Někteří uživatelé iPhone 13 zažívají „růžovou obrazovku” smrti.

iPhone 13 je zde s námi sotva pár měsíců a někteří uživatelé si na Redditu stěžují na občasné zrůžovění a zaseknutí displeje. Apple se k tomuto problému zatím více nevyjádřil, pouze ohlásil, že jde o softwarový problém.

Růžová obrazovka je nyní velkým tématem na diskuzním fóru Applu i na Redditu. Zatím to vypadá, že problém se vyskytuje celkem náhodně bez nějakého vzorce. Telefon se prostě zasekne, aplikace spadnou a celý systém se zbarví do růžova.

Některým uživatelům Apple vyhověl v podobě výměny za nový model, někteří však byli s reklamací odmítnuti. Po zmapování chodu systému údajně nebyly nalezeny žádné potíže a telefon byl těmto uživatelům vrácen zpět.

Naštěstí řešení problému je celkem jednoduché – stačí telefon restartovat a růžová obrazovka zmizí. Bohužel to ale nezaručí, že se to nestane znovu a znovu.

Stalo se mi to dvakrát při používání aplikace Fotoaparát.

Stejný problém. Koupil jsem si iPhone 13 Pro Max a po týdnu se začal zasekávat. Vždy se zaseknul a restartoval. Růžová obrazovka nastala při pokusu natočit video. Volala jsem na podporu a vymění mi jej za nový – byl koupený před 32 dny.

Takto zní některé z mnoha stížností na Redditu a Apple fóru. Firma se k tomu zatím nijak oficiálně nepostavila. Jelikož je ale problém rozšířen zejména v Číně, vydal Apple na tamní sociální síť Weibo prohlášení. V něm stála pouze informace, že Apple zatím netuší v čem je problém, ale pravděpodobně půjde o softwarovou chybu.

Zdroje: Apple diskuze, 9to5mac, Reddit

Předchozí článek

iPhone SE s 5G bude mít premiéru pravděpodobně na březnové akci Applu

Následující článek

Steve Jobs odhalil první iPhone před 15 lety

Související články