spotřebuje dat

Návod: Jak na iPhonu zjistit, kolik dat spotřebuje která aplikace?

Máte datový tarif a pořád nevíte, kam vám vaše gigabajty z tarifu mizí? Naštěstí pro vás je na iPhonu (či cellular iPadu) přímo zabudovaná funkce, která měří kolik spotřebuje která aplikace dat. V tomto článku se dozvíte, jak spotřebu sledovat a přidáme několik praktických tipů ohledně spotřeby dat. 

Jak zjistit, kolik aplikace spotřebuje dat?

  1. Na iPhonu přejděte do Nastavení
  2. Zvolte čtvrtou možnost v nabídce – Mobilní data
  3. Sjeďte níže a prohlédněte si seznam.

Seznam aplikací je seřazen podle množství přenesených dat. Ale pozor, pokud jste v tomto seznamu poprvé, je pravděpodobné, že tam budou zaznamenané přenosy od aktivace iPhonu. Pro vyčištění a začátek nového období tak sjeďte na spodek stránky a zvolte možnost Resetovat statistiky. Poté se vám začne měřit nové období. Když se do tohoto nastavení podíváte opět za týden / měsíc, přehledně uvidíte, kolik dat jste za toto období přenesli.

Datum vyčištění statistik si pamatovat nemusíte. Při příští návštěvě nastavení dole uvidíte datum a čas posledního vyčištění. V seznamu vidíte i kolik dat jste přenesli v roamingu a kolik jste poskytli ostatním pomocí hotspotu.

Tip: Která Apple zařízení se dočkají aktualizace na nejnovější verzi?

Další tipy pro správu spotřeby dat

Pokud na předních příčkách máte aplikaci, kterou téměř nevyužíváte, je možné, že data spotřebovává na pozadí bez vašeho vědomí. iOS se stahování dat na pozadí snaží vyhýbat a uživatele upozorňovat, ale někdy si toho všimnout nemusíte. Právě proto je vedle každé ikonky aplikace přepínač, který když vypnete, tak aplikaci zabráníte možnosti přenosu dat při připojení na jinou síť než Wi-Fi.

Přepínače se hodí i pro zapomnětlivce, kteří se při příchodu domů zapomenou připojit na Wi-Fi a sledují filmy a seriály nevědomky přes data z tarifu. Pokud ale máte doma pomalejší Wi-Fi a dat v tarifu dostatek, poté doporučuji zapnout Asistenta Wi-Fi. Ten při slabém Wi-Fi připojení využije vašich dat a pomůže se stahováním aplikací, fotek a dalších souborů.

Máte taky nějaké tipy ohledně spotřeby dat? Podělte se s námi v komentářích.

Předchozí článek

Apple odhalil vítěze 2021 Apple Design Awards

Následující článek

Apple plánuje nové „Apple Watch SE“, budou rychlejší a s lepším displejem

Související články

BTstack Mouse: iPad lze ovládat bezdrátovou myší (návod)

Po nedávném uvedení nástroje pro Jailbreak iPadu (o aplikaci Spirit jsme psali zde) se na internetu začalo objevovat spoustu nových neoficiálních úprav softwarové části iPadu. Jednou z nich je aplikace BTstack Mouse z Cydie. Ta umožní iPad ovládat bezdrátovou myší přes bluetooth. Na video-tutoriálu uvidíte ovládání iPadu pomocí Magic Mouse!