Mac je mezi zákazníky Applu méně populární než iPhone, iPad a Apple Watch

Zatímco iPhone je nadále nejoblíbenějším produktem společnosti Apple, Mac je na čtvrtém místě, po iPadu a Apple Watch. Nejnovější analýza od Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) zkoumá vlastnictví produktů mezi zákazníky Applu a také to, které kategorie jsou dominantní. Například téměř 90 % zákazníků Applu vlastní iPhone, zatímco iPad následuje se 73 % na druhém místě.

Zajímavé statistiky

Vlastnictví Apple Watch je na třetím místě s 58 %, čímž překonalo Mac s 50 %. Většina zákazníků společnosti Apple také vlastní více než jeden z hlavních produktů společnosti Apple. Vzhledem k síle ekosystému společnosti Apple, ve kterém hardware, software a služby bezproblémově spolupracují, jde o nepřekvapivý datový bod.

Mezi zákazníky Applu, kteří vlastní pouze jedno z těchto zařízení, dominuje iPhone s 59 %, přičemž iPad a Mac jsou na druhém a třetím místě. V kategorii vlastnictví jednoho zařízení nejsou Apple Watch nalezeny, protože stále spoléhají na iPhone pro specifické funkce.

Většina zákazníků Applu vlastní čtyři produkty a CIRP uvádí sílu ekosystému a křížový prodej jako strategie, které pro Apple fungují.

„iMessage hladce přechází mezi telefony a počítači,“ uvádí zpráva. “Úložiště na iCloudu poskytuje zálohování a sdílení souborů napříč zařízeními. Apple Music je snadno dostupná na všech zařízeních.”

Nejnovější zpráva společnosti Apple o výdělcích podporuje data a odhaluje, že iPhone přinesl v prvním čtvrtletí roku 2023 tržby 65,78 miliardy dolarů. Tržby z iPadu ve výši 9,4 miliardy dolarů překonaly Mac, který představoval 7,74 miliardy dolarů.

Společnost nezveřejňuje čísla pro Apple Watch. Kategorie Wearables, Home a Accessories společnosti Apple však dosáhla 13,48 miliardy dolarů. Apple vydělal za tržby celkem 117,15 miliardy dolarů.

Předchozí článek

Apple se soustředí na náhlavní soupravu pro smíšenou realitu, high-end prozatím odkládá

Následující článek

iPhone 15 Pro může pro displej používat tenčí zakřivené rámečky

Související články