Microsoft Kin: nejhorší dotykový telefon je tu!

Nejžhavější a hodně diskutovaný Kin je nová mobilní platforma, kterou vymysleli soudruzi v USA, konkrétně u největší konkurence Apple, u Microsoftu. Cílovou skupinou dvojice dotykových mobilních telefonů Kin One a Kin Two mají být mladí lidé, kteří holdují Facebooku, rádi na něj neustále uploadují data a nevyžadují žádné externí aplikace, které známe třeba z AppStore. Podívejte se na několik postřehů, které vás přesvědčí o tom, že Microsoft opět něco zpackal.

Nejžhavější a hodně diskutovaný Kin je nová mobilní platforma, kterou vymysleli soudruzi v USA, konkrétně u největší konkurence Apple, u Microsoftu. Cílovou skupinou dvojice dotykových mobilních telefonů Kin One a Kin Two mají být mladí lidé, kteří holdují Facebooku, rádi na něj neustále uploadují data a nevyžadují žádné externí aplikace, které známe třeba z AppStore. Podívejte se na několik postřehů, které vás přesvědčí o tom, že Microsoft opět něco zpackal.

Kin One a Kin Two

Jak si můžete všimnout na obrázku, Kin One a Kin Two mají odlišnou konstrukci. Obě verze jsou vybaveny QWERTY klávesnicí, která je vysouvací. Model One má vnitřní paměť 4 GB, která vzhledem k 5 MPx fotoaparátu (který zvládne natáčet videa) je opravdu malá. Verze Two je vybavena dvojnásobnou kapacitu a fotoaparátem 8 MPx, který je ale údajně stejný jako u verze One (tedy 5 MPx), jen jsou fotky interpolovány (zjednodušeně rozuměj “zvětšeny”) na 8 MPx – tomu říkám prasárna. Kin Two ma o poznání větší displej (HVGA), verze One má QVGA rozlišení.

Oba telefony mají integrovaný 3G modul, WiFi a Bluetooth. Surfování si ale na tak titěrném displeji, jako má třeba verze One, opravdu nedokážu představit a nedokáží si to představit nejspíš ani páni konstruktéři z Microsoftu, protože zcela vypustili Internet Explorer a nahradili ho jakousi parafrází na prohlížeč, který je obsažený v aplikaci Zune (multimediální centrum alá iPod). Ikdyž je Microsoft Kin prezentovaný jako zařízení postavené na Windows Phone 7, tak přesto si z tohoto systému příliš neodnesl a pro uživatele fakt, že “jedou” na WP7, je prakticky nepodstatný.

Jak si můžete všimnout na videu v úvodu, ovládání není vůbec tak “cool”, jak člověk od Microsoftu říká. Chaotické posouvání prstem z jedné strany displeje na druhou má deklarovat, že jde o rychlý systém. To možná ano, ale pokud se zadíváte pozorně, tak zjistíte, že je interface opravdu příšerný.

Jak jsme si již řekli, Kin má být zaměřený na sociální sítě. Každý, kdo někdy nějakou sociální síť používal pochopil, že vaši přátele aktualizují své stavy, tweety, nebo třeba obrázky i několikrát za hodinu a díky tomu se generuje opravdu hodně textu, obrázků a podobně. Aby jste se na Kinu mohli podívat např. na Facebook, tak musíte neustále posouvat obrazovku prstem, aby jste se vůbec někam dostali. Na tak malém displeji prostě nejde sledovat stav několika sociálních sítí (konkrétně Facebooku, Twitteru, MySpace a Windows Live) a několika set vašich přátel.

Základem interface je jakási “schránka”, do které můžete při používání Kinu ukládat soubory (fotky, kontakty atd.) a následně je sdílet na sociální síti, nebo odeslat emailem. To je hezký nápad, ale v podání Microsoftu mi to přijde až extrémně neohrabané. Všimněte si, kolikrát se na videu uživatel kinu “překlikne”, nebo se netrefí na požadovanou pozici. Je to logické, protože na tam malém displeji prostě nejde srozumitelně pracovat a vlastně ani pohodlně číst.

