Jak se pašují iPhony v Indii?

Co byste čekali, že najdete v zavazadlech pašeráků? Slonovinu, kokain nebo Rolexky? Možná se budete divit, ale často to mohou být i iPhony. Dokonce i iPhony patří mezi zboží, které se často pašuje. Nejde o to, že by byly iPhony nějak ilegální, ale spíše o to, že když je propašujete, nemusíte platit clo a to u velkého množství iPhonů rozhodně není malé. Úředníci mezinárodního letiště Rajiv Gandhi zatkli tři lidi, kteří se pokoušeli propašovat do Indie 80 iPhonů bez placení cla.

Pokus o propašování 80 iPhonů

Na letišti v indickém Hajdarábádu bylo 24. června 2021 zadrženo přibližně 80 telefonů v hodnotě 134 900 USD. Telefony byly ukryty v odbavených zavazadlech dvou cestujících a byla do toho zapojena i blíže neurčená třetí osoba.

Podle The Indian Express, dva pasažéři přiletěli z Sharjah ve Spojených arabských emirátech. Ať už nechali svá zavazadla pro vyzvednutí této třetí osobě, nebo proto, že se báli zatčení, pokusili se oba svá zavazadla opustit a uprchnout.

„Pašované zboží v hodnotě 134 900 $ bylo zadrženo podle ustanovení celního zákona z roku 1962,“ řekl úředník The Indian Express. „U jedné z výše uvedených osob byla dále zabavena hotovost 54 000 USD v souladu s ustanoveními celního zákona z roku 1962. Probíhá další vyšetřování.“

Zabavené telefony zahrnovaly modely iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Úředníci tvrdí, že obvinění byli zapojeni do organizovaného pašování, které se pokouší vyhnout placení poplatků za zboží podléhající dani.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek

Instagram umožní zveřejňování příspěvků přes prohlížeč. Majitelé iPadu, neradujte se.

Následující článek

Sestavte si kvalitní mikroskop z LEGA a čoček od iPhonu

Související články