Na jaře Apple nejspíš představí nový iPad Air s čipem A15 a 5G.

Řada tabletů iPad Air se na podzim 2020 dočkala obrovského předělání, zejména co se týká designu. S jeho ostrými rysy tak zapadá do designového jazyka všech nových M1 zařízení. Na jaře bychom se ale mohli konečně dočkat jeho nástupce.

Již 5. generace iPadu Air má přinést nemálo novinek. Jednou z hlavních má být podpora 5G připojení při výběru Cellular varianty. Změny se má dočkat i přední kamerka, která jako jediná v portfoliu iPadů zatím není ultraširoká s funkcí Center Stage. Ta zajistí široký rozhled a automatické přiblížení na člověka před kamerou při video hovorech. Samozřejmostí je pak nasazení novějšího čipu Apple A15.

Co se naopak nezmění, je design. Ten po roce a půl pořád není potřeba měnit – hliníkové tělo tabletu skvěle pane do ruky a ostřejší hrany zabrání nechtěnému vyklouznutí iPadu z ruky. Zůstat má také ověřování pomocí TouchID. Vypadá to, že FaceID si Apple nechává pouze pro nejvyšší řadu iPadu.

Informaci o představení nového modelu navíc podporuje nedávné zapsání tří nových zařízení do databáze Eurasijského ekonomického svazu. Mimo iPad Air 5. generace by mohla firma představit i další generaci iPhonu SE a nějaké další zařízení.

Zdroj: MacRumors

Předchozí článek

Twitter nyní umožňuje nastavit si NFT jako profilovou fotku.

Následující článek

Apple spouští valentýnskou kampaň – Řekni to dárkem.

Související články