Jak se pašují iPhony v Indii?

Co byste čekali, že najdete v zavazadlech pašeráků? Slonovinu, kokain nebo Rolexky? Možná se budete divit, ale často to mohou být i iPhony. Dokonce i iPhony patří mezi zboží, které se často pašuje. Nejde o to, že by byly iPhony nějak ilegální, ale spíše o to, že když je propašujete, nemusíte platit clo a to u velkého množství iPhonů rozhodně není malé. Úředníci mezinárodního letiště Rajiv Gandhi zatkli tři lidi, kteří se pokoušeli propašovat do Indie 80 iPhonů bez placení cla.

Pokus o propašování 80 iPhonů

Na letišti v indickém Hajdarábádu bylo 24. června 2021 zadrženo přibližně 80 telefonů v hodnotě 134 900 USD. Telefony byly ukryty v odbavených zavazadlech dvou cestujících a byla do toho zapojena i blíže neurčená třetí osoba.

Podle The Indian Express, dva pasažéři přiletěli z Sharjah ve Spojených arabských emirátech. Ať už nechali svá zavazadla pro vyzvednutí této třetí osobě, nebo proto, že se báli zatčení, pokusili se oba svá zavazadla opustit a uprchnout.

„Pašované zboží v hodnotě 134 900 $ bylo zadrženo podle ustanovení celního zákona z roku 1962,“ řekl úředník The Indian Express. „U jedné z výše uvedených osob byla dále zabavena hotovost 54 000 USD v souladu s ustanoveními celního zákona z roku 1962. Probíhá další vyšetřování.“

Zabavené telefony zahrnovaly modely iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Úředníci tvrdí, že obvinění byli zapojeni do organizovaného pašování, které se pokouší vyhnout placení poplatků za zboží podléhající dani.

Předchozí článek

Instagram umožní zveřejňování příspěvků přes prohlížeč. Majitelé iPadu, neradujte se.

Následující článek

Sestavte si kvalitní mikroskop z LEGA a čoček od iPhonu

Související články