Apple: má zpožděné dodávky iPadů 2 kvůli zemětřesení v Japonsku?

Vzhledem k nedávnému uvedení iPadu 2 a jeho hrubému nedostatku přichází na svět otázka, jestli nemá něco společného měsíční čekací doba i se samotným zemětřesením v Japonsku.

Zemětřesení v Japonsku je určitě jedna z největších katastrof za posledních několik let, a tak není divu, že postihne nejspíše i oblasti, ve kterých bychom to možná až tolik nečekali.

Vzhledem k nedávnému uvedení iPadu 2 a jeho hrubému nedostatku přichází na svět otázka, jestli nemá něco společného měsíční čekací doba i se samotným zemětřesením v Japonsku.

A přesně to se snažil zjistit i server iSuppli a přišel se zajímavou informací — dle iSuppli obsahuje totiž mj. 5 součástek, které jsou vyráběny v Japonsku. Je to těchto 5 věcí:  NAND flash paměť od společnosti Toshiba Corp., dynamic access random memory (DRAM) od Elpida Memory Inc., elektronický kompas od AKM Semiconductor, přední sklo s dotykovou vrstvou od Asahi Glass Co. a baterie od Apple Japan Inc.

Server iSuppli samozřejmě 100% nepotvrzuje, že jsou součástky vyráběny v Japonsku, a Apple se k tomuto problému nijak nevyjádřil. Samozřejmě je možné, že za nedostatkem iPadů 2 nestojí nic jiného, než velký odbyt, a problémy Japonska se výroby oblíbených tabletů zatím nějak nedotkly.

I přes tyto veškeré problémy ovšem stále platí datum vydání druhé generace iPadu v České republice na 25. března – což je již za velmi krátkou dobu. Je ale velmi pravděpodobné, že počet kusů bude velmi silně omezen a první zásilka bude nejspíše rychle rozebrána.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 5: přinese větší displej, tvar iPhone 4, Apple A5 a NFC?

Následující článek

Battleheart: “real-time RPG” s brutální grafikou

Související články

iPhone OS 4.0: Apple představil funkce nejlepšího mobilního OS

Včera večer Apple představil svůj nový operační systém, který bude v létě dostupný pro zařízení iPhone, iPod Touch a iPad. Nová verze iPhone OS 4 bude mohutně vylepšená stávající verze, které přibudou specialitky jako multitasking, vylepšený Mail, iBook store, nebo třeba nová herní sociální síť Game Center. Novinek bude celkem víc než 100, my se podíváme na ty nejvýznamnější.