Apple: má zpožděné dodávky iPadů 2 kvůli zemětřesení v Japonsku?

Vzhledem k nedávnému uvedení iPadu 2 a jeho hrubému nedostatku přichází na svět otázka, jestli nemá něco společného měsíční čekací doba i se samotným zemětřesením v Japonsku.

Zemětřesení v Japonsku je určitě jedna z největších katastrof za posledních několik let, a tak není divu, že postihne nejspíše i oblasti, ve kterých bychom to možná až tolik nečekali.

Vzhledem k nedávnému uvedení iPadu 2 a jeho hrubému nedostatku přichází na svět otázka, jestli nemá něco společného měsíční čekací doba i se samotným zemětřesením v Japonsku.

A přesně to se snažil zjistit i server iSuppli a přišel se zajímavou informací — dle iSuppli obsahuje totiž mj. 5 součástek, které jsou vyráběny v Japonsku. Je to těchto 5 věcí:  NAND flash paměť od společnosti Toshiba Corp., dynamic access random memory (DRAM) od Elpida Memory Inc., elektronický kompas od AKM Semiconductor, přední sklo s dotykovou vrstvou od Asahi Glass Co. a baterie od Apple Japan Inc.

Server iSuppli samozřejmě 100% nepotvrzuje, že jsou součástky vyráběny v Japonsku, a Apple se k tomuto problému nijak nevyjádřil. Samozřejmě je možné, že za nedostatkem iPadů 2 nestojí nic jiného, než velký odbyt, a problémy Japonska se výroby oblíbených tabletů zatím nějak nedotkly.

I přes tyto veškeré problémy ovšem stále platí datum vydání druhé generace iPadu v České republice na 25. března – což je již za velmi krátkou dobu. Je ale velmi pravděpodobné, že počet kusů bude velmi silně omezen a první zásilka bude nejspíše rychle rozebrána.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 5: přinese větší displej, tvar iPhone 4, Apple A5 a NFC?

Následující článek

Battleheart: “real-time RPG” s brutální grafikou

Související články

iPhone 5: nové spekulace, ale dočkáme se ho vůbec tento rok?

Blíží se WWDC 2011 a tak nepřestávají utuchat spekulace o novém iPhone 5 - spíše naopak, je jich čím dál více. Při představování WWDC 2011 jsme se dočkali sloganu "Join us for a preview of the future of iOS and Mac OS X." Tento slogan nás v praktické míře utvrdil, že nového iPhone 5 se na novém WWDC poprvé nedočkáme - minulé roky totiž byl na této události iPhone vždy představen (od roku 2007).

Apple: má veľmi veľa penazí, kam ich Steve Jobs investuje?

Nie je žiadnym tajomstvom, že Applu sa v poslednej dobe darí viac než dobre. Nedávno však samotný Steve Jobs prezradil, že finančná zásoba Applu je natoľko obrovská, že by ju bolo vhodné niekam investovať. Ako už iste tušíte, takmer s istotou pôjde o niečo obrovské. Apple má totiž momentálne pripravených neuveriteľných 51 miliárd dolárov, ktoré môžu okamžite investovať.