Hodinky Apple Watch opět dokázaly zachránit lidský život

Chytré přístroje od Applu už mnohokrát pomohly zachránit lidské životy. Je to důkaz, že nejde pouze o přístroj pro zábavu, ale že nám může být taková elektronika skutečně užitečná. Tentokrát však život nezachraňoval iPhone, ale chytré hodinky.

Hodinky upozornily na srdeční obtíže

Apple Watch ženu upozornily, že její srdeční frekvence byla při několika příležitostech příliš nízká, což vedlo k několika návštěvám nemocnice a kardiostimulátoru.

Patti Sohn oslovila svůj místní zpravodajský tým KMOV4 v St. Louis, aby vysvětlila události kolem Apple Watch, které jí zachránily život. Když seděla doma na gauči, byla upozorněna na abnormálně nízkou srdeční frekvenci a spěchala do nemocnice.

“Vím, že to není lékařský přístroj, ale říkám vám, že opravdu věřím, že mi zachránil život tím, že mě upozornil na můj srdeční tep,” řekla Patti Sohn. “Nešla bych jinak do nemocnice.”

Její první návštěva v nemocnici nediagnostikovala žádné problémy, ale odešla s vyhrazeným monitorovacím zařízením. O čtyři dny později ji její Apple Watch opět upozornily na nízkou tepovou frekvenci.

Druhá návštěva nemocnice měla za následek zavedení kardiostimulátoru. Sohn připisuje svou záchranu života právě Apple Watch.

Hodinky dostala jako dárek od jejího syna ke Dni matek a ona je vděčná, že se o problému dozvěděla dřív, než se věci zhoršily. Lékaři však varují, že Apple Watch nejsou lékařské zařízení a ti, kteří pociťují příznaky, by měli vyhledat lékařskou pomoc u lékaře.

Předchozí článek

AirPods Max s kostním vedením zvuku by mohly zajistit při hovorech skutečné soukromí

Následující článek

Apple bude možná vyrábět chytré náhrdelníky, náramky a přívěsky na klíče

Související články