Někteří uživatelé iPhone 13 zažívají „růžovou obrazovku” smrti.

iPhone 13 je zde s námi sotva pár měsíců a někteří uživatelé si na Redditu stěžují na občasné zrůžovění a zaseknutí displeje. Apple se k tomuto problému zatím více nevyjádřil, pouze ohlásil, že jde o softwarový problém.

Růžová obrazovka je nyní velkým tématem na diskuzním fóru Applu i na Redditu. Zatím to vypadá, že problém se vyskytuje celkem náhodně bez nějakého vzorce. Telefon se prostě zasekne, aplikace spadnou a celý systém se zbarví do růžova.

Některým uživatelům Apple vyhověl v podobě výměny za nový model, někteří však byli s reklamací odmítnuti. Po zmapování chodu systému údajně nebyly nalezeny žádné potíže a telefon byl těmto uživatelům vrácen zpět.

Naštěstí řešení problému je celkem jednoduché – stačí telefon restartovat a růžová obrazovka zmizí. Bohužel to ale nezaručí, že se to nestane znovu a znovu.

Stalo se mi to dvakrát při používání aplikace Fotoaparát.

Stejný problém. Koupil jsem si iPhone 13 Pro Max a po týdnu se začal zasekávat. Vždy se zaseknul a restartoval. Růžová obrazovka nastala při pokusu natočit video. Volala jsem na podporu a vymění mi jej za nový – byl koupený před 32 dny.

Takto zní některé z mnoha stížností na Redditu a Apple fóru. Firma se k tomu zatím nijak oficiálně nepostavila. Jelikož je ale problém rozšířen zejména v Číně, vydal Apple na tamní sociální síť Weibo prohlášení. V něm stála pouze informace, že Apple zatím netuší v čem je problém, ale pravděpodobně půjde o softwarovou chybu.

Zdroje: Apple diskuze, 9to5mac, Reddit

Předchozí článek

iPhone SE s 5G bude mít premiéru pravděpodobně na březnové akci Applu

Následující článek

Steve Jobs odhalil první iPhone před 15 lety

Související články

BBC: značka Apple vyvolává náboženskou euforii

Ano, slýcháváme to často. My, uživatelé Apple produktů, jsme prý ovce. Kupujeme si předražené přístroje jenom kvůli tomu logu jablka co se pyšní vzadu na iPřístroji. Samozřejmě to není názor úplně všech, přesto je to početná skupina. A tato skupina se nyní může ohánět vědeckým důkazem!