Apple: má zpožděné dodávky iPadů 2 kvůli zemětřesení v Japonsku?

Vzhledem k nedávnému uvedení iPadu 2 a jeho hrubému nedostatku přichází na svět otázka, jestli nemá něco společného měsíční čekací doba i se samotným zemětřesením v Japonsku.

Zemětřesení v Japonsku je určitě jedna z největších katastrof za posledních několik let, a tak není divu, že postihne nejspíše i oblasti, ve kterých bychom to možná až tolik nečekali.

Vzhledem k nedávnému uvedení iPadu 2 a jeho hrubému nedostatku přichází na svět otázka, jestli nemá něco společného měsíční čekací doba i se samotným zemětřesením v Japonsku.

A přesně to se snažil zjistit i server iSuppli a přišel se zajímavou informací — dle iSuppli obsahuje totiž mj. 5 součástek, které jsou vyráběny v Japonsku. Je to těchto 5 věcí:  NAND flash paměť od společnosti Toshiba Corp., dynamic access random memory (DRAM) od Elpida Memory Inc., elektronický kompas od AKM Semiconductor, přední sklo s dotykovou vrstvou od Asahi Glass Co. a baterie od Apple Japan Inc.

Server iSuppli samozřejmě 100% nepotvrzuje, že jsou součástky vyráběny v Japonsku, a Apple se k tomuto problému nijak nevyjádřil. Samozřejmě je možné, že za nedostatkem iPadů 2 nestojí nic jiného, než velký odbyt, a problémy Japonska se výroby oblíbených tabletů zatím nějak nedotkly.

I přes tyto veškeré problémy ovšem stále platí datum vydání druhé generace iPadu v České republice na 25. března – což je již za velmi krátkou dobu. Je ale velmi pravděpodobné, že počet kusů bude velmi silně omezen a první zásilka bude nejspíše rychle rozebrána.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 5: přinese větší displej, tvar iPhone 4, Apple A5 a NFC?

Následující článek

Battleheart: “real-time RPG” s brutální grafikou

Související články

Wind OS: simulace Windows XP na vašem iPhone (aktualizace)

Wind OS je jednoduchá aplikace, která vám umožní posadit se zpět k vašemu milovanému (nenáviděnému) Windows alias PC. Po spuštění se začnou projevovat 1. Zážitky se stolními PC a to je neuvěřitelná hlučnost. Proto doporučuji ztlumit si iPhone na minimum :). Po pěkně graficky zpracovaném Nabootování se vám spustí systém a zobrazí plocha.