Díky iPhone 12 by mohl být Apple do konce roku oceněn na 3 biliony dolarů

Vysoká popularita a prodejnost iPhonu 12 bude (podle analýzy Wedbush) pokračovat po celý rok 2021 což je faktor, který by společnosti Apple mohl do konce roku poskytnout tržní kapitalizaci přesahující 3 biliony dolarů.

iPhone 12 je uprostřed toho, co analytici označují jako „supercyklus“, přičemž Apple se těší vysokému prodeji svých nejnovějších smartphonů. Wedbush myslí, že Apple bude letos lepší než to, co podle jeho názoru Wall Street očekává.

Analytici Wedbush Daviel Ives a Strecker Backe počítají „na základě současné trajektorie„, že Apple by mohl prodat „od 240 milionů do 250 milionů kusů“. Nejen, že je to vyšší než 220 milionů počítaných z Wall Street, ale také to překoná předchozí rekord Applu v prodeji 231 milionů kusů v roce 2015.

Co pomohlo k tak velkému růstu?

Příznivý výhled je částečně dán dodavatelským řetězcem v Asii, kde analytici hlásí silnou poptávku. Navíc s 350 miliony iPhonů, u nichž se odhaduje, že budou hlavní pro upgrade, by to mohlo vést k „bezprecedentnímu cyklu upgradů“ pro Apple.

Další výhodou společnosti Apple je víra ve zvyšování průměrné prodejní ceny iPhonů, přičemž iPhone 12 Pro je považován za převládající model prodávaný po celém světě.

Čínský prodej bude „pilířem“ supercyklu společnosti Apple, přičemž se odhaduje, že toto území bude potenciálním zdrojem 20% upgradů iPhonů v průběhu roku 2021. „Z čínského regionu zatím vidíme značnou sílu, přičemž pozitivní trendy směřují do zbytku roku 2021,“ píše Wedbush.

Během lednového konferenčního hovoru analytiků, který následoval po finančních výsledcích společnosti Apple, varoval generální ředitel společnosti Apple Tim Cook, že rekordní zisk 21 miliard dolarů z Číny je „více než příběhem iPhonu“. I když to naznačovalo, že jsou ve hře i další faktory, Cook také připustil, že Apple viděl největší počet upgradů z hlavního trhu za čtvrtinu.

Zatímco služby byly v posledních devíti měsících hlavním příběhem obklopujícím finance společnosti Apple, Wedbush stále považuje upgrade základny pro instalaci iPhone za „srdce a plíce příběhu růstu společnosti Apple“.

To by v konečném důsledku mohlo společnosti Apple pomoci zvýšovat její hodnotu po celý rok, přičemž analytici uvádějí „věříme, že Apple do konce roku dosáhne tržní kapitalizace 3 biliony dolarů.“ Toto je názor sdílený společností Loup Ventures.

Dalším velkým pilířem do budoucnosti je uvedení „Apple Car“, které je zatím sice ve vývoji, ale může výrazně urychlit růst společnosti.

Předchozí článek

iPad místo notebooku? Díl 4. – Psaní poznámek

Následující článek

Budoucí AirPods by mohly použít ultrazvuk k detekci správného umístění

Související články