Hodinky Apple Watch opět dokázaly zachránit lidský život

Chytré přístroje od Applu už mnohokrát pomohly zachránit lidské životy. Je to důkaz, že nejde pouze o přístroj pro zábavu, ale že nám může být taková elektronika skutečně užitečná. Tentokrát však život nezachraňoval iPhone, ale chytré hodinky.

Hodinky upozornily na srdeční obtíže

Apple Watch ženu upozornily, že její srdeční frekvence byla při několika příležitostech příliš nízká, což vedlo k několika návštěvám nemocnice a kardiostimulátoru.

Patti Sohn oslovila svůj místní zpravodajský tým KMOV4 v St. Louis, aby vysvětlila události kolem Apple Watch, které jí zachránily život. Když seděla doma na gauči, byla upozorněna na abnormálně nízkou srdeční frekvenci a spěchala do nemocnice.

“Vím, že to není lékařský přístroj, ale říkám vám, že opravdu věřím, že mi zachránil život tím, že mě upozornil na můj srdeční tep,” řekla Patti Sohn. “Nešla bych jinak do nemocnice.”

Její první návštěva v nemocnici nediagnostikovala žádné problémy, ale odešla s vyhrazeným monitorovacím zařízením. O čtyři dny později ji její Apple Watch opět upozornily na nízkou tepovou frekvenci.

Druhá návštěva nemocnice měla za následek zavedení kardiostimulátoru. Sohn připisuje svou záchranu života právě Apple Watch.

Hodinky dostala jako dárek od jejího syna ke Dni matek a ona je vděčná, že se o problému dozvěděla dřív, než se věci zhoršily. Lékaři však varují, že Apple Watch nejsou lékařské zařízení a ti, kteří pociťují příznaky, by měli vyhledat lékařskou pomoc u lékaře.

Předchozí článek

AirPods Max s kostním vedením zvuku by mohly zajistit při hovorech skutečné soukromí

Následující článek

Apple bude možná vyrábět chytré náhrdelníky, náramky a přívěsky na klíče

Související články

Černý pátek: letos 23. listopadu, tradičně ve znamení Apple produktů

Pokud v poslední době zvažujete koupi některého z výrobků Apple, máte čas do pátku tohoto týdne svou objednávku pořádně promyslet... Ptáte se proč zrovna do pátku? Protože společnost Apple každoročně v rámci tzv. Black Friday, tedy "Černého pátku", pořádá slevovou akci na své produkty. Vězte, že částka, kterou můžete ušetřit, není zanedbatelná!

Vyhlášení soutěže: už známe výherce docku od SONY

Jak pravděpodobně víte, v pátek jsme uspořádali soutěž o dock SONY v hodnotě téměř 4.000 Kč. Soutěže se mohl zůčastnit každý, kdo stihl napsat své iniciály do formuláře umístěného na soutěžní stránce pouze do doby, než naše fanouškovská stránka na Facabooku pokoří 10.000 fanoušků. Pro nás absolutně nečekaně získání téměř dvou tisíc nových fanoušků trvalo necelých 6 hodin, tak vaše šance na výhru byla opravdu veliká.