Kin One a Kin Two naživo (s vysunotou a zasunutou klávesnicí)

Další důvod výsměchu si u mě Microsoft vykoledoval svým “uzavřeným systémem”. Ano, slyšíte správně – “uzavřeným systémem”! Majitelé smartphonů s Windows Mobile, případně Androidů, si často brali do úst iPhone (a nyní iPad) hlavně kvůli uzavřenému systému, do kterého si bez iTunes (potažmo AppStore) nic nenainstalujete. Dle prodejů iPhonů a iPadů to uživatelům vůbec nevadí, to je ale jiný přiběh. Microsoft do Kinů nezabudoval prakticky žádnou možnost přístroj obohatit o nějakou aplikaci, dokonce ani o aplikace pro Zune (ikdyž je Zune prakticky “jádro” systému).

Pokud si myslíte, že telefon určený pro mladší generaci bude možné používat alespoň jako instant messenger (ICQ, Skype atd.), tak se mýlíte – tyto přístroje v sobě nemají žádného klienta na chatování s přáteli a protože si do přístroje nelze nic nainstalovat, tak na IM můžete zapomenout. Microsoft zkrátka vydal telefon, který umí fotit, natáčet videa a sdílet na sociálních sítích. O hlubším využití přístroje si nechte zdát. Navíc se vám do telefonu nevejde moc dat díky malé vnitřní kapacitě a velkému rozlišení fotoaparátu (a tím větší velikosti fotek a videí).

Video prezentaci Kinu jsem si pustil několikrát dokola a stále jsem nepochopil co tím vlastně chtěl Microsoft říct. Nejvíc mi to připomíná pager, který vás informuje o novinkách na sociálních sítích. Informuje vás ale značně nepohodlně a omezeně a to především díky nepraktickým rozměrům displeje, špatným a chaotickým uživatelským rozhraním a vykastrovaným Windows Phone 7 a Zune. Pokud se ptáte na cenu, tak ta prozatím není známá a vlastně ji znát ani nepotřebujeme, protože si tento mobil stejně nikdo (v Evropě) kupovat nebude.

Možná se divíte, že se poprvé v historii na stránkách iPhoneTips.cz objevil názor na produkt, který se vůbec netýká Apple (díky bohu). Důvod je jediný – Microsoft dokázal vyrobit nepraktický a dokonale neschopný dotykový telefon, který nemá konkurenci, protože takovou hloupost nikoho ještě nenapadlo distribuovat. Microsoft vsadil na jednoduchost a ta se mu stala osudnou, protože Kin je jednoduchý až moc.

Zdroj: Engadget a Smartmania

A jak to s MS KIN dopadlo?

Už po 48 dnech od zahájení prodeje bylo jasné, že se tento produkt Microsoftu nepovedl. Zákazníci asi uvažovali velice podobně jako já v tomto článku, a tak byl Microsoft nucený KIN předčasně pohřbít. Více se dozvíte v tomto článku.

50 comments
 1. Je až hnusné jak se chováte,takhle se Microsofťáci chovali k nám Appleákům,my by sme se tak neměli chovat!Styďte se =/

  1. Na iPhoneTips.cz prakticky píšeme pouze o hrách a aplikacích z AppStore, o technických novinkách firmy Apple a o příslušenství související s Applem.
   Dnešní “názor” (jak jsem tento článek v příspěvku nazval) neberte jako plnohodnotnou recenzi produktu, pouze jako osobní názor šéfredaktora iPhoneTips.cz na Microsoft Kin.

