Hodinky Apple Watch opět dokázaly zachránit lidský život

Chytré přístroje od Applu už mnohokrát pomohly zachránit lidské životy. Je to důkaz, že nejde pouze o přístroj pro zábavu, ale že nám může být taková elektronika skutečně užitečná. Tentokrát však život nezachraňoval iPhone, ale chytré hodinky.

Hodinky upozornily na srdeční obtíže

Apple Watch ženu upozornily, že její srdeční frekvence byla při několika příležitostech příliš nízká, což vedlo k několika návštěvám nemocnice a kardiostimulátoru.

Patti Sohn oslovila svůj místní zpravodajský tým KMOV4 v St. Louis, aby vysvětlila události kolem Apple Watch, které jí zachránily život. Když seděla doma na gauči, byla upozorněna na abnormálně nízkou srdeční frekvenci a spěchala do nemocnice.

“Vím, že to není lékařský přístroj, ale říkám vám, že opravdu věřím, že mi zachránil život tím, že mě upozornil na můj srdeční tep,” řekla Patti Sohn. “Nešla bych jinak do nemocnice.”

Její první návštěva v nemocnici nediagnostikovala žádné problémy, ale odešla s vyhrazeným monitorovacím zařízením. O čtyři dny později ji její Apple Watch opět upozornily na nízkou tepovou frekvenci.

Druhá návštěva nemocnice měla za následek zavedení kardiostimulátoru. Sohn připisuje svou záchranu života právě Apple Watch.

Hodinky dostala jako dárek od jejího syna ke Dni matek a ona je vděčná, že se o problému dozvěděla dřív, než se věci zhoršily. Lékaři však varují, že Apple Watch nejsou lékařské zařízení a ti, kteří pociťují příznaky, by měli vyhledat lékařskou pomoc u lékaře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek

AirPods Max s kostním vedením zvuku by mohly zajistit při hovorech skutečné soukromí

Následující článek

Apple bude možná vyrábět chytré náhrdelníky, náramky a přívěsky na klíče

Související články

Jailbreak iOS 4.3.2: untethered jailbreak pro novou verzi iOS

Ani ne před týdnem se objevila nová verze iOS s ozačením 4.3.2. Aktualizace nepřinesla žádné převratné změny, pouze opravy bugů u iPadu 2 (kterého se ale paradoxně jailbreak netýká) a několika oprav bezpečnostních děr v systému. Přesto se ale velmi rychle přiřítil funkční jailbreak, se kterým můžete mít vaše zařízení v nejnovější verzi iOS a s jailbreakem.

iPhone 4S: prodej v ČR nabírá na obrátkách, cena začíná na 14 499

Nový iPhone 4S, který Apple představil tento týden, se v ČR a na Slovensku začne prodávat 28.10.2011, proto už nyní chtějí obchodníci na předprodeji "ulovit" co nejvíce zákazníků. Většinu potencionálních zájemců určitě zajímá cena, která asi nejvíce ovlivní rozhodování zda koupit "čtyřku", nebo nový model. Podívejte se na aktuální předprodejní ceny v českých obchodech.