 jihokorejská vláda odhlasovala požadavek, aby Apple a Google povolily alternativní platební systémy. Podle agentury Reuters nyní Korea Communications Commission (KCC) vydala upozornění pro každou společnost, že zneužívají svého dominantního postavení na trhu aplikací.

Co říká zpráva KCC?

Konkrétně KCC ve zprávě uvedlo, že dva zmínění giganti stále nutí vývojáře aplikací do konkrétních platebních systémů a také způsobovali nespravedlivé zpoždění při kontrole aplikací. Podle prohlášení KCC sdělil regulátor Applu a Googlu, aby podnikly kroky k nápravě, zatímco zvažuje, zda jim uložit pokutu.

“To, co dnes KCC sdílí, je předběžné oznámení” a my pečlivě zkontrolujeme a odešleme naši odpověď. Jakmile s námi bude sdíleno konečné písemné rozhodnutí, pečlivě jej zkontrolujeme, abychom zhodnotili další postup,” uvedl Google v prohlášení.

“Nesouhlasíme se závěry, které učinila KCC v jejich zprávě a věříme, že změny, které jsme implementovali do App Store, jsou v souladu se zákonem o telekomunikacích,” uvedl Apple v prohlášení. “Jako vždy budeme pokračovat ve spolupráci s KCC, abychom sdíleli naše názory.”

„To, co KCC sdílí, je předběžné oznámení“ a my pečlivě zkontrolujeme a odešleme naši odpověď,“ uvedl Google v samostatném prohlášení. “Jakmile nám bude sděleno konečné písemné rozhodnutí, pečlivě jej zkontrolujeme a vyhodnotíme další postup.”

Není jasné, že byl stanoven nějaký konkrétní termín, do kterého mají obě společnosti odpovědět na KCC. Pokud by však regulátor rozhodl, že jakákoli odpověď je neadekvátní, udělí oběma společnostem pokutu. Pokuta Applu by mohla být až 20,5 miliardy wonů (15 milionů dolarů). U Googlu by mohlo jít až o 47,5 miliardy wonů (35 milionů dolarů). Regulátor neupřesnil, jak tyto pokuty vypočítal.

Stává se běžnějším, že země udělují pokuty velkým technologickým firmám a tyto pokuty se zvyšují. V roce 2011 udělila Jižní Korea společnosti Apple pokutu za údajné nezákonné sledování uživatelů, ale pokuta byla podstatně nižší. O deset let později v roce 2021 však Jižní Korea udělila společnosti Google pokutu 177 milionů dolarů za údajné zneužití dominance v oblasti chytrých telefonů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Apple pracuje na radikálním přepracování iMacu pomocí jediné tabule skla

Následující článek

Apple má většinu prvků, které potřebuje k vytvoření vlastního vyhledávače

Související články