 2. Je až hnusné jak se chováte,takhle se Microsofťáci chovali k nám Appleákům,my by sme se tak neměli chovat!Styďte se =/

  1. Na iPhoneTips.cz prakticky píšeme pouze o hrách a aplikacích z AppStore, o technických novinkách firmy Apple a o příslušenství související s Applem.
   Dnešní “názor” (jak jsem tento článek v příspěvku nazval) neberte jako plnohodnotnou recenzi produktu, pouze jako osobní názor šéfredaktora iPhoneTips.cz na Microsoft Kin.

 3. Nevidím nic špatného, jako tohle bych rád používal. Ale podle toho jak cena vyjde. A já nejvíc preferuji už na HTC s Google Android. Ještě stále nosím iPhone 3G ale poté době už chová divně – seká, hřeje strašně apod…

 4. Nevidím nic špatného, jako tohle bych rád používal. Ale podle toho jak cena vyjde. A já nejvíc preferuji už na HTC s Google Android. Ještě stále nosím iPhone 3G ale poté době už chová divně – seká, hřeje strašně apod…

 5. Mě osobně to teda přijde divný, verze One vypadá jako přerostlej tachometr na kolo…

 6. Mě osobně to teda přijde divný, verze One vypadá jako přerostlej tachometr na kolo…

 7. Teda, tento článek je nádhernou ukázkou nepochopení bez bližší znalosti souvislosti 🙁 Tak tedy ve zkratce:
  – telefon neni iniciativou Microsoftu – objednal si jej přímo mobilní operátor a MS jej na zakázku vyrobil přesně dle jeho požadavků. To, jaký je, k čemu je určen a co umí je zálěžitostí operátora, ne Microsoftu. Proto je tam proprietární systém bez aplikací, proto je to takovéto – není to žádný smartphone, je to jen další dotykový obyčejný telefon (ne smartphone), jako je například Samsung Corby…
  IMHo je tento článek adept na přepsání nebo rovnou smazání, nic ve zlém 🙂

  1. – Mě, jako potencionálnímu zákazníkovi, je přeci jedno pro koho byl “objednaný” (zda pro operátora, pro lidi, pro Papeže…) – jde o produkt Microsoftu, o tom žádná.

   – Nikde v článku nenajdeš slovo “smartphone”. Neříkám, že to je chytrý telefon. Není (ani nemůže) to konkurence iPhone a ani “obyčejného” telefonu s Androidem, proto nechápu, proč je jejich interface tak špatný.
   Nezlob se na mě Vláďo, ale koukni se na to video. Šudlání prstu po malém displeji a čtení nějakých novinek na Facebooku na tomto zařízení je prostě nekvalitní. Nevíme zatím cenu, ale přesto nevěřím, že by mě tento produkt i nízkou cenou přesvědčil o kvalitě.

   – Nic přepisovat (nebo dokonce mazat) rozhodně nebudu. Po přečtení několika nezávislých zdrojů jsem došel k závěru, který jsem napsal. Nejde o recenzi, ale můj názor, to jsem uvedl několikrát. Věř tomu, že např. jeden ze zdrojů článku – Engadget – tento mobil rozhodně nepochválil…. a ti přepisovat recenzi určitě také nebudou. 🙂

   1. Ad video a šudlání: podívej se na jakýkoli šudlací Samsung, LG, Nokii za čtyři tisíce – zde je běžné, že je interface divný a špatný a toto je konkurence pro tyto telefony. Všechny tyto telefony dělají to samé – čtou novinky z facebooku, twitteru jako primární účel (viz již zmíněný Corby). A proč? Protože lidi jsou po dotykových mobilech jak diví a chtějí zařízení za čtyři, pět tisíc, pro ně je určen…
    Ad Engadget: rozdíl je v tom, že jejich článek sice nechválí, ale je objektivní a není pejorativní – což tenhle bohužel je a myslím si, že zcela bezdůvodně…
    Zkrátka mi přišlo, že se bezdůvodně kope do obyčejného blbého telefonu, jakých jsou dnes na stránkách mraky jen kvůli antipatiím k jeho výrobci, nic víc v tom není….

    1. Tak antipatii k výrobci neskrývám, na druhou stranu nejsem fanatik, který by házel špínu na vše co není Apple. Jde o největší konkurenci Apple (to jsem v úvodu psal) a proto jsem článek napsal. Chtěl jsem shrnout můj pohled na mobil, který vydal Microsoft. Pravdou je, že největší mobilní konkurent Applu je Nokia, na druhou stranu psát o LG, Nokiích, Samsungách apod. nedává na iPhoneTips smysl.
     Tento web je určený hlavně fanouškům Apple, proto berte tento článek s nadhledem (což jsem chtěl od prvního okamžiku – proto titulek článku je takový jaký je 🙂 ). Nejsme na Mobilmánii, takže si zde myslím můžu dovolit (poprvé za 3/4 roku) trochu “pobavit” čtenáře iPhoneTips svým (uznávám hodně vyhroceným) názorem na nejhžavější novinku bájného Microsoftu.

     P.S.: To, jaký to bude prodejní trhák, necháme budoucnosti…

  2. to Vláďa J. : “Podle zadání Microsoftu nové smartphony vyrobila japonská společnost Sharp.” – tzn. tvoje tvrzení, že údajně nějaký mobilní operátor si tento mobil nechal vyrobit u Microsoft je úplně zcestná. Jinak souhlasím, že článek je hodně zaujatej.. Každý nový mobil co se v této době vydá nemusí být zrovna iPhone 10GS, tento KIN (především TWO) je hezký designově, má základní potřebné funkce, které masy lidí vyžadují a které jim úplně stačí. Tudíž si myslím že to bude hodně velký konkurent pro ty levnější mobily s dotykovými displaji. To, že to není herní konzole jako iPhone taky miliony lidí netrápí a 8GB určitě stačí, minimálně na ty fotky a videa pořízené tím 8megapixelovým foťákem. Tímto tedy nesouhlasím v hodně ohledech s autorem článku, ale musím uznat, že mě článek skutečně pobavil, zaujal a líbí se mi. Jen tak dál..

   1. kgb: a to je přece samozřejmé – Microsoft nevlastní výrobní kapacity pro výrobu mobilního zařízení, proot si to nechal vyrobit u Sharpu. Já jen říkal, že vlastnosti systému a určení teleofnu pochazi od operátora – kam potom microsoft outsourcoval jednotlivé výrobního procesu již není příliš důležité…

 8. Teda, tento článek je nádhernou ukázkou nepochopení bez bližší znalosti souvislosti 🙁 Tak tedy ve zkratce:
  – telefon neni iniciativou Microsoftu – objednal si jej přímo mobilní operátor a MS jej na zakázku vyrobil přesně dle jeho požadavků. To, jaký je, k čemu je určen a co umí je zálěžitostí operátora, ne Microsoftu. Proto je tam proprietární systém bez aplikací, proto je to takovéto – není to žádný smartphone, je to jen další dotykový obyčejný telefon (ne smartphone), jako je například Samsung Corby…
  IMHo je tento článek adept na přepsání nebo rovnou smazání, nic ve zlém 🙂

  1. – Mě, jako potencionálnímu zákazníkovi, je přeci jedno pro koho byl “objednaný” (zda pro operátora, pro lidi, pro Papeže…) – jde o produkt Microsoftu, o tom žádná.

   – Nikde v článku nenajdeš slovo “smartphone”. Neříkám, že to je chytrý telefon. Není (ani nemůže) to konkurence iPhone a ani “obyčejného” telefonu s Androidem, proto nechápu, proč je jejich interface tak špatný.
   Nezlob se na mě Vláďo, ale koukni se na to video. Šudlání prstu po malém displeji a čtení nějakých novinek na Facebooku na tomto zařízení je prostě nekvalitní. Nevíme zatím cenu, ale přesto nevěřím, že by mě tento produkt i nízkou cenou přesvědčil o kvalitě.

   – Nic přepisovat (nebo dokonce mazat) rozhodně nebudu. Po přečtení několika nezávislých zdrojů jsem došel k závěru, který jsem napsal. Nejde o recenzi, ale můj názor, to jsem uvedl několikrát. Věř tomu, že např. jeden ze zdrojů článku – Engadget – tento mobil rozhodně nepochválil…. a ti přepisovat recenzi určitě také nebudou. 🙂

   1. Ad video a šudlání: podívej se na jakýkoli šudlací Samsung, LG, Nokii za čtyři tisíce – zde je běžné, že je interface divný a špatný a toto je konkurence pro tyto telefony. Všechny tyto telefony dělají to samé – čtou novinky z facebooku, twitteru jako primární účel (viz již zmíněný Corby). A proč? Protože lidi jsou po dotykových mobilech jak diví a chtějí zařízení za čtyři, pět tisíc, pro ně je určen…
    Ad Engadget: rozdíl je v tom, že jejich článek sice nechválí, ale je objektivní a není pejorativní – což tenhle bohužel je a myslím si, že zcela bezdůvodně…
    Zkrátka mi přišlo, že se bezdůvodně kope do obyčejného blbého telefonu, jakých jsou dnes na stránkách mraky jen kvůli antipatiím k jeho výrobci, nic víc v tom není….

    1. Tak antipatii k výrobci neskrývám, na druhou stranu nejsem fanatik, který by házel špínu na vše co není Apple. Jde o největší konkurenci Apple (to jsem v úvodu psal) a proto jsem článek napsal. Chtěl jsem shrnout můj pohled na mobil, který vydal Microsoft. Pravdou je, že největší mobilní konkurent Applu je Nokia, na druhou stranu psát o LG, Nokiích, Samsungách apod. nedává na iPhoneTips smysl.
     Tento web je určený hlavně fanouškům Apple, proto berte tento článek s nadhledem (což jsem chtěl od prvního okamžiku – proto titulek článku je takový jaký je 🙂 ). Nejsme na Mobilmánii, takže si zde myslím můžu dovolit (poprvé za 3/4 roku) trochu “pobavit” čtenáře iPhoneTips svým (uznávám hodně vyhroceným) názorem na nejhžavější novinku bájného Microsoftu.

     P.S.: To, jaký to bude prodejní trhák, necháme budoucnosti…

  2. to Vláďa J. : “Podle zadání Microsoftu nové smartphony vyrobila japonská společnost Sharp.” – tzn. tvoje tvrzení, že údajně nějaký mobilní operátor si tento mobil nechal vyrobit u Microsoft je úplně zcestná. Jinak souhlasím, že článek je hodně zaujatej.. Každý nový mobil co se v této době vydá nemusí být zrovna iPhone 10GS, tento KIN (především TWO) je hezký designově, má základní potřebné funkce, které masy lidí vyžadují a které jim úplně stačí. Tudíž si myslím že to bude hodně velký konkurent pro ty levnější mobily s dotykovými displaji. To, že to není herní konzole jako iPhone taky miliony lidí netrápí a 8GB určitě stačí, minimálně na ty fotky a videa pořízené tím 8megapixelovým foťákem. Tímto tedy nesouhlasím v hodně ohledech s autorem článku, ale musím uznat, že mě článek skutečně pobavil, zaujal a líbí se mi. Jen tak dál..

   1. kgb: a to je přece samozřejmé – Microsoft nevlastní výrobní kapacity pro výrobu mobilního zařízení, proot si to nechal vyrobit u Sharpu. Já jen říkal, že vlastnosti systému a určení teleofnu pochazi od operátora – kam potom microsoft outsourcoval jednotlivé výrobního procesu již není příliš důležité…

 9. Hloupe zaujaty clanek, apple ovce 🙂 A to myslim v dobrem, taky mam radsi iphone ale krotme se panove, cenu treba vime?

 10. Hloupe zaujaty clanek, apple ovce 🙂 A to myslim v dobrem, taky mam radsi iphone ale krotme se panove, cenu treba vime?

 11. Nazor dobry !! Urcite budu myt dost podobny, ale nevim jestli se to hodi na stranky o iphonu a primo od sefredaktora… A me se osobne teda tyhle mobily vubec nezamnouvaji !! Stejne – mobil hlavne na facebook atd. neni moc pro evropany : to je hlavne pro Americany, a ti maji MNOHEM lepsi a vyvynutejsi blackberry, takze to podle me pujde do …..!!

 12. Nazor dobry !! Urcite budu myt dost podobny, ale nevim jestli se to hodi na stranky o iphonu a primo od sefredaktora… A me se osobne teda tyhle mobily vubec nezamnouvaji !! Stejne – mobil hlavne na facebook atd. neni moc pro evropany : to je hlavne pro Americany, a ti maji MNOHEM lepsi a vyvynutejsi blackberry, takze to podle me pujde do …..!!

 13. Ahoj,

  no mne se to libi vic jak iphone. Vlastnim macbook 13 a stejne kdyz potrebuji neco opravdu vyridit, tak ho taham sebou. Taky v posledni dobe mi vadi, ze byt ma apple ve svych vyrobcich asi nejpokrocilejsi interface, tak rozhodne mi nevyhovuje, ze je vse glossy (kdo nenavidi iTunes vzhled pro mac cislo 9 jako ja a chce se vratit k 8 jiste chape, odlesky vsude, pritom proc kdyz hardware uz je lesklej dost). Libi se mi vic treba palm, ale to se dostavam k tomu nejpodstatnejsimu: je taky moc velkej. Ja hledam neco mensiho, co se snadneji hodi do kapsy, umi telefonovat a prehrava hudbu. Kin neni podle me telefon pro praci ci extrazabavu, ale pro poflakovani. Proste kam ten prst sjede (facebook) to si clovek precte. Vlastne uplne nejradsi bych byl kdyby iPod nano (stejna velikost a rozhrani) umel telefonovat, sms treba jenom cist (psani je opruz) a to by byl telefon primo pro me, nehledel bych na cenu. Ale protoze neni, tak na cenu hledim a tam asi Kin opet u me zvitezi. A nemyslim si, ze je rozhrani skaredy. Microsoft sazi na jednoduchy plakatovy vzhled, kde je hlavni wow prechodne efekty mezi obrazovkama. To neni zas tak spatny, ale doufam, ze to budu moct pouzivat v kombinaci s macem (nevim jakou hudbu mi to prehraje mam hodne .m4p a videa v .mov hups…)

  Figaro

 14. Ahoj,

  no mne se to libi vic jak iphone. Vlastnim macbook 13 a stejne kdyz potrebuji neco opravdu vyridit, tak ho taham sebou. Taky v posledni dobe mi vadi, ze byt ma apple ve svych vyrobcich asi nejpokrocilejsi interface, tak rozhodne mi nevyhovuje, ze je vse glossy (kdo nenavidi iTunes vzhled pro mac cislo 9 jako ja a chce se vratit k 8 jiste chape, odlesky vsude, pritom proc kdyz hardware uz je lesklej dost). Libi se mi vic treba palm, ale to se dostavam k tomu nejpodstatnejsimu: je taky moc velkej. Ja hledam neco mensiho, co se snadneji hodi do kapsy, umi telefonovat a prehrava hudbu. Kin neni podle me telefon pro praci ci extrazabavu, ale pro poflakovani. Proste kam ten prst sjede (facebook) to si clovek precte. Vlastne uplne nejradsi bych byl kdyby iPod nano (stejna velikost a rozhrani) umel telefonovat, sms treba jenom cist (psani je opruz) a to by byl telefon primo pro me, nehledel bych na cenu. Ale protoze neni, tak na cenu hledim a tam asi Kin opet u me zvitezi. A nemyslim si, ze je rozhrani skaredy. Microsoft sazi na jednoduchy plakatovy vzhled, kde je hlavni wow prechodne efekty mezi obrazovkama. To neni zas tak spatny, ale doufam, ze to budu moct pouzivat v kombinaci s macem (nevim jakou hudbu mi to prehraje mam hodne .m4p a videa v .mov hups…)

  Figaro

 15. kdybych mel byt zcela uprimny, tak musim rict, ze KIN2, neni tak uplne zahozeni do kose hodny… ale to jen proto, ze to je docela povedena kopie iPhone s vysouvaci klavesnici. (OS predpokladam ze bude pekne spackany)

 16. kdybych mel byt zcela uprimny, tak musim rict, ze KIN2, neni tak uplne zahozeni do kose hodny… ale to jen proto, ze to je docela povedena kopie iPhone s vysouvaci klavesnici. (OS predpokladam ze bude pekne spackany)

 17. Fuuu, no po 2 screenoch som sa nejako v tej navigacii stratil. to je to juuzerfendly?

 18. Fuuu, no po 2 screenoch som sa nejako v tej navigacii stratil. to je to juuzerfendly?

 19. no jo, to je opravdu kvalitní názor založenej na drbech z netu. Opravdu potřebujeme takovéto “rádoby recenze” který jen dezinformujou lidi a cou jim do hlavy “toto je špatný”.. fakt slušnej výkon, gratuluju, to je totiž to, co zaujme, když někdo umí poplivat něco jinýho. to je celý umění že ?

 20. no jo, to je opravdu kvalitní názor založenej na drbech z netu. Opravdu potřebujeme takovéto “rádoby recenze” který jen dezinformujou lidi a cou jim do hlavy “toto je špatný”.. fakt slušnej výkon, gratuluju, to je totiž to, co zaujme, když někdo umí poplivat něco jinýho. to je celý umění že ?

 21. Zařízení je to hnusný, o tom žádná. Ale oproti iPhonu to asi umí něco víc v určitých směrech. já třeba nedostanu na Facebook nebo kamkoliv jinam jiný obrázky, než ty co jsem s iPhonem vyfotil (a kdo ví jestli vůbec alespoň ty). Ale nacpat si do iPhona 50 souborů z kompu, že to cestou vlakem uploadnu na FB prostě nejde. A jestli tohle zařízení tohle zvládne tak chápu že je i použitelnější než iPhone. A mimochodem ten display mi nepřipadá nějak znatelně menší než u iPhona. Ad multitasking. Nechybí mi, ale víc klientů na iPhonu taky na jeden display nenacpu. Musim z každýho vyskočit a vlézt do jinýho. Takže zas tak úplně bych to neodsuzoval, svý zákazníky si to určitě najde.

 22. Zařízení je to hnusný, o tom žádná. Ale oproti iPhonu to asi umí něco víc v určitých směrech. já třeba nedostanu na Facebook nebo kamkoliv jinam jiný obrázky, než ty co jsem s iPhonem vyfotil (a kdo ví jestli vůbec alespoň ty). Ale nacpat si do iPhona 50 souborů z kompu, že to cestou vlakem uploadnu na FB prostě nejde. A jestli tohle zařízení tohle zvládne tak chápu že je i použitelnější než iPhone. A mimochodem ten display mi nepřipadá nějak znatelně menší než u iPhona. Ad multitasking. Nechybí mi, ale víc klientů na iPhonu taky na jeden display nenacpu. Musim z každýho vyskočit a vlézt do jinýho. Takže zas tak úplně bych to neodsuzoval, svý zákazníky si to určitě najde.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Hockey Nations 2010: konečně pravý lední hokej na iPhone?

Následující článek

Bird Strike: jedna z najlepších a najzábavnejších hier

Související články

Duke Nukem 3D: dokonalý port PC verze

Již jsem s kamarádem Dukem strávil nějaký ten čas a tak vám můžu říct jaký je. Jestli je pořád takový tvrďák a střílí mimozemšťany a přitom ještě perlí originálními hláškami. It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum!