MobileMe: nová pravidla možná již v dubnu, napovídá sám Apple

Spekulace ohledně nového MobileMe už existují velmi dlouhou dobu – a naštěstí to vypadá, že se konečně začíná něco dít. Server iLounge tvrdí, že MobileMe v úplně nové podobě se dočkáme už příští měsíc – tedy před WWDC 2011, kde má být představen mj. nový iPhone 5.

Spekulace ohledně nového MobileMe už existují velmi dlouhou dobu – a naštěstí to vypadá, že se konečně začíná něco dít. Server iLounge tvrdí, že MobileMe v úplně nové podobě se dočkáme už příští měsíc – tedy před WWDC 2011, kde má být představen mj. nový iPhone 5.

Apple prý informuje obchody, že je třeba přestávat prodávat krabicové verze MobileMe a spíše doporučit zákazníkovi si zřídit 60-denní trial, který služba nabízí již dlouhou dobu. Co je ovšem na této informaci zlomové, je, že se Apple snaží odstranit všechny metody zaplacení MobileMe, a tak je více než jasné, že se již brzy dočkáme MobileMe nového a to také s novou cenovkou – zdarma.

Pro ty, kteří si MobileMe zakoupili nedávno, má prý Apple připraveno několik extra služeb (dle mého předpokládam, že půjde pouze o lepší technickou podporu ze strany Apple) jako “odškodnění”. Pokud si tedy hodláte založit nový MobileMe účet, zkuste spíše trial nebo ještě měsíc počkat – vše bude poté jasnější.

Nové MobileMe by mělo být podle všechno představeno na keynote, na které se objeví i představení nové verze operačního systému pro iPhone, iPod touch či iPad – iOS 5. Co se týče novinek, které se v MobileMe očekávají, tak se jedná hlavně o v mnohém vylepšený cloud a dokonce i prý stream z vaší iTunes knihovny. Jenomže to jsou vše jen spíše spekulace a tak si musíme ještě počkat, jak to všechno dopadne. Nové MobileMe je už ale prakticky jistotou, stejně jako oznámení iOS 5.

21 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

World of Goo HD: známá klasika se dostala na iPad

Následující článek

Penultimate: oblíbený a podařený zápisník pro iPad

Související články

iPhone: odemknuté přístroje se v USA stávají realitou

Je to skoro až k neuvěření, že až do dnešní doby nebylo možné zakoupit v USA neblokovaný iPhone. Dá se říci, že jsou tomu neskutečné 4 roky, co Američané byli odkázáni prakticky jen na operátora AT&T a nově od začátku tohoto roku také na Verizon. Dneškem ale prodej iPhone 4 začíná i jako odblokovaný přístroj a stává se tak zajímavou volbou i pro zahraniční zájemce (včetně Čechů), co chtějí ušetřit a mají naplánovanou cestu do USA.

App Store: Meta 10 miliard stažení překonána!

Včerejším dnem byla překonána magická hranice 10 miliard stáhnutí z App Store. Když se podíváme do historie, přesněji do roku 2008, kdy App Store startovalo spolu se startem iPhone 3G, nikdo určitě nečekal, že se po 3 letech dočkáme tak vysokého čísla. Přes milníky v podobě 3 miliard (leden 2010), dále 5 miliard stáhnutí (léto 2010) je toto číslo i překvapující vůči době, kdy bylo zbylých 5 miliard překonáno. Jedná se totiž o přibližně půl roku, což je i přes velký úspěch iPadu či iPhone 4, řekněme, šokující.