Jawbone UP: náramek sledující váš životní styl

Jawbone, výrobce Bluetooth headsetů a vynikajicího exkluzivního systému Jambox, se přesouvá do nečekaného oboru – fitness a životní styl.

Jawbone, výrobce Bluetooth headsetů a exkluzivního hudebního systému Jambox, se přesouvá do nečekaného oboru – fitness a životní styl.

Produkt kombinuje aplikaci a vodotěsný náramek, který je dostupný v několika barevných provedeních: černá, červená, modrá, stříbrná a později dostupná i bílá, hnědá a vínová. Tento systém, který je poháněn platformou MotionX vám umožní sledovat váš pohyb, zvyky a jídelníček. MotionX je software umožňující sledovat pohyb a je používán v některých oblíbených GPS aplikacích jako je například MotionX GPS Drive.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GiC8QR_oHhk[/youtube]

Jawbone UP je systém, který sleduje, jak dlouho spíte, kolik kroků za den jste ušli, množství fyzických aktivit, kterých jste se zúčastnili, spálené kalorie a další. Obsahuje také vibrační motůrek, který se aktivuje, když vám připomíná, abyste vstali a prošli se. Můžete si nastavit v jakých hodinách vás má upozorňovat (například od 9 do 16 hodin) a intervaly v jakých se chcete pohybovat (například 30 minut, 1 hodina atd.)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=d78_lds6bqw[/youtube]

Systém vám také pomůže zjistit, jaká jídla jsou pro vás nejlepší. Stačí vyfotit jídlo, které právě jíte a tak se vám přidá do aplikace. O několik hodin později se vám náramek připomene pomocí push notifikace a vy si do aplikace zadáte, jak jste se po jídle cítili. Můžete tedy zapisovat vaše jídla, vytvořit si vlastní dietu a zlepšit si vaše stravování.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N1r5KiZcLPU[/youtube]

Další šikovnou funkcí náramku UP je to, jak sleduje vaše spací návyky. Můžete se tak dozvědět mimo jiné o tom jak dlouho spíte, jak dlouho vám trvá než usnete, jaké vypadají vaše fáze spánku, a jak kvalitní spánek máte. Náramek Jawbone UP vás také může vzbudit. Má totiž funkci budíku, která funguje tak, že postupně stupňuje vibrace na základě vašeho spícího cyklu, takže se budíte postupně, ne nepříjemně najednou. Například si nastavíte budík na 7:30 ráno. Náramek bude vibrovat mezi 7. hodinou a 7:30, podle toho v jaké jste fázi. Díky tomu byste se měli vzbudit mnohem čerstvější. O podobný princip buzení se pokouší například aplikace Sleep Cycle.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=j35uruiWsi0[/youtube]

Jawbone UP vám také umožní zúčastnit se výzev, což jsou cíle nebo soutěže, které vás motivují k více pohybu, lepšímu spánku a lepšímu stravování. Všechny najdete na stránkách Jawbone.

Naneštěstí se náramek UP s iPhone nesynchronizuje automaticky, musíte ho propojit pomocí sluchátkového jacku. Je to sice nepříjemné, ale možná i díky tomu by měl dle výrobce vydržet náramek deset dní nabitý. Řeší se tak problém s baterií s kterým se potýká například podobné zařízení fitbit. Kabel však pro přípojení není potřeba, vše je schované v náramku.

Cena náramku je v americkém obchodu 99,99 dolarů, evropské země mají doporučenou cenu 99,99 Euro. Aplikace je dostupná v AppStore zdarma. V USA už je Jawbone UP dostupný, u nás by se měl začít prodávat na konci listopadu. Mimo prodeji na oficiálních stránkách společnosti Jawbone bude dostupný mimo jiné i přes oficiální Apple Store, který už nabízí reproduktor Jambox.

Náramek UP funguje s těmito zařízeními:

  • iPhone 3GS, iPhone 4 a iPhone 4S
  • iPad a iPad 2
  • iPod Touch 4. generace (GPS funkce v aplikaci bude omezená)
Prodává se v několika velikostech, svou si můžete zjistit dle tohoto jednoduchého návodu (v angličtině).
Celkově vypadá Jawbone UP atraktivně a užitečně. Určitě se nejedná o nejlevnější sledování vašeho životního stylu, ale určitě zaujme ty, kteří se zajímají o nejnovější technologii a chtějí si zlepšit své zdraví. Oproti konkurenci v podobě fitbit působí náramek UP pasivněji a od svého uživatele potřebuje méně pozornosti. Od společnosti Jawbone, která se běžně zaměřuje na jiné produkty se jedná o nečekanou novinku, která ale vypadá zajímavě.

8 comments
  1. Na appadvice jsou popsány zkušenosti (v angličtině) http://appadvice.com/appnn/2011/11/how-does-the-new-jawbone-up-wristband-perform-we’ve-got-some-answers

  2. Škoda,ta výdrž baterie by mohla být větší.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Asphalt 6: bláznivé pouliční závody v podání Gameloftu

Následující článek

Nové Hospodářské noviny: konečně pořádné noviny pro iPad

Související články

Gameloft: 4 nové hry na Unreal Engine 3 ve vývoji

Gameloft dnešním dnem oznámil spolupráci s jedním z předních herních vývojových studií a hlavně vývojářů nového Unreal Engine 3 (určeného pro iOS) - Epic Games. Zároveň oznámil, že se dočkáme prozatím čtyř her, z nihž první dvě se objeví ještě v tomto roce a zbylé až v roce příštím (2